Jump to content



Recommended Posts

Σήμαινει ότι μπορεί να κληθεί μέσα από το os και να εκτελέσει μια σειρά εντολών της recovery πχ flash Rom, flash kernel, wipe cache και να ξανακάνει boot χωρίς δικιά σου παρέμβαση

Smoke signals™

Link to comment
Share on other sites

Όλα κομπλέ. Έβαλα CM10.1 και μου άρεσε πολύ η αλλαγή. Το TWRP για κάποιο λόγο δεν έμπαινε από το GooManager και το flash-αρα με adb. Καλά το CM γιατί από default έχει min scaling frequency 1GHz? Το έριξα στα 400 MHz :D

Πρέπει να κάνω wipe τα battery stats και να κάνω μερικές πλήρεις φορτίσεις? :(

Link to comment
Share on other sites

To wipe battery stats ειναι τρελος μυθος. Δεν κερδιζεις απολυτως τιποτα και να κανεις.

Μηδεν. Αχρηστο.

ΔΕΝ χρειαζεται, το μονο που χρειαζεται ειναι 1-2 πληρεις φορτισεις/ξεφορτισεις.

Θα συνελθουν μονα τους τα stats.

Link to comment
Share on other sites

Μα οι πλήρεις φορτίσεις εκφορτίσεις είναι το σπάσιμο. Να κάνεις wipe τα battery stats είναι ένα κλικ.

Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί χαλάνε τα stats. Αφού η ίδια μπαταρία είναι, την ίδια συμπεριφορά έχει... Ξέρει κανείς λεπτομέριες? (κουβέντα να γίνεται)

Link to comment
Share on other sites

Μα οι πλήρεις φορτίσεις εκφορτίσεις είναι το σπάσιμο. Να κάνεις wipe τα battery stats είναι ένα κλικ.

Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί χαλάνε τα stats. Αφού η ίδια μπαταρία είναι, την ίδια συμπεριφορά έχει... Ξέρει κανείς λεπτομέριες? (κουβέντα να γίνεται)

To batterystats.bin αρχειο εχει πληροφοριες για τα προγραμματα που εχουν κανει χρηση της μπαταριας, αυτο δηλαδη που βλεπεις στο Settings-> Battery

Οταν αλλαξεις ρομ, αλλαζουν τα προγραμματα -> αλαλουμ στο Settings-> battery μεχρι να κανεις αποφορτιση και φορτιση.

Δεν εχει σχεση ουτε με το ποσοστο μπαταριας, ουτε με τη διαρκεια ζωης της μπαταριας.

Και φυσικα δεν κερδιζεις τιποτα με το να σβησεις τα batterystats.bin, απλα μηδενιζεις τα settings.

Έγινε επεξεργασία από nikchris
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα..Ξαναβρέθηκε το nexus στα χέρια μου και αυτή τη φορά ήρθε για να μείνει..Μέχρι στιγμής όλα καλά,πήρα την εκδοση με τα ποδαρακια.Ψάχνω τώρα να βρω το γνήσιο bumper..Έχει κανένας καμια ιδέα που μπορω να το βρω;;amazon απο οτι είδα δεν το έχει..Βέβαια ebay υπαρχει αλλά είναι στα 20€++..

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα..Ξαναβρέθηκε το nexus στα χέρια μου και αυτή τη φορά ήρθε για να μείνει..Μέχρι στιγμής όλα καλά,πήρα την εκδοση με τα ποδαρακια.Ψάχνω τώρα να βρω το γνήσιο bumper..Έχει κανένας καμια ιδέα που μπορω να το βρω;;amazon απο οτι είδα δεν το έχει..Βέβαια ebay υπαρχει αλλά είναι στα 20€++..

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Κι απο play να το πάρεις μη νομίζεις ότι πάει πιο φτηνά. 19$ + 9$ (η αποστολή) + extra έξοδα αποστολής σπίτι σου > 28$ > 21€.

Δεν έχω δει στην Ελλάδα bumpers, αλλά πιθανόν και να υπάρχουν.

Έχω διαβάσει ότι ακριβούτσικες ρέπλικες στο ebay δε διαφέρουν σχεδόν καθόλου από το original.

Οπότε εγώ θα σου πρότεινα να δεις κάποια ρέπλικα στα ~15ευρά περίπου, αν θες να έχεις το feeling του original.

Link to comment
Share on other sites

Είχα ξεχάσει τελείως τα έξοδα αποστολής του play..Έχετε να προτείνεται ποιοτικα ακουστικά με μικρόφωνο και αν είναι ευκολο με κουμπιά +/- μέχρι τα 20-25 ευρώ;;(amazon/ebay)

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Μόλις συνειδητοποίησα ότι δεν παίζει το wifi. Τόσες μέρες είχα μόνιμα 3g ανοιχτό και δεν το είχα χρειαστεί. Επειδή μου φαίνεται τελείως κουλό να μην δουλεύει κάτι τόσο βασικό σε stable cyanogen, έχεις κανείς καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα... ξαναφλάσαρα και τα ίδια. Για να διευκρινήσω τι γίνεται, το wifi ανάβει, συνδέεται στο δίκτυο, παίρνει IP (το βλέπω και από το κινητό και από το router), αλλά το σηματάκι του wifi μένει γκρι, και δεν έχω internet. Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Χμ, κανονικά όταν είναι γκρι το σηματάκι είσαι συνδεδεμένος αλλά όχι στις υπηρεσίες της Google.. Φλασαρε κάποια nightly, αλλιώς άλλη ρομ, η δοκίμασε hard reset... Αν δεν.. Εγγύηση. Αν, δοκίμασε και κάποιον κερνελ, δε χάνεις τίποτα

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4 Beta

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.