Jump to content



Recommended Posts

Σε οτι εχει να κανει με τα nexus 4 , η LG Hellas εχει δηλώσει οτι καλύπτει ολα τα ελληνικά και ολα οσα προέρχονται απο play store ασχέτως προέλευσης (γερμανικο,αγγλικό κλπ).

Αν ομως πχ το εχετε αγοράσει απο ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ του εξωτερικού , θα πρέπει να το στείλετε έξω...

Έγινε επεξεργασία από Vadergr
Link to comment
Share on other sites

Από Play store Ευρώπης έχει σίγουρα και κάπου διάβασα ότι ακόμα και από το Play store Αμερικής έχεις εγγύηση κανονικά αλλά για να μην σε πάρω στον λαιμό μου μπορείς να πάρεις ένα τηλέφωνο την LG και να ρωτήσεις..

Link to comment
Share on other sites

Η LG Hellas οφειλει να καλυψει οποιοδηποτε συσκευη εχει πωληθει εντος της ΕΕ και που προοριζόταν για πώληση εκει. Υπαρχουν καταστηματα του εξωτερικου που κανουν παραεισαγωγές απο Αμερικη.

Το Playstore Γερμανιας/Αγγλιας/Γαλλιας/Ισπανίας καλυπτεται κανονικα. Το Playstore εκτος ΕΕ ΟΧΙ.

Αρα Αμερικη=νο εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

Εχετε δει κανεναν αλλον να το εχει ? Εγω μονο κανα samsung στη καλυτερη (σπανια ακομα το s3) , εκτος απο iphone φυσικα

Nope. Εδω Καρδιτσα εχει γεμισει ο τοπος Note και S3, φυσικα iPhone. Γεμισει, με σχετικοτητα, δεδομενου οτι τα smartphone ειναι παντοφλες για τους περισσοτερους

Πάντως προσωπικα θα το κρατησω οσο μπορεσω, ειναι εξαιρετικη συσκευη non the less, αν και οχι (πλεον) hi end. Και γενικα η LG με εχει εντυπωσιασει απο θεμα ποιοτητας κατασκευης και συναρμολογησης. Εχω το μπασταρδο αδερφακι του παραλληλα (Optimus G) το οποιο επισης ξεχιλιζει ποιοτητα. Και περιμενω να δω το Optimus G Pro γιατι κατι μου λεει οτι θα σκοτώνει (Note II μεγεθος με ποιοτητα LG)

Link to comment
Share on other sites

Φτηνό bumper-αντιγραφή (μοιάζει ολόιδιο με το official). Νομίζω αξίζει μια δοκιμή :)

High Quality Soft TPU Bumper Frame Case Cover For LG Google Nexus 4 LG E960 | eBay

Γενικότερα για πείτε όσοι έχετε θήκες. Τι έχετε? Είστε ευχαριστημένοι? Το ξέρω ότι έχει συζητηθεί και στο παρελθόν, καλό είναι όμως να δούμε τα συμπεράσματα μετά από κάποιο καιρό συμβίωσης. Είμαι πολύ δύσκολος ρε γαμώτο με τις θήκες καθώς πάντα τις μισούσα. Για αυτό μέχρι τώρα δεν έχω βρει κάτι που να μου γεμίζει το μάτι, και την βγάζω απλά με ένα pouch και ζελατίνες μπρος πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Φτηνό bumper-αντιγραφή (μοιάζει ολόιδιο με το official). Νομίζω αξίζει μια δοκιμή :)

High Quality Soft TPU Bumper Frame Case Cover For LG Google Nexus 4 LG E960 | eBay

Γενικότερα για πείτε όσοι έχετε θήκες. Τι έχετε? Είστε ευχαριστημένοι? Το ξέρω ότι έχει συζητηθεί και στο παρελθόν, καλό είναι όμως να δούμε τα συμπεράσματα μετά από κάποιο καιρό συμβίωσης. Είμαι πολύ δύσκολος ρε γαμώτο με τις θήκες καθώς πάντα τις μισούσα. Για αυτό μέχρι τώρα δεν έχω βρει κάτι που να μου γεμίζει το μάτι, και την βγάζω απλά με ένα pouch και ζελατίνες μπρος πίσω.

Οι καλύτερες θήκες είναι οι otterbox armor και defender Με ένα πρόχειρο ψάξιμο αγνοεί επιδεικτικά το Nexus 4!

[ame]

[/ame] Έγινε επεξεργασία από ΓιαγκΤ
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=93]ΓιαγκΤ[/MENTION]

Τα κριτήρια για την καλύτερη θήκη νομίζω είναι καθαρά υποκειμενικά.

Αν έλεγες οι πιο ανθεκτικές και παχιές θήκες, θα συμφωνούσα μαζί σου.

Κάποιοι μπορεί να μη θεωρούν ως την καλύτερη λύση μια θήκη που να προσθέτει 50εκατοστά στο κινητό και να αντέχει επίθεση από τανκ :p

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=93]ΓιαγκΤ[/MENTION]

Τα κριτήρια για την καλύτερη θήκη νομίζω είναι καθαρά υποκειμενικά.

Αν έλεγες οι πιο ανθεκτικές και παχιές θήκες, θα συμφωνούσα μαζί σου.

Κάποιοι μπορεί να μη θεωρούν ως την καλύτερη λύση μια θήκη που να προσθέτει 50εκατοστά στο κινητό και να αντέχει επίθεση από τανκ :p

Οι ανάγκες του καθενός πράγματι είναι υποκειμενική υπόθεση.

Η καλύτερη θήκη όμως παραμένει αυτή με τα καλύτερα χαρακτηριστικά

Δεν προσθέτει όσο νομίζεις η defender που χρησιμοποιώ

Link to comment
Share on other sites

Ουτε η Case Mate εχει βγάλει.

Μονοδρομος η Rearth Ringke Fusion ...

Μου ρθε σημερα.

Καλη φαίνεται, δεν πρεπει να υπαρχει κατι αλλο σε τετοιου τυπου θηκη.

Εχει και "ποδαρακια" για να μη γλυστραει.

Το μονο αρνητικο της ειναι οτι το feedback που εχει το πληκτρο power "χανεταΙ"

Link to comment
Share on other sites

Μου ρθε σημερα.

Καλη φαίνεται, δεν πρεπει να υπαρχει κατι αλλο σε τετοιου τυπου θηκη.

Εχει και "ποδαρακια" για να μη γλυστραει.

Το μονο αρνητικο της ειναι οτι το feedback που εχει το πληκτρο power "χανεταΙ"

Αν το καταργησεις θα είναι καλυτερα για ολους.

Ψάξε touch control. Θέλει ροοτ.

Sent from my Nexus 4

Link to comment
Share on other sites

Google's Nexus 4 gets a design tweak for scratch-prone back | Ars Technica

Λέτε να μπορεί να μπει στο δικό μας? Κυρίως για το μεγάφωνο με νοιάζει, για τις γρατσουνιές φοράω ζελατίνα :)

Τι έννοεις να μπει; Είναι ενα πλαστικό ποδαράκι φτιαγμένο και κολημμενο στο σασί. Βασικά 2 ποδαρακια στην κάτω μεριά.

Nexus-4-design-tweak.png

Επίσης μίκρυναν την τρύπα της κάμερας.

nexus-4-camera-design.jpg

Sent from my Nexus 4

Έγινε επεξεργασία από Vagosman
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.