Jump to content



Recommended Posts

Και γω περιμένω μπας και το φέρουν στην Ελλάδα γιατί έμεινα ουσιαστικά από κινητό.

Έκανα την λαμακία και έδωσα το blade και το ideos x5 που έχω τώρα δε με βγάζει ούτε μέρα με μία φόρτιση...αν και σκέφτομαι πολύ σοβαρά επίσης να πάρω κάνα non-smart με καμιά 1" οθόνη ασπόμαυρη που να κρατάει η μπαταρία μια βδομάδα...

Link to comment
Share on other sites

Το status στο play store άλλαξε σε "Temporarily Out of Stock" και φήμες λένε ότι θα ανοίξει πάλι 9am PST δηλαδή 19:00 ώρα Ελλάδος ή 17:00 ώρα Αγγλίας.

image.jpg

nexus-4-out-of-stock-650x454.jpeg

*Μιας και άλλαξε το status και στο play store Αμερικής και Αγγλίας, θέλω να πιστεύω πως θα ανοίξουν παραγγελίες και στα δύο :D

Γι' αυτό ετοιμάζεται τα F5 σας σιγά σιγά :hehe:

Source: Droid Life

Έγινε επεξεργασία από papajim
source added
Link to comment
Share on other sites

Update: Διαθέσιμο στη Γερμανία. Αναμένεται σήμερα σε Αμερική και Καναδά και αν όχι σήμερα, αύριο στην Αγγλία.

[MENTION=478]sebastian[/MENTION] Κοίτα να δεις που θα έχουμε διαθεσιμότητα* :dance3:

*ελπίζω να κρατήσει αυτή τη φορά :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Update: Διαθέσιμο στη Γερμανία. Αναμένεται σήμερα σε Αμερική και Καναδά και αν όχι σήμερα, αύριο στην Αγγλία.

[MENTION=478]sebastian[/MENTION] Κοίτα να δεις που θα έχουμε διαθεσιμότητα* :dance3:

*ελπίζω να κρατήσει αυτή τη φορά :hehe:

....αντε να δουμε!

Το τηλέφωνο στην τιμουλα ειναι super, ειναι αυτο που λεμε δινει χαρα και σε αυτον που δεν εχει να δαπανήσει ενα τσουρμο λεφτα. Αλλα ολο αυτο το ξεφτιλε με τις λιστες αναμονης ειναι αστειο.

Απο την αλλη εγω και 2 διευθύνσεις στην Αγγλια εχω, 2 αδερφια και ο ιδιος εχω λογαριασμο τραπέζης εκει.

Αλλα θα περιμενω, θελω ενα τηλεφωνο συνολικο update απο το galaxy note μου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω γιατι αλλα η LG εφτιαξε το Nexus 4 like a red headed stepchild σε σχεση με το Optimus G

https://dl.dropbox.com/u/805813/thelab/DSC00007.JPG

https://dl.dropbox.com/u/805813/thelab/DSC00008.JPG

Οταν με το καλο αποκτησει full Cyanogen/AOSP ROM το Nexus θα παρει ποδι :nada:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλυτερη ποιοτητα και αισθηση πραγματικα premium συσκευης. Χαμηλοτερη θερμοκρασια λειτουργίας, ελαφρως καλυτερη καμερα. MicroSD και καλιμπραρισμενη χρωματικα οθόνη.

Και το κινητο με ICS φυσαει, με JB θα απογειωθει.

PS. το Android ειναι απλα αδηφαγο σε πορους. Με ICS και 2GB RAM ειναι σαν να φοραει JB. Κομπιασμα ουτε για πλακα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ άρχισα να καίγομαι!

Ερώτηση προς τους έμπειρους... ποιο rom προτίνουν και γιατί? Βλέπω οι περισσότεροι προτιμούν το Cyanogen.

Εγώ πέρασα το Paranoid link για το οποίο γίνεται παρόμοιος ντόρος στο xda... μου αρέσει αρκετά, ειδικά οι ρυθμίσεις που έχει για tablet UI, per app dpi, per app status/nav bar color το μεταμορφώνουν το κινητό (είμαι νουμπάς! μπορεί να ακούτε σχόλια για πράγματα που μάλλον είναι αυτονόητα σε custom rom)

Πέρασα και franco kernel r53, για την ώρα δεν έχω δει κάτι καλύτερο σχετικά με κατανάλωση... αν και δεν το έχω αφήσει σε ησυχία καθόλου :)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω όσοι ασχολούνται εδώ και καιρό με το άθλημα θα νομίζουν ότι μόλις βγήκα από τη σπηλιά :)... αλλά θέλω να μοιραστώ τη χαρά μου και ίσως πάρουν και ιδέες όσοι ενδιαφέρονται όπως ο blade_ που ήθελε να μειώσει το ύψος των softkeys.

Λοιπόνε...

-Recovery TWRP 2.4.0.0

-ROM ReVolt (link) το οποίο συνδιάζει καλούδια από τα top όπως το Cyanogenmod. Μου άρεσαν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ οι επιλογές για tablet ui και για ρύθμιση μεγέθους στις μπάρες καθώς και το Pie controls που είναι χρήσιμα σε fullsrcreen mode (φαίνονται όλα στα screenshots μου)

-Kernel franco kernel r53 + franco updater μέσα στο οποίο εκτός από τις άπειρες ρυθμίσεις για τον cpu, έχει και calibrator για την οθόνη με το οποίο έδιωξα την κιτρινίλα της οθόνης και πέτυχα καλύτερο άσπρο από iphone 5 (τα είχα δίπλα δίπλα)

-Launcher Nova Launcer 2.0

- Επίσης με το app textdroider_dpi μείωσα τα dpi απο 320 που είναι το default σε 260 και έτσι φαίνεται ότι έχω ανεβάσει την ανάλυση στην οθόνη. Την ευχαριστιέσαι περισσότερο έτσι. Το app του play store χρειάζεται ένα μικρό fix για να δουλέψει σωστά μετά από αυτή την αλλαγή. Αν δεν περαστεί το fix βγάζει συνέχεια μήνυμα ότι η συσκευή δεν είναι συμβατή με τις εφαρμογές και δεν μπορείς να τις εγκαταστήσεις.

Screens:

1.Lockscreen + cClock, 2.Phone UI home, 3.toggles, 4.navring (τα buttons είναι screenshot, google now, sleep)

5.Power menu, 6.Tablet UI home, 7.Tablet UI toggles, 8.Expanded Desktop (fullscreen), 9.Fullscreen UI Pie, 10.about phone, 11.Screen Calibrate

1.1lockscreen.th.png 2.2phonehome.th.png 3.3toggles.th.png 4.4navring.th.png 5.5powermenu.th.png 6.6tablethome.th.png 7.7tablettoggles.th.png 8.8fullscreen.th.png 9.9fullscreenpie.th.png 10.10about.th.png 11.11calibrator.th.png

Έγινε επεξεργασία από godslayer
Link to comment
Share on other sites

παρελαβα κ γω σημερα!!με γεια μου!!δεν εχω λογια,το τηλεφωνο τα σπαει,δε το κουρασα καθολου βεβαια ακομα,αλλα ουτε ενα κολλημα ουτε τιποτα..

τωρα ετοιμαζομαι να το ρουταρω με το γνωστο κιτ..και με βλεπω συντομα να φευγω προς custom για διαφορα πραματακια που θελω!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.