Jump to content



Recommended Posts

ναρτα πως σε παει η μπαταρια?απο αποδοση ικανοποιημενος?κολληματα?

Βγάζει μερα σχετικα ευκολα. Δεν ειμαι ο μεσος χρηστης ομως. Το προηγουμενο (Atrix HD με μπαταρια MAXX 3300mah) μου εβγαζε 2 μερες με ξέσκισμα :hehe:

Γενικα η συσκευη πετάει, κολληματα 0 και εξαιρετικη ποιοτητα. Στα + οτι ειναι Nexus=τρελλη υποστηριξη αμα εχεις ορεξη για σκαλισμα. But I am getting too old for this sh1t :haha:

Android 4.2.2 Jelly Bean makes a landing on the Nexus 4 - GSMArena.com news

Πήρε κανείς το update?

Αλήθεια narta πως και το δίνεις? Τι σε χάλασε?

Δεν με χαλασε κατι, ακομα το σκεφτομαι, αλλα εχω το διδυμο αδερφάκι του (LG Optimus G E970) το οποιο εχει και microSD και ελαφρώς καλυτερη οθονη και capacitive buttons=περισσοτερο real estate. Και για καποιο λογο εχει καλυτερη διαχειρηση ενεργειας

Έγινε επεξεργασία από narta
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα ειμαι με xylon rom (μαλλον το πληρέστερο απο όσα δοκιμάσει) και franco kernel και μου κρατάει 2 μέρες με νορμάλ χρήση... Σαν αυτή που είχα με iPhone 4. Καμία σχεση με το στοκ που ήμουν με το ζόρι 1 μέρα με την ίδια χρήση

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω!ηδη το εχω κατεβασει κ περιμενει στη συσκευη...

δε ξερω μηπως ειναι πιο σωστο να περιμενω καμια aosp 4.2.2 για να περασω μια και καλη...

godslayer,απο αποδοση πως πας?τον 72 εχεις?

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4705]Blade[/MENTION]

Τον 53 είχα τόσες μέρες, δεν το είχα πάρει χαμπάρι ότι βγήκε ο 72... από μετροπογράμματα κλπ δεν έχω τρέξει κάτι για να σου πω με νούμερα. Στη χρήση δεν καταλαβαίνω διαφορά στην ταχύτητα, το ίδιο smooth θα έλεγα.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το έχετε, δοκιμάσατε μήπως το LTE?? Σας δούλεψε? Στην 4.2.2 γίνεται update το baseband και ακυρώνεται εντελώς η ανεπίσημη λειτουργία του...

Έγινε επεξεργασία από godslayer
Link to comment
Share on other sites

Όσοι το έχετε, δοκιμάσατε μήπως το LTE?? Σας δούλεψε? Στην 4.2.2 γίνεται update το baseband και ακυρώνεται εντελώς η ανεπίσημη λειτουργία του...

H μπαντα που υποστηριει δεν δουλευει Ελλαδα. Βλεπεις τα ξεφτερια οι παροχοι επιλέξανε μπαντες 800/900 για LTE που παιζουν αποκλειστικα Ελλάδα και Ουγκαντα :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Δεν με χαλασε κατι, ακομα το σκεφτομαι, αλλα εχω το διδυμο αδερφάκι του (LG Optimus G E970) το οποιο εχει και microSD και ελαφρώς καλυτερη οθονη και capacitive buttons=περισσοτερο real estate. Και για καποιο λογο εχει καλυτερη διαχειρηση ενεργειας

Τελικα λεω να το κρατησω :hehe::hehe::hehe:

Touch-based Ubuntu preview coming February 21st, will work on Galaxy Nexus and Nexus 4

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και ο franko kernel r83 (για 4.2.2) και μαζί με το franko updater μπορούμε να καλιμπράρουμε την οθόνη σε rgb και gamma και να την κάνουμε ακόμα πιο απολαυστική με σωστό μαύρο, πιο ζωντανά χρώματα και εννοείται χωρίς την κιτρινίλα.

Οι ρυθμίσεις που έχω τώρα είναι

R:249, G:249, B:255

Whites: 0

Mids: 0

Blacks: 71

Contrast: 5

Brightness: 4

Saturation: 71

Grays: 0

Και ένα screenshot όπως το έχω τώρα (I love this phone :))

screenshot2013021921302.th.png

Link to comment
Share on other sites

Xylon εχω. Το pa3 ενω είναι εντυπωσιακό με τις ρυθμίσεις για tablet ui και per app color ειναι γυμνό απο τις υπόλοιπες επιλογές για το rom.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κι εγώ στα χέρια μου το κινητό καμιά εβδομάδα και μπορώ να πω ότι είμαι αρκετά

ευχαριστημένος και από θέμα μπαταρίας με βγάζει χαλαρά 1+ μέρα με τη χρήση που του κάνω. (Stock 4.2.2 rooted) :D

Αν κάποιος θέλει καλύτερη διαχείρηση μπαταρίας μπορεί να δώσει μια ευκαιρία στο

Snapdragon BatteryGuru στο play store.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.