Jump to content



Αλλαγη παροχου η νευρολογικες διαταραχες?


2cpu

Recommended Posts

H forthnet σε μενα τουλαχιστον ειναι σταθερη με τα disconnects ανεξαρτητως καιρου.

Βεβαια τοσο dc δεν ειχε προ καλοκαιριου...απο σεπτεμβρη που επεστρεψα του δινει και καταλαβαινει καθε μερα.

Xθες ειχα 14 ..και σημερα περιοριστηκε σε 8(αν και το 9αρι δεν μοιαζει μακρινο..20+ λεπτα ακομα).

.

post-3128-1416076734,9786_thumb.jpg

so far..:magic:

Περιττο να αναφερω οτι με τον ΟΤΕ uptime εστω αυτο το λιγο (4 μερες) δεν ειχα δει ποτε.

Υποψιν το σ/κ που περασε ειχε χαλια καιρο με βροχες αεριδες και ολα τα κακα

της φυσης και δεν εφαγα dc ουτε σερνοτανε το νετ καθ"ολη την διαρκεια των φαινομενων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα περί ψευτο-ταχυτητας της HOL ισχύουν?

σκέφτομαι να αλλάξω από hol σε cyta,με hol τώρα το πακέτο ειναι στα 6mbps,μιλησα με μια κοπέλα και μου λεει οτι εχει δουλέψει hol και οτι δεν είναι 6 αλλά είναι λιγότερα και οτι τα 4 δικα τους είναι 8 της hol, ισχύουν αυτά?

Γιατι στο πακέτο τους έχουν απεριόριστα αστικά και υπεραστικά και με συμφέρει..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα περί ψευτο-ταχυτητας της HOL ισχύουν?

σκέφτομαι να αλλάξω από hol σε cyta,με hol τώρα το πακέτο ειναι στα 6mbps,μιλησα με μια κοπέλα και μου λεει οτι εχει δουλέψει hol και οτι δεν είναι 6 αλλά είναι λιγότερα και οτι τα 4 δικα τους είναι 8 της hol, ισχύουν αυτά?

Γιατι στο πακέτο τους έχουν απεριόριστα αστικά και υπεραστικά και με συμφέρει..

Και εγώ έχω δουλέψει cyta. Τα 8 της cyta δεν είναι 8 αλλά λιγότερα και τα 24 του ΟΤΕ είναι 65, καθώς επίσης και τα 12 της forthnet είναι 4 και δώρο τα τσοντοκάναλα της nova. Σας έπεισα, ε;

Πέραν της πλάκας (είναι το Θησείο) να βάλεις αυτό που σε συμφέρει οικονομικά περισσότερο. Τις ταχύτητες δεν μπορείς να τις ξέρεις από την αρχή, αλλά λόγω χαλκού υπολογίζεις ότι με όλους θα έχεις τα ίδια πάνω κάτω.

Link to comment
Share on other sites

H forthnet σε μενα τουλαχιστον ειναι σταθερη με τα disconnects ανεξαρτητως καιρου.

Βεβαια τοσο dc δεν ειχε προ καλοκαιριου...απο σεπτεμβρη που επεστρεψα του δινει και καταλαβαινει καθε μερα.

Xθες ειχα 14 ..και σημερα περιοριστηκε σε 8(αν και το 9αρι δεν μοιαζει μακρινο..20+ λεπτα ακομα).

Πρεπει να αρχισω να μετραω κουκια να δω τι παιζει παραπερα και εγω...

attachment.php?attachmentid=53026&stc=1&d=1351547160

:p

Βέβαια, υπάρχουν μέρες που σέρνεται, αλλά dc δεν έχω

post-4171-1416076739,2561_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω δουλέψει cyta. Τα 8 της cyta δεν είναι 8 αλλά λιγότερα και τα 24 του ΟΤΕ είναι 65, καθώς επίσης και τα 12 της forthnet είναι 4 και δώρο τα τσοντοκάναλα της nova. Σας έπεισα, ε;

Πέραν της πλάκας (είναι το Θησείο) να βάλεις αυτό που σε συμφέρει οικονομικά περισσότερο. Τις ταχύτητες δεν μπορείς να τις ξέρεις από την αρχή, αλλά λόγω χαλκού υπολογίζεις ότι με όλους θα έχεις τα ίδια πάνω κάτω.

Με hol το εχω checkαρει και ποιανω γυρω στα 550-580,υπαρχει περιπτωση οπως λεει αυτη με cyta να φτανω τα 800?

Η και καλα θα φτανω 400 αλλα θα ειναι πιο γρηγορο απο τα 600 της hol?

Απο τι εχω καταλαβει αυτο θα εννοει,λες να την βαλω και να δω?

Παντως απο hol ειμαι ευχαριστημενος εδω και 1,5 και χρονο ουτε 1 φορα dc,μονο κανα 2 φορες δεν ειχα προσβαση για κατι τεχνικα προβληματα που ειχαν.

Και αν βαλω cyta πως μπορω να κοιταξω την πραγματικη ταχυτητα?

Με συμφερει οικονομικοτερα γιαυτο και ρωταω τι παιζει με το internet...

Link to comment
Share on other sites

Στην Αγία Παρασκευή δεν έχω προβλήματα με disconnects σε hol και tellas. Δυστυχώς δεν μπορώ να ανεβάσω uptime γιατί μηδενίζεται κάθε 3 μέρες που ανανεώνεται η IP μου.

Όταν λες 550-580, 800, 400, 600 εννοείς kBytes/s να υποθέσω; Συγγνώμη αλλά η δήλωση και μόνο ότι τα 400kB/s της cyta είναι πιο γρήγορα από τα 600kB/s της hol μόνο γέλιο μου προκαλεί. Σα να σου λέει ο πωλητής ότι η bmw πιάνει 200χαώ αλλά είναι πιο γρήγορα τα 200 της από τα 250 της mercedes... Μάλλον κάτι άλλο της είπανε να λέει και τα μπέρδεψε η καημένη.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Επαναφέρω το θέμα....

Είμαι σε ΟΤΕ, μακρυά από το τηλ. κέντρο (κάπου 3+ χιλιόμετρα) και με το ζόρι πιάνω 4 Mbps. Attenuation 54.5 db (!!!) και Noise Margin 12.4 db.

Να υποθέσω ότι η απόσταση είναι η αιτία για τα χάλια και όχι κάτι άλλο?

Έχω καμιά ελπίδα για καλύτερη ταχύτητα σε άλλο πάροχο ή τα 3 Km με καταδικάζουν, ανεξαρτήτως παρόχου (δεδομένου ότι θα με εξυπηρετεί το ίδιο (μακρυνό) κέντρο)? π.χ. η HOL με πρήζει τώρα τελευταία ότι έχει ιδιόκτητο με οπτική κτλ. και σίγουρα πάνω από 10 θα έχεις και άλλα τέτοια.

Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω το θέμα....

Είμαι σε ΟΤΕ, μακρυά από το τηλ. κέντρο (κάπου 3+ χιλιόμετρα) και με το ζόρι πιάνω 4 Mbps. Attenuation 54.5 db (!!!) και Noise Margin 12.4 db.

Να υποθέσω ότι η απόσταση είναι η αιτία για τα χάλια και όχι κάτι άλλο?

Έχω καμιά ελπίδα για καλύτερη ταχύτητα σε άλλο πάροχο ή τα 3 Km με καταδικάζουν, ανεξαρτήτως παρόχου (δεδομένου ότι θα με εξυπηρετεί το ίδιο (μακρυνό) κέντρο)? π.χ. η HOL με πρήζει τώρα τελευταία ότι έχει ιδιόκτητο με οπτική κτλ. και σίγουρα πάνω από 10 θα έχεις και άλλα τέτοια.

Αφού έχεις και τηλέφωνο είσαι μια χαρά. Μην το πεις ούτε του παπά.

Link to comment
Share on other sites

Οι μέγιστες ταχύτητες VDSL αν δεν κάνω λάθος είναι στα 300μέτρα και πέφτουν κατακόρυφα όσο απομακρύνεσαι. Αν δεν με απατά η μνήμη μου πέραν των 2Km δεν έχει καμιά αξία έναντι της ADSL. Για την απόσταση σου είσαι τυχερός που έχεις και συγχρονισμό. Δεν θα σου πρότεινα να το ρισκάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.