Jump to content



Recommended Posts

Στην 4.3 οι απενεργοποιημένες εφαρμογές είναι bug που πρέπει να γυρίσεις το κινητό οριζόντια για να εμφανισθεί η καρτέλα disabled; ή είναι εξυπνάδα αλα developer options?

Στάλθηκε από το U8800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Στην 4.3 οι απενεργοποιημένες εφαρμογές είναι bug που πρέπει να γυρίσεις το κινητό οριζόντια για να εμφανισθεί η καρτέλα disabled; ή είναι εξυπνάδα αλα developer options?

Στάλθηκε από το U8800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

[MENTION=172]papatsonis[/MENTION] αγορι μου τι δουλεια εχεις στο συγκεκριμενο thread??:jump1:

Link to comment
Share on other sites

Στην 4.3 οι απενεργοποιημένες εφαρμογές είναι bug που πρέπει να γυρίσεις το κινητό οριζόντια για να εμφανισθεί η καρτέλα disabled; ή είναι εξυπνάδα αλα developer options?

Στάλθηκε από το U8800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Εμένα μια χάρα φαίνονται και οτάν έχω κάθετα το κινητό..

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω να ειναι και τοσο νορμαλ , επρεπε να εχεις καμια ωρα ανοικτη την οθονη για να ειναι νορμαλ.

Πρεπει να εχεις πολα wakelocks οπως και εγω τελευταια...δες το android System Οτι ειναι ολη την ωρα wake

ψαχτο γιατι κατι παιζει, το 30% screen on δεν ειναι 10 κατι λεπτα μονο :o

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, αυτό είναι φυσιολογικό; Έχω καλομάθει με το Note? Stock android 4.3 και απλά είχα ανοιχτό το 3G.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4 Beta

Όχι δεν είναι φυσιολογικό. Μήπως είναι απλά 1η φόρτιση με την 4.3? Αν ναι, πιθανώς προς το τέλος της μπαταρίας να δεις οτι κρατάει πολύ. Γενικότερα πρέπει να στρώσει (2-3 κύκλους τουλάχιστον).

Link to comment
Share on other sites

Μην τρελαίνεσαι. Δεν παίζει κάτι τέτοιο. Άμα κάνεις την αναγωγή, λέει ότι δεν θα σου κρατήσει ούτε 16 ώρες με 50 λεπτά screen time. Απλά δεν παίζει κάτι τέτοιο. 3πλάσιο θα σου κρατάει. Θα στρώσει :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αμα κάνω backup(apps+data) απο toolkit ξεκλειδωσω bootloader και ροοταρω μετα θα μπορω να κάνω restore??Θα έχω κάποιο πρόβλημα;;Θα ηταν καλύτερα να τα εκανα εγκατάσταση ξανά απο την αρχή;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αμα κάνω backup(apps+data) απο toolkit ξεκλειδωσω bootloader και ροοταρω μετα θα μπορω να κάνω restore??Θα έχω κάποιο πρόβλημα;;Θα ηταν καλύτερα να τα εκανα εγκατάσταση ξανά απο την αρχή;

Κανονικά αυτή είναι η διαδικασία, αλλά με 4.3 δεν έχω παίξει ακόμα να δω τι γίνεται...

Κατά τα άλλα, για τα στατιστικά του [MENTION=4655]racer[/MENTION], προφανώς τα 12 λεπτά οθόνης 30% δεν είναι φυσιολογικό. Μήπως ο χρόνος δεν είναι ακριβής? Γιατί σε 3h με ανοιχτή οθόνη αρχίζει να μοιάζει λογικό.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά εδώ και καιρό που δε χρησιμοποιώ κινητό όσο θέλω για να αντέξει, και τελικά ξέμεινα κιόλας. Το Battery Guru για Snapdragon κάνει τίποτα; Ναι ξέρω ότι η κατάσταση λογικά θα βελτιωθεί αλλά θέλω να κράξω :p

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4 Beta

post-4655-1416077603,4301_thumb.jpg

post-4655-1416077603,4858_thumb.jpg

post-4655-1416077603,5217_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά εδώ και καιρό που δε χρησιμοποιώ κινητό όσο θέλω για να αντέξει, και τελικά ξέμεινα κιόλας. Το Battery Guru για Snapdragon κάνει τίποτα; Ναι ξέρω ότι η κατάσταση λογικά θα βελτιωθεί αλλά θέλω να κράξω :p

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4 Beta

Κάτι δεν πάει καλά με την αυτονομία της συσκευής σου.

Το αγόρασες καινούργιο? Τι χρήση του κάνεις?

Είχες βάλει παλιότερα άλλες rom?

Μήπως δεν έχει κάτσει καλά η τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά εδώ και καιρό που δε χρησιμοποιώ κινητό όσο θέλω για να αντέξει, και τελικά ξέμεινα κιόλας. Το Battery Guru για Snapdragon κάνει τίποτα; Ναι ξέρω ότι η κατάσταση λογικά θα βελτιωθεί αλλά θέλω να κράξω :p

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4 Beta

Αν θες να έχεις wifi always on, το Guru κάνει θαύματα όσον αφορά τη μπαταρία. Βλέπω μεγάλη κατανάλωση στις κλήσεις, έχεις βάλει 3g? Και η οθόνη τί φωτεινότητα έχει?

Link to comment
Share on other sites

Το είχε ένας φίλος στην άκρη και μου το έδωσε. Το κινητό είναι ολοκαίνουριο. Στο 1ο boot πέρασα την 4.3. Η χρήση ήταν 0.. Είχα ανοιχτό το 3G στην αρχή αλλά όταν είδα ότι ρουφάει άπειρα το έκλεισα και το ανοιγα ανά διαστήματα. Φωτεινότητα στο auto.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4 Beta

Link to comment
Share on other sites

Το είχε ένας φίλος στην άκρη και μου το έδωσε. Το κινητό είναι ολοκαίνουριο. Στο 1ο boot πέρασα την 4.3. Η χρήση ήταν 0.. Είχα ανοιχτό το 3G στην αρχή αλλά όταν είδα ότι ρουφάει άπειρα το έκλεισα και το ανοιγα ανά διαστήματα. Φωτεινότητα στο auto.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4 Beta

Χρησιμοποιώ guru για να ελέγχει το wifi και greenify για να παγωνω εφαρμογές που τρέχουν στο background. Με wifi always on, συγχρονισμό mail και Google και 30 λεπτά ομιλία αντέχει 50-55 ώρες. Αν θες βάλε και το betterbatterystats να δεις τι ξυπνά το τηλέφωνο και τρώει μπαταρία.

Sent from my HTC Desire running JB 4.2.2 by VJ

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να συγκρίνεις έτσι απλά την χρήση της μπαταρίας. Παίζουν 1002 πράγματα ρόλο. Καταρχάς το πόσο data χρησιμοποιεί ο καθένας διαφέρει. Είτε είναι wifi, είτε 3g. Και τα data πίνουν πολύ. Πχ o [MENTION=4655]racer[/MENTION] ήταν 1ο boot που σημαίνει ότι χρησιμοποίησε πολλά data για να κάνει εγκαταστάσεις κλπ. Ακόμα και το auto στη φωτεινότητα οθόνης έχει διαφορά, γιατί αλλό να είσαι σε κλειστό χώρο και το auto να βάζει την οθονη 0-10% και άλλο να είσαι σε εξωτερικό χώρο και να την βάζει 100% όλη την ώρα. Έχει 5πλάσια κατανάλωση εκεί. Και γενικότερα ο τρόπος χρήσης παίζει ρόλο. Άλλο σήμα έχει ο ένας, άλλο ο άλλος. Άλλο είναι το screen time να προέρχεται από 2 ώρες που κοίταγες τι ωραίο που είναι το desktop, και άλλο επειδή έπαιζες game.

Μόνο ο ίδιος θα μπορέσει να το συγκρίνει με το Note2, αφού στρώσει η μπαταρία και αφού του φύγει η μανία να ασχοληθεί με το κινητό που μας πιάνει όταν έχουμε καινούρια συσκευή στα χέρια μας. Μην ξεχνάτε όμως ότι η μπαταρία του Note2 είναι 3100 mAh. Το nexus ποτέ δεν φημιζόταν για την μπαταρία του.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.