Jump to content



Recommended Posts

Ρε αγορι, εχουν περασει αμφοτερα τα Note απ' τα χερακια μου, παλι δεν την παλευουν στο ηλιο (μιλαμε ηλιο καλοκαιρι, οχι χειμωνα συνεφια κιετσ)

Δεν το εχει η amoled σε σχεση με τις LCD στον ηλιο. Μπορει να εχει υπεροχα μαυρα επειδη σβηνει pixels αλλα σε ηλιο δεν...

Αν ειμασταν στην Αγγλετερα ή σε καποια βορειοευρωπαϊκη χωρα που ηλιο βλεπουν μονο καλοκαιρι και θα ηταν αλλιως τα πραγματα.

Αθηνα μενω...

Ολο το καλοκαιρι το εβγαλα στην παραλια.

Το σπιτι μου ειναι κοντα σε παραλια και αραζα με τις ωρες...

Εσυ δεν βλεπεις γιατι δεν το εχουν τα ματια σου, εγω εβλεπα μια χαρα.

Το οτι στον ηλιο δεν εχει την αποδοση της lcd η amoled ειναι ορθο, αλλα οχι οπως τα παρουσιαζεις εσυ. (απέχει πολυ απο την πραγματικότητα)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το nexus 4 κάτω απο ήλιο συμπεριφέρεται σαν iPhone (και αυτό είναι παρα πολύ καλό κοπλιμεντο) ...επίσης δεν έχει νόημα να λέμε οτι το galaxy s4 θα του ρίχνει στ αυτιά. Λογικό είναι αφού θα είναι το νεο μοντέλο. Θα βγει και nexus 5 και παει λεγοντας.

Αν θες την απόλυτη ταχύτητα και εμπειρία αυτή τη στιγμή σε android το nexus 4 είναι μονόδρομος. Το είχα βάλει δίπλα σε iPhone 5 και το συγκρινα σε ταχύτητα και δεν πίστευα οτι σχεδόν σε όλα το nexus ηταν ενα κλικ γρηγορότερο. Να θυμισω οτι μιλάω για android vs iOS με την αντίστοιχη ναυαρχίδα κινητό της κάθε εταιρίας. Αν έλεγε κάποιος περσυ τέτοιο καιρό οτι android κινητό είναι πιο γρήγορο και πιο smooth απο iPhone θα γελουσαν και τα τσιμέντα.

Υ.Γ. να θυμισω οτι ήμουν χρήστης iphone φανατικός και με παρωπιδες για 4 χρόνια περίπου πριν πάρω το nexus 4

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Έγινε επεξεργασία από godslayer
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το nexus 4 κάτω απο ήλιο συμπεριφέρεται σαν iPhone (και αυτό είναι παρα πολύ καλό κοπλιμεντο) ...επίσης δεν έχει νόημα να λέμε οτι το galaxy s4 θα του ρίχνει στ αυτιά. Λογικό είναι αφού θα είναι το νεο μοντέλο. Θα βγει και nexus 5 και παει λεγοντας.

Αν θες την απόλυτη ταχύτητα και εμπειρία αυτή τη στιγμή σε android το nexus 4 είναι μονόδρομος. Το είχα βάλει δίπλα σε iPhone 5 και το συγκρινα σε ταχύτητα και δεν πίστευα οτι σχεδόν σε όλα το nexus ηταν ενα κλικ γρηγορότερο. Να θυμισω οτι μιλάω για android vs iOS με την αντίστοιχη ναυαρχίδα κινητό της κάθε εταιρίας. Αν έλεγε κάποιος περσυ τέτοιο καιρό οτι android κινητό είναι πιο γρήγορο και πιο smooth απο iPhone θα γελουσαν και τα τσιμέντα.

Υ.Γ. να θυμισω οτι ήμουν χρήστης iphone φανατικός και με παρωπιδες για 4 χρόνια περίπου πριν πάρω το nexus 4

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

To λεμε αυτο γιατι το Nexus 4 δν υπαρχει σαν τηλεφωνο στην αγορα! Μοιράστηκαν μερικα χιλιάδες δείγματα και αυτο ηταν

To βλεπεις αλλα δεν μπορεις να το αποκτήσεις.

Ουτε μισο μυριο δεν εχει δωσει απο συσκευές.

Και ξαφνικά θα εχει διαθεσιμοητα οταν θα ειναι με παρωχημένα specs. Οποτε και η χαμηλή τιμη του τότε θα ειναι normal.

Link to comment
Share on other sites

Εξήγησε λίγο τι σημαίνει παρωχημένα specs για σένα... Αν βγει κινητό που είναι 5% πιο γρήγορο, ξαφνικά το nexus γίνεται παρωχημένο? Γιατί και ο octa της Samsung να έχει μπει σε κινητό όταν το nexus4 θα γίνει διαθέσιμο, δεν νομίζω ότι θα κάνει κάποια ιδιαίτερη διαφορά, μιας και οι 4 εξτρα πυρήνες είναι low power, και ο μόνος λόγος που υπάρχουν είναι για efficiency.

Link to comment
Share on other sites

Εξήγησε λίγο τι σημαίνει παρωχημένα specs για σένα... Αν βγει κινητό που είναι 5% πιο γρήγορο, ξαφνικά το nexus γίνεται παρωχημένο? Γιατί και ο octa της Samsung να έχει μπει σε κινητό όταν το nexus4 θα γίνει διαθέσιμο, δεν νομίζω ότι θα κάνει κάποια ιδιαίτερη διαφορά, μιας και οι 4 εξτρα πυρήνες είναι low power, και ο μόνος λόγος που υπάρχουν είναι για efficiency.

κάμερα + μπαταρία + ανάλυση οθόνης + κάρτα γραφικών + 4 core A15 στα 1,8ghz + msd

αυτα τα λιγα για αρχη...και αλλα ακομα που θα τα δουμε στην πορεια!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το nexus 4 κάτω απο ήλιο συμπεριφέρεται σαν iPhone (και αυτό είναι παρα πολύ καλό κοπλιμεντο) ...

Θυμίζω ότι τις IPS των iPhones της έφτιαχνε η LG... λογικό είναι να μοιάζει με το Nexus 4 :)

Πάντως παρότι η AMOLED του GN είναι μια χαρά και προσωπικά την θεωρώ υποφερτή ακόμα και κάτω από ήλιο, νομίζω ο περισσότερος κόσμος θεωρεί καλοδεχούμενη τη στροφή σε IPS.

Αν πάντως η google αποφασίσει να έχει πάντα ένα τηλέφωνο ένα κλικ πίσω από την αιχμή της τεχνολογίας με άμεσες ενημερώσεις και τέτοια τιμή, εμένα μια χαρά θα με κρατήσει σαν πελάτη...

Link to comment
Share on other sites

Ουτε μισο μυριο δεν εχει δωσει απο συσκευές.

Σε πιάνω αδιάβαστο νομίζω...

1ον) Δεν έχουν δοθεί επίσημα στοιχεία από LG και

2ον) Ακόμη και στους υπολογισμούς που κάνουν στο xda να βασίζεσαι, το νούμερο έχει περάσει τις 830 χιλιάδες.

Μπορεί να είναι και παραπάνω προφανώς...

Link to comment
Share on other sites

Σε πιάνω αδιάβαστο νομίζω...

1ον) Δεν έχουν δοθεί επίσημα στοιχεία από LG και

2ον) Ακόμη και στους υπολογισμούς που κάνουν στο xda να βασίζεσαι, το νούμερο έχει περάσει τις 830 χιλιάδες.

Μπορεί να είναι και παραπάνω προφανώς...

Νομιζεις οτι με πιανεις! :p

Mεχρι αρχες Ιανουαριου γιατι μετα οι κανουλες εκλεισαν!

Στα 375.000 κομμάτια οι πωλήσεις του Nexus 4

Μπορεί η Google να κρατά μυστικό το νούμερο των πωλήσεων του Nexus 4, οι XDA-Developers όμως φαίνεται πως βρήκαν ένα τρόπο για να υπολογίσουν στο περίπου τις μέχρι σήμερα πωλήσεις του.Χρησιμοποιώντας λοιπόν τους σειριακούς αριθμούς των συσκευών υπολόγισαν πως οι πωλήσεις του έφθασαν τα σχεδόν 375.000 κομμάτια μέσα στους δύο πρώτους μήνες της κυκλοφορίας του.Το νούμερο αυτό κάθε άλλο παρά εντυπωσιάζει και εξηγεί το λόγο που τόσο καιρό είναι ουσιαστικά εκτός stock.Τον περασμένο μήνα η παραγωγή της LG έφθασε τα 210.000 κομμάτια και έτσι δύσκολα θα αλλάξουν πολλά στη διαθεσιμότητα του τις επόμενες εβδομάδες.

Ναι ναι τα μοιραζουν σαν σοκολατακια τωρα, ε ρε κοροϊδία που πέφτει στον κοσμάκη και στοιβάζεται στις λίστες αναμονής της google!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Επίσης για να μην ξεχνιόμαστε, αυτό που μετράει στα κινητά κυρίως είναι το software και η εμπειρία που σου προσφέρει και όχι τα specs του hardware. Εγώ και εσείς μιλάμε για το hardware της κάθε συσκευής επειδή είμαστε καμμένοι. Ένας οποιοσδήποτε άλλος που δεν τα πάει κάλα με την τεχνολογία και πέσει στα χέρια του ένα γρήγορο κινητό θα πει ότι είναι ένα γρήγορο κινητό χωρίς να τον ενδιαφέρει τι γίνεται από πίσω.

Και το iphone 5 έχει παρωχημένα specs αλλά άντε πιάστο... το nexus 4 δεν είναι της ίδιας κλάσης επειδή έχει 4 πυρήνες αλλά επειδή το android 4.2.1 έχει υποστεί πολλά optimizations. Υπάρχουν πολλές τετραπύρηνες συσκευές που απλά δεν την παλεύουν... και όχι γιατί έχουν αδύναμο cpu

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=478]sebastian[/MENTION]

Κάνω quote τον εαυτό μου γιατί δεν το διάβασες μάλλον. :p

Σε πιάνω αδιάβαστο νομίζω...

1ον) Δεν έχουν δοθεί επίσημα στοιχεία από LG και

2ον) Ακόμη και στους υπολογισμούς που κάνουν στο xda να βασίζεσαι, το νούμερο έχει περάσει τις 830 χιλιάδες. ( > 830.000 κομμάτια )

Μπορεί να είναι και παραπάνω προφανώς...

Link to comment
Share on other sites

Ρε sebastian ποσο μεγαλύτερη αναλυση να εχει ή πυρήνες ενα κινητο ελεος...

Μπορει να μη σε καλύπτει εσένα, παω πασο, αλλα παρωχημένη τεχνολογία οσο και να χτυπιέσαι δεν θα ειναι για τα επομενα 2 χρονια...Και μη πεις για 8 πύρινους και 12 mpx camera και τρίχες κατσαρές, μιλάω για μεγάλα advancements στο τροπο χρησης πχ.

Ηδη τα κινητα ειναι πολυ δυνατά, μακαρι ομως και οι εταιριες να μην έβλεπαν πως να εντυπωσιάζουν τον καθε sebastian, με τους πυρηνες και το design αλλα να εβαζαν λιγο ποιο μεγάλη μπαταρια θυσιάζοντας 1-2 mm απο το παχος της συσκευής.

Το να καθόμαστε να λεμε ποιος πούλησε τα περισσότερα ειναι άσκοπο. -.-

Στο δια ταύτα.

Τελικα OTG υποστήριξη απο software υπάρχει? Γιατι απο hardware ειναι δυνατό αυτο. :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν εχετε καταλαβει τι προσπαθω να σας πω.

Έχουμε καταλάβει... Ότι σε 2 μήνες που θα γίνει ευρέως διαθέσιμο το nexus 4 θα είναι προτιμότερο κάποιος να περιμένει άλλους 3-4 μήνες για να σκάσει παραπάνω από τα διπλά λεφτά για να πάρει το ελαφρώς καλύτερο sg4. Το ότι εσύ μπορεί να δίνεις τα 2πλά λεφτά για να πάρεις κάτι που είναι έστω και 10% καλύτερο, δεν σημαίνει ότι το κάνουν όλοι, ούτε ότι είναι το normal και λογικό.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα OTG υποστήριξη απο software υπάρχει? Γιατι απο hardware ειναι δυνατό αυτο.

Δεν υπάρχει υποστήριξη, για την ώρα τουλάχιστον. Δεν ξέρω τι παίζει με άλλα kernels/roms (είμαι άσχετος ακόμα με αυτά :))

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε καταλάβει... Ότι σε 2 μήνες που θα γίνει ευρέως διαθέσιμο το nexus 4 θα είναι προτιμότερο κάποιος να περιμένει άλλους 3-4 μήνες για να σκάσει παραπάνω από τα διπλά λεφτά για να πάρει το ελαφρώς καλύτερο sg4. Το ότι εσύ μπορεί να δίνεις τα 2πλά λεφτά για να πάρεις κάτι που είναι έστω και 10% καλύτερο, δεν σημαίνει ότι το κάνουν όλοι, ούτε ότι είναι το normal και λογικό.

οτι δεν εχει για μένα msd επεκταση ή το λιγότερο 32gb ενσωματωμένη ειναι περα ως περα fail. Περα απο τα αλλα specs...

Με το στανιο να μπω στην ουρα παραγγελιών...

Θα παρω οταν αξιζει να τα σκασω, note 3 θα ειναι αυτο! Galaxy s4! θα δουμε....

Προς το παρών με το galaxy note μου είμαι very happy.

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.