Jump to content



Προβλημα με την οθονη του Toshiba L500-14x Laptop


Daytime Dreamer

Recommended Posts

Καλησπερα οldtimers!

Ξαφνικά τα τέζαρε η οθόνη του Τοshiba L500-14x laptop της κοπέλας μου (αγορασμένο απο Πλαίσιο το 2010)

Εάν το συνδέσω με HDMI δίνει σήμα οπότε φταίει ή o inverter ή η LCD. Εάν φωτίσω με το κινητό για πραδειγμα την οθόνη αχνωφένεται πολυ λίγο το desktop στην LCD

O inverter είναι αυτός (Δεν ξέρω εάν είναι 11 ή 13volt)

attachment.php?attach_id=821baaa86199ebd887f18e8cee8e355b&mid=id.528485083834450&ext=1348145641&hash=AQBIsAeoY24mWA5V

Με λίγο ψάξιμο στο ebay.co.uk βρίσκω τα εξής, αλλά μετά τον αριθμό K000077350, το WK είναι διαφορετικό σε κάθε περιπτωση. Έχει σημασία?

K000077350 | eBay

Ευχαριστώ για όποιες διευκρινίσεις/συμβουλές :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σου προτείνω να το πας σε κανέναν τεχνικό να το δει μήπως έχει και κανένα Inverter από λαπτοπ που του μένουν για ανταλλακτικά

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σου προτείνω να το πας σε κανέναν τεχνικό να το δει μήπως έχει και κανένα Inverter από λαπτοπ που του μένουν για ανταλλακτικά

Μενω Λονδινο και ο ελευθερος χρονος που εχω ειναι λιγοστος. Μονο ΣΚ αραζω, καθημερινες φευγω πρωι γυρναω νυχτα σπιτι. Μονος μου αναγκαστικα θα βγαλω ακρη

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δοκιμάστηκε άλλος inverter kαι δεν ήταν αυτός το πρόβλημα. Ο τύπος που τον δοκίμασε μου ειπε να πάω να δω εάν είναι το καλώδιο που συνδέει την μητρική με την οθόνη το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ξανακουμπωσα τον ιδιο inverter και δουλεψε για ενα βραδυ κανονικοτατα.

Το επομενο πρωι ανοιγω τον φορητο, δειχνει η εικονα του boot και μετα παπαλα παλι. Μετά το reboot παλι δειχνει την εικονα του boot, παει να δειξει την εικονα των Windows και τιποτα, stop!

Περιεργο ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.