Jump to content



Ασφάλεια Αυτοκινήτου


neuromancer

Recommended Posts

3 φιλοι μου εκαναν τωρα προσφατα.

Χωρις κανενα προβλημα ολα κομπλε σε καλη τιμη.

Τους ηρθαν κ μπολικα μπιχλιμπιδια οπως αρωματικο αυτοκινητου αδιαβροχος χαρτης κ κατι τετοια.

Εγω που κοιταξα δεν με συμφερε και προτιμησα την ασφαλιστρια μου

Link to comment
Share on other sites

Συμφέρουσα επιλογή φαίνεται - εγώ πλήρωνα 250άρια σε μεγάλη ασφαλιστική και με αυτούς πάω για 150 μπορεί και παρακάτω (6άμηνο). Έχει κι άλλες βέβαια μικρές εταιρίες με αντίστοιχες τιμές.

Ασφάλεια | Ασφάλειες | Insurancemarket.gr

Link to comment
Share on other sites

Εμενα απο την anytime μου εβγαινε 105ε ενω η ασφαλιστρια μου την εβγαλε με 95 μαζι με οδικη βοηθεια το 6μηνο (εχω μηχανη).

Αν θελεις την γνωμη μου πανε σε ιντεραμερικαν που δεν εχεις και φοβο οτι αυριο θα βαρεσει κανονι (για μεθαυριο δεν ξερω αλλα λεμε τωρα)

Link to comment
Share on other sites

Η anytime της interamerican δεν είναι? Σε καποιες από τις υπηρεσίες που παρέχει έχω την εντύπωση ότι εμπλέκει την Interamerican. Βέβαια η τελευταία δεν είναι πλέον στο επίπεδο και την ευρωστία που ήταν κάποτε - πολλά έχουν ακουστεί....

Link to comment
Share on other sites

ειμαι 2 χρονια στην anytime οπως και ο αδερφος μου οπως και αρκετοι γνωστοι μου

κανενα προβλημα μεχρι στιγμης.

οδικη βοηθεια της ιντεραμερικαν , φιλικοι στην εξυπηρετηση και οι οδηγοι (ναι εχω χρειαστει αρκετες φορες :p)

στην αρχη ξεκινησε βεβαια σα πολυ πιο φθηνη απο τις αλλες αλλα μαζεψε κοσμο και ετσι αυξησε και τα ασφαλιστρα της.

παλια πληρωνα δλδ για αμαξι 180 περιπου και τωρα 192Ε

Link to comment
Share on other sites

Τα ασφάλιστρα έχουν αυξηθεί λόγω αύξησης ορίου στην Αστική Ευθύνη αν θυμάμαι καλά (ήταν 750.000 Ευρώ και πήγαν στο 1.000.000 Ευρώ)

τα ασφάλιστα αυξάνουν κάθε χρόνο τα τελευταία τουλάχιστον 10 χρόνια με διάφορες δικαιολογίες

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας πιστεύει ότι θέλει. Ελεύθερη χώρα είμαστε (είμασταν...)

Που κολλάει αυτό?

Δεν έχω αντίρρηση σε αυτό που λες - θα είναι μάλλον η φετινή δικαιολογία! Π.χ. τη χρονιά μετά τους δίδυμους πύργους είχαν αυξηθεί γιατί οι ασφαλιστικές είναι μεταξύ τους ασφαλισμένες (somehow) για να μειώνεται το ρίσκο.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω anytime ειμαι. Ανηκει στην interamerican οποτε αυτο της δινει καποια αξιοπιστια και κυρος. Ευχαριστημενος σε ολα, και απο οδικη βοηθεια που τους χρειαστηκα μια φορα πριν καιρο.

off Παντως σαν ποσοστο εχουν αυξηθει πολυ περισσοτερο τα τελη σε σχεση με τα ασφαλιστρα. Το 2007 πληρωνα 168 και το 2011 300 (ελλαδισταν γαρ). Επισης αυτο που λεει ο baltazar ισχυει απολυτα.

Link to comment
Share on other sites

για να σπαμμαρω κι εγω προσφατως μουρθε προταση για ανανεωση της ασφαλισης, βλεπω προσθετο "καιρικα φαινομενα (εκτος απο χαλαζι) μπλα μπλα, ασφαλιση 25, απαλλαγη 380 ευρω...

Δηλαδη τι ζημια μπορει να παθει ανω των 380 ευρω με καιρικα φαινομενα εκτος απο χαλαζι? Να βρεξει και να ξεβαψει??? Να πεσει κανας κομητης? Το απερριψα ασαπ χασαπ.

Link to comment
Share on other sites

για να σπαμμαρω κι εγω προσφατως μουρθε προταση για ανανεωση της ασφαλισης, βλεπω προσθετο "καιρικα φαινομενα (εκτος απο χαλαζι) μπλα μπλα, ασφαλιση 25, απαλλαγη 380 ευρω...

Δηλαδη τι ζημια μπορει να παθει ανω των 380 ευρω με καιρικα φαινομενα εκτος απο χαλαζι? Να βρεξει και να ξεβαψει??? Να πεσει κανας κομητης? Το απερριψα ασαπ χασαπ.

http://youtu.be/kYUpkPTcqPY

http://youtu.be/VGv20HGy1b8

http://youtu.be/VujpLfBKYFg

http://youtu.be/_rta4BV9VTE

Link to comment
Share on other sites

Την ειχα περισυ. Κανω παντα ετησιες γιατι βαριεμαι.

Ειδαν οτι εχει περαση και ανεβασαν τιμες.

Στα ιδια λεφτα ή και με λιγοτερα περνεις πολυ καλυτερες προσφορες με περισσοτερς καλυψεις αλλου.

Επισης εχω την εντυπωση οτι φετος για πρωτη φορα τα ασφαλιστρα θα πεσουν (οποτε εκανα λαθος μη την ετησια)

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω την φοβαμαι την anytime ακομα γιατι σε περιπτωση ατυχηματος αντε ψαξε να βρεις ποιος θα σε εξυπηρετησει απο την στιγμη που δεν υπαρχουν ασφαλιστες..υπαρχουν και αλλες αξιολογες εταιρειες πχ Ιντερσαλονικα:προσφατα εκανα ετησια της μηχανης κ απο 160 που μου εβγαζε το Online της anytime την εκανα 120ε..

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω την φοβαμαι την anytime ακομα γιατι σε περιπτωση ατυχηματος αντε ψαξε να βρεις ποιος θα σε εξυπηρετησει απο την στιγμη που δεν υπαρχουν ασφαλιστες..υπαρχουν και αλλες αξιολογες εταιρειες πχ Ιντερσαλονικα:προσφατα εκανα ετησια της μηχανης κ απο 160 που μου εβγαζε το Online της anytime την εκανα 120ε..

Ναι ενώ με τους ασφαλιστές η καλύτερή τους!!!!!

Δεν ασχολούνται καν οι περισσότεροι, καλύτερα anytime, αφού μόνος σου θα βγάλεις το φίδι απ'την τρύπα.

Προσωπικά έχω Εθνική επειδή μου καλύπτει το extra πακέτο και στο εξωτερικό (κλοπή, μεικτή κλπ.) αλλά αν το αμάξι ήταν Ελλάδα θα είχε δαγκωτό anytime.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από τον φοίνικα που με πήρε ο ασφαλιστής, "μια ασφάλεια" λέει, "θα την ανανεώσουμε", "πόσο" του λέω, "260" μου λέει, "όχι" του λέω "θα ψάξω για κάτι φθηνότερο". "Εντάξει" μου λέει, "γειά!". Σαν να μην του καιγόταν καρφί ένα πράμα... σκέφτηκα μήπως τους έχουν τίποτα απλήρωτους...

Link to comment
Share on other sites

ο ασφαλιστης σε τρακαρισμα μια φορα που μου χρειαστηκε,τον πηρα τηλ απο 310κμ μακρια και το μονο που με συμβουλεψε ηταν να τηλεφωνησω στα κεντρικα. Αυτοι μετα εστειλαν επι τοπου ενα τυπο που με βοηθησε να συμπληρωσω την φιλικη δηλωση και εβγαλε φωτογραφιες. ηρθε καπακι και η οδικη πηρε το οχημα και το μετεφερα σε συνεργειο 310κμ μακρια χωρις εξτρα κοστος.

την ιδια εξυπηρετηση φανταζομαι θα ειχα και απο το τηλεφωνικο κεντρο της καθε online anytime κτλ..

μαλλον η σοβαροτητα της καθε εταιρειας και το κατα ποσο πληρωνει αμεσα εχει σημασια και οχι ο κολητος ασφαλιστης..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.