Jump to content



Recommended Posts

wifi ανοιχτό συνέχεια, με facebook, whatsapp, twitter, path, google+ να έχουν push enabled & όποτε χρειαστεί να γίνει κλήση ή να στείλω μήνυμα & location service enabled (έχω κλειστό το gps satellites)

Την ίδια χρήση είχα και στο iphone 4 και μου κρατούσε μιάμιση μέρα σίγουρα. Το nexus 4 έχει μεγαλύτερη μπαταρία αλλά οκ δε σημαίνει ότι θα αντέχει ανάλογα παραπάνω αφού έχει πιο ενεργοβόρο hardware.

Απλά έχω την αίσθηση ότι είναι πρόβλημα στο software...

edit: βρήκα και αυτό https://code.google.com/p/android/issues/detail?id=41855

Link to comment
Share on other sites

@narta

Εχουμε κάποιο tip για την κατανάλωση μπαταρίας? Νοιώθω ότι κάτι την ξεζουμίζει πολύ γρήγορα

Με τετοια χρηση καλα ειναι μια μερα. Αλλαξε τον kernel αν δεν το εχεις κανει ακομα με franco αλλα παλι μην περιμενεις πολλα. Always on connectivity και διαρκεια μπαταριας δεν υπαρχει.

Εκτος αν εχεις μονταρισμενο Atrix HD σαν το δικο μου 1,2,3 :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι εντελώς noobας με android... δεν ξέρω που μου παν τα 4! Τώρα αρχίζω και μαθαίνω, οπότε τι μου λες εσύ τώρα για Atrix HD :hehe:

Atrix HD ειναι συσκευη Motorola που την εχω μονταρει με μεγαλυτερη μπαταρια.

Για το Nexus 4 franco kernel ειναι οτι καλυτερο υπαρχει για θεμα μπαταριας.

Αλλα ΜΗΝ περιμενεις smartphone με τετοιες δυνατοτητες να σου βγαζει 2 μερες

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει άδικο...300$ πάει στην αντιπέρα όχθη του ατλαντικού, με τη σημερινή αναλογία 225€...

...άλλο πράγμα βέβαια που στην Ευρώπη έχει 300€ :p

Αδικο εχει.

Αν ηταν ετσι η τιμη της Ferrari Dino θα επρεπε να εχει οσο οταν πρωτοπουληθηκε. Το γεγονός οτι δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα ΠΟΥΘΕΝΑ στο playstore κανει και τις τιμες του playstore ανυπαρκτες. Το carphonewerehouse το εχει 460€ και ειναι το μοναδικο καταστημα με διαθεσιμοτητα στην Ευρωπη αυτην την στιγμη ;)

Αν καποιος το βρει δευτερο χερι εστω στα 360€ να παρει αλλο ενα για μενααααα :haha:

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ, ειρωνικά το είπα. Κατ'αρχήν οι τιμές δεν έχουν φάπα πέρα, μεταφορικά κτλ κτλ.

Slow brain is slow :haha:

Βασικα εχει και εκει tax και μεταφορικα αλλα οταν ειναι να παρουν πολλοι δευτερο χερι κατι δεν το υπολογιζουν, οπως ουτε υπολογιζουν εξοδα αποστολης απο εκει εδω, τελωνεια κοκ

Οτι συσκευη βγαζω προς πωληση οι περισσοτεροι προσπαθουν να την παρουν τσαμπε, επειδη ειναι απο εξωτερικο.

/rant

Link to comment
Share on other sites

μπορει τωρα που εκπληρωθηκαν αρκετες παραγγελιες του νοεμβρη,να ανοιξει...

Αυτό ελπίζω και εγώ... Έχω μείνει από κινητό και δεν μου κάνει καρδιά να δώσω 300 και να πάρω κάτι αρκετά χειρότερο. Γενικά είναι cheat στα χρήματα που ζητάει :D

Ακομα δεν υπάρχει καμια ανκοινωση απο google ή καποιον αλλο. Μονο 2ο χερι και στον ουρανο τιμη

50% πάνω κερατιάτικα, προσωπικά δεν υπάρχει περίπτωση να δώσω.

Το θέμα που αναφέρουν με τη μικρή ευαισθησία στην αφή, σας έχει ενοχλήσει? Υπάρχουν software fixes πάντως απ' ότι διαβάζω, οπότε δεν με απασχολεί ιδιαίτερα :)

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πιστεύω ότι από βδομάδα θα ανοίξουν πάλι οι παραγγελίες.

Μια προσωπική εκτίμηση είναι για 23-25 της επόμενης εβδομάδας.

Οι ημερομηνίες που αναφέρω δεν είναι εντελώς τυχαίες, γιατί στις 23 ανοίγουν και πάλι οι online παραγγελίες από το site της T-Mobile νομίζω.

Όπως και να 'χει όμως παραμένει μαντεψιά και τίποτα παραπάνω....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.