Jump to content



αυτό το τροφοδοτικό λέει?


anhelito

Recommended Posts

Καλά το e-shop έχει αρχίσει και γίνεται πολύ extreme μαγαζί. Μπράβο τους. Όσο για τον ενα fan δεν είναι καθόλου πρόβλημα αυτό μιας και είναι μεγάλος και η ροή αέρα που δημιουργεί υπέρ αρκετή για ψύξη.

Για τα Fortron μέχρι στιγμής καλά έχω ακούσει και για τα λεφτά του ίσως να είναι καλή αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Το Google βοηθάει σε τέτοιες περιπτώσεις....

http://www.fortron-source.com/

Τα Fortron μ@μ@νε...................... :worship:

Επιτέλους και στην Ελλάδα....

Unsto, αφού φέρνουν το μικρό φαντάζομαι ότι δε θα έχουν πρόβλημα να φέρουν και το 530W.

Link to comment
Share on other sites

Και τα τεχνικα χαρακτηριστικα τι θα σου δειξουν, η εταιρια δεν θα βαλει τα πραγματικα, για συγκριση θα πρεπει να δεις εμπειριες απο αλλους χρηστες, αν δεν κανω λαθος ο soki το εχει οποτε αν περιμενεις κανα 2 βδομαδες να γυρισει θα παρεις απο πρωτο χερι τις απαντησεις που θες.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε review στο net παίδες, όσο για το θόρυβο είναι πολύ χαμηλός ακριβώς επειδή φοράει 120άρη και στο πίσω μέρος έχει πλήρη ελευθερία να φύγει ο αέρας.

Και μη κοιτάτε ποτέ ονομαστική αν ήταν έτσι θα αγοράζαμε όλοι Q-tec 550W ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable [Σήμερα, στις 13:50]

Και τα τεχνικα χαρακτηριστικα τι θα σου δειξουν, η εταιρια δεν θα βαλει τα πραγματικα, για συγκριση θα πρεπει να δεις εμπειριες απο αλλους χρηστες, αν δεν κανω λαθος ο soki το εχει οποτε αν περιμενεις κανα 2 βδομαδες να γυρισει θα παρεις απο πρωτο χερι τις απαντησεις που θες.

Εγω δεν ενδιαφερομαι να το αγορασω αλλα απλα να βλεπαμε ποσα αμπερ βγαζει.Συγκεκριμενα εγω το ξερω μονο σαν φιρμα δεν εχω διαβασει τιποτα.Οσο αναφορα αν το εχει καποιος χρηστης ειναι καλο να μας πει εντυπωσεις.Τωρα π.χ στο δικο μου συστημα μπορει να εχει καλες τασεις στο δικο σου οχι.Δεν ειναι παντα απολυτο οτι θα παιζει παντου καλα.Εγω ας πουμε ειχα το tagan κι εμεινα πολυ ευχαριστημενος αλλα υπηρξαν κι αλλοι που δεν θελουν ουτε να το δουν με χαρακτηριστικα οπως υπερθερμανση,θορυβο,τριξιματα κλπ.Ας μην κρυβομαστε ειναι και θεμα τυχης παιδια το harware γενικα σε τι κομματι θα πεσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shaman

..........

Unsto, αφού φέρνουν το μικρό φαντάζομαι ότι δε θα έχουν πρόβλημα να φέρουν και το 530W.

Μακαρι να ειναι ετσι και να ειναι και σε καλη τιμη (για να στειλουμε ενα email να δουμε).

Link to comment
Share on other sites

Το Tagan βγήκε "στη φόρα" σχετικά πρόσφατα οπότε για τους χρήστες δεν ήταν ένα προϊόν με εξακριβωμένη ποιότητα...Η ίδια η Tagan προφανώς έκανε πολλές βελτιώσεις στην πορεία μέχρι να το φέρει σε ικανοποιητικό επίπεδο - και όσοι βιάστηκαν την πάτησαν!Απο την άλλη η Fortron είναι μύθος στα τροφοδοτικά στη άλλη πλευρά του Ατλαντικού.

Link to comment
Share on other sites

Μωρε μπραβο το e-shop!!!! Αρχισε να σοβαρευει!!!

Παντως μην το ψαχνεται τα fortron ειναι τροφοδοτικα απιστευτης ποιοτητας και αποδωσης! Οσο για το ταγκαν εγω μετα απο προσωπικη τραγωδια δεν εχω να πω και τα καλυτερα λογια! Στην πρωτη αναποδια της δεη καηκε και πηρε μαζι την μητρικη και ενα σκληρο κατι που ειναι απαραδεκτο για τετοιας κατηγοριας τροφοδοτικο!

Θα ειχε πολυ ενδιαφερον αν το e-shop εφερνε το 530 σε λογικη τιμη!

Link to comment
Share on other sites

Τι να σας πώ ρε παιδιά, δεν ξέρω, ακούω πολλά απο ολους σας για τα τροφοδοτικά και προσπαθώ να βγάλω μια άκρη για το καινούργιο μου μηχάνημα, εγω χρησιμοποιώ εδώ και ενα χρόνο το Thermaltake PurePower 480w στην Ρόδο που για όσους δεν ξέρουν είναι η κορυφαία περιοχή της Ελλάδας σε διακυμάνσεις του ρεύματος (σε σημείο κάποιες εταιρείες να ακυρώνουν τις εγγυήσεις) και δεν έχει παρουσιάσει το παραμικρό και χωρίς ups ή σταθεροποιητή, τουλάχιστον 4 φορές βραχυκύκλωμα στα καλώδιά του απο λάθος.

Είμαι στην σκέψη για ενα tagan για το άλλο μηχάνημα αλλά δεν θέλω προβλήματα, τα χρήματα δεν παίζουν ρόλο γιατί ουτως ή άλλως και το Τhermaltake δεν ήταν φθηνό, με έχετε μπερδέψει,

τελικά τι να πάρω ? Tagan - Enermax - Fortron ή να το παίξω κορώνα - γράμματα :jump:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.