Jump to content



Recommended Posts

Παιδια χτες αγορασα τον 128αρι pro F/W updateπως θα κανω ?

μεσα απο το magician δεν κανει το update:help1: τα νουμερα που

μου δειχνει ειναι σωστα? η ειναι χαμηλα? τα write ειναι οκ?

Παιδιά, τα screenshots να είναι κατ' ελάχιστον 3840x1600 πλέον. Το αναγράφουν και οι όροι εγγραφής στο site.

Link to comment
Share on other sites

τους drivers τους περασα οκ επανω εχω ακομα τρεις δισκους 2 με 2tb και εναν 500αρι

συν το μπλουρει

Κάνε μία δοκιμή και αποσύνδεσέ τα όλα από πάνω εκτός του SSD και δοκίμασε ξανά, να δεις αν αλλάξει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

τα ιδια χαμηλα write και ολα ξεσυνδεμενα απο πανω :cry:

Έχω παρατηρήσει παλαιότερα οτι μια συγκεκριμένη έκδοση του προγράμματος έβγαζε ΠΑΝΤΑ χαμηλές μετρήσεις. Δοκίμασε είτε με CDM είτε με παλαιότερη έκδοση του εν λόγω προγράμματος.

Link to comment
Share on other sites

Το Intel Rapid Storage Technology το έχω ναι. το δοκιμασα και σε μια

μαυρη θυρα αλλα χειροτερα πηγε. τωρα τον εβαλα σε μια απ τις κοκκινες που ειναι

διπλα στις κοκκινες θυρες και βγαζει αυτο image.png

windows screenshot program

Link to comment
Share on other sites

Tώρα τον έχεις στον ASMEDIA controller

Δώσε την έκδοση του driver που χρησιμοποιείς από τον device manager.

Επίσης δοκίμασε το 1.6.4237 AS-SSD από εδώ : Download AS SSD Benchmark 1.6.4237.30508

αυτο πως το κανω?Δώσε την έκδοση του driver που χρησιμοποιείς από τον device manager

Link to comment
Share on other sites

My Computer δεξι κλικ > Properties > Device Manager > Intel C600 Sata AHCI Controller ( ή όπως αλλιώς τον γράφει > Double Click > Driver και γράψε μας το driver version.

Από τη στιγμή που τον έβαλες πόσες φορές έχεις τρέξει το AS-SSD ?

Έγινε επεξεργασία από felix
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ΙRSTe drivers, θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις απλούς IRST ( version 11.x 12.x). Oι 11.2 από όσο θυμάμαι είναι οι τοπ σε επιδόσεις. Ίσως και να λυθεί το πρόβλημά σου.

δες εδώ τις διαθέσιμες εκδόσεις, αλλά πρώτα περίμενε μήπως υπάρχει κάποια άλλη απάντηση...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ΙRSTe drivers, θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις απλούς IRST ( version 11.x 12.x). Oι 11.2 από όσο θυμάμαι είναι οι τοπ σε επιδόσεις. Ίσως και να λυθεί το πρόβλημά σου.

δες εδώ τις διαθέσιμες εκδόσεις, αλλά πρώτα περίμενε μήπως υπάρχει κάποια άλλη απάντηση...

μπορεις να μου πεις ποιους να βαλω? mobo r4e

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα τώρα, έχεις ενεργοποιημένα στο BIOS τα C1, C6 κλπ ? Όταν ανοίγεις cpu-z σου δείχνει την max συχνότητα του επεξεργαστή ή αρκετά λιγότερο ?

Αφού έστρωσε, άσε τους drivers ώς έχουν, προς το παρόν.

Έγινε επεξεργασία από felix
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα τώρα, έχεις ενεργοποιημένα στο BIOS τα C1, C6 κλπ ? Όταν ανοίγεις cpu-z σου δείχνει την max συχνότητα του επεξεργαστή ή αρκετά λιγότερο ?

Αφού έστρωσε, άσε τους drivers ώς έχουν, προς το παρόν.

να ανοιξω ενα cpu z να μου πεις?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.