Jump to content



Recommended Posts

Έχετε να προτείνετε κάτι σε θήκη;

Έχω ψάξει πάρα πολύ, αλλά δε μου πολυαρέσουν αυτές που κυκλοφορούν και είμαι στη σκέψη

να πάρω μια πολύ φτηνή από ebay και να περιμένω για ένα οικονομικό bumper που να μη διαλύεται... :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παίζω με ζελατίνα μπρος πίσω + ένα ψευτό-δερμάτικο pouch για την τσέπη προς στιγμήν. Η αλήθεια είναι ότι έχω τρομάξει λίγο με διάφορες εικόνες από σπασμένα που έχω δει, και θα ήθελα και εγώ κάτι πιο ασφαλές, μιας και το pouch ουσιαστικά δεν κάνει κάτι αν σου φύγει από τα χέρια (γιατι δεν θα το έχεις μέσα όταν παίζεις με το κινητό :p)

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη τιμη,βεβαια παλι 200 ευρω πανω απο αμερικη και περιπου 100 απο αγγλια

αλλα ο ασυρματος φορτιστης μετραει

gb και γω ετσι το εχω,μαλιστα δεν εχω βγαλει τις εργοστασιακες ζελατινες ακομα..

Link to comment
Share on other sites

Έριχνα μια ματιά στην εγγύηση (φτου φτου μακριά από 'μας). Στο βιβλιαράκι που έχει μέσα, αναφέρεται για 1 χρόνο εγγύηση. Δεν είναι μόνο η apple για κράξιμο μου φαίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Πότε χάνεις το OTA update? Όταν κάνεις root/ξεκλείδωμα bootloader λογικά δεν το χάνεις, έτσι δεν είναι? Όταν όμως φλασάρεις kernel χωρίς να αλλάξεις rom τι γίνεται?

Επίσης με την εγγύηση τι γίνεται στις παραπάνω περιπτώσεις?

Link to comment
Share on other sites

απαντας μονος σου.απο τη στιγμη που ξεκλειδωσες το χασες.βεβαια το μονο ευκολο να φλασαρεις το update..εγω θα περιμενω μια καλη custom και θα φλασαρω μια κ καλη

Link to comment
Share on other sites

εγγυηση δε χανεις,αφου μπορεις να επιστρεψεις πισω,απλα ξεκλειδωνοντας bootloader και αλλαζοντας recovery δεν μπορεις να περασεις ΟΤΑ

χρησιμοποιησες το γνωστο κιτ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποίησα κανένα κιτ. Να πω την μαύρη μου αλήθεια, το σκέφτομαι πολύ αν θα μπλέξω με όλη αυτή την κατάσταση. Το έχω περάσει με το προηγούμενο κινητό αυτό και έχω βαρεθεί το βαλε βγάλε roms όλη την ώρα. Το θέμα είναι ότι σε άλλα κινητά το κάνεις για να έχεις lastest android, στα nexus όμως αξίζει να μπεις σε τέτοια διαδικασία?

Επίσης αυτό που λες για την εγγύηση, μην παίρνεις και όρκο. Υπάρχουν κινητά που απαξ και ξεκλειδώσουν μια φορά, μετά ακόμα και να τα επαναφέρεις το service μπορεί να το δει.

[MENTION=14120]narta[/MENTION] εσύ τι λες?

Link to comment
Share on other sites

Πότε χάνεις το OTA update? Όταν κάνεις root/ξεκλείδωμα bootloader λογικά δεν το χάνεις, έτσι δεν είναι? Όταν όμως φλασάρεις kernel χωρίς να αλλάξεις rom τι γίνεται?

Συμπτωματικά, έψαχνα κι εγώ τα ίδια πράγματα χθες :p

Για να φλασάρεις kernel, πρέπει να έχεις βάλει CWM, σωστά; Άρα, δεν παίρνεις OTA.

Για την εγγύηση δεν γνωρίζω.

OTA updates vs. ClockworkMod and root - Android Forums

Okay, here's the "TL;DR" (too long--didn't read) version:

Q: can I get/install an OTA if I have a custom recovery (ClockworkMod) installed?

A: nope (the OTA will actually download, but the installation will fail unless you have a stock recovery installed)

Q: can I then just re-flash the stock recovery and then get/install the OTA?

A: yep (works just fine)

Q: can I be rooted and get/install an OTA?

A: yep (you'll lose root afterwards, though)

Q: do I lose root access at that point?

A: yep (easy to get back)

Q: what do I do then?

A: invoke custom recovery and re-install the su.zip root package

Link to comment
Share on other sites

τα ιδια λεμε...η αληθεια ειναι πως τον ιδιο προβληματισμο τον εχω και γω γι αυτο μεχρι στιγμης μονο ξεκλειδωσα κ ρουταρισα..

η στοκ ρομ ειναι απλα η καλυτερη,χωρις κανενα κολλημα...βαζοντας απλα φρανκο,γινεται λιγοτερο smooth το κινητο,αλλα αποκταει καλυτερη διαχειριση μπαταριας..πολλοι αναφερουν 5-6 ωρες οθονης...

προς το παρον παραμενω ρουταρισμενος για διαφορους λογους,titanium,adaway...

Link to comment
Share on other sites

1. Mε root και unlocked bootloader παίρνεις μια χαρά OTA.

2. Τα Nexus δεν έχουν κάποια καταγραφή για το ξεκλείδωμα του bootloader.

Δεν ξέρω με βεβαιότητα πώς συμπεριφέρεται με αλλαγμένο kernel και stock ROM + recovery. Μάλλον θα "χτυπήσει" όταν πας να το εγκαταστήσεις.

Link to comment
Share on other sites

1. Mε root και unlocked bootloader παίρνεις μια χαρά OTA.

2. Τα Nexus δεν έχουν κάποια καταγραφή για το ξεκλείδωμα του bootloader.

Δεν ξέρω με βεβαιότητα πώς συμπεριφέρεται με αλλαγμένο kernel και stock ROM + recovery. Μάλλον θα "χτυπήσει" όταν πας να το εγκαταστήσεις.

Το αυτο.

Μονο σε περιπτωση που εχεις αλλαξει την recovery δεν μπορεις να παρεις OTA μιας και το update script δεν μπορει να βρει την stock recovery για να εγκαταστησει το update.zip

[MENTION=5110]qbiefox[/MENTION]

CyanogenMod 10.1 + franco kernel + TWPRecovery + Cyandelta updater

εγω ετσι ειμαι απο τοτε που το πηρα (βεβαια εντος 10ημερου γυρναει stock γιατι θα το δωσω)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.