Jump to content



Recommended Posts

[MENTION=6199]SirDiman[/MENTION] Δεν έχω δει επιλογή για macro.

Το backfocus σημαίνει ότι σε πολύ κοντινά, εστιάζει και μετά χάνει την εστίαση;

Αν ναι να προσπαθήσω να το αναπαραστήσω. Στην κάμερα ή στο βίντεο;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.

Όταν έρχεται σφραγισμένο , μπροστά στην οθόνη έχει την γνωστή ζελατίνα.

Έχει αντίστοιχα και στην γυάλινη πλάτη;

Ναι. Απλά να ξέρεις ότι η ζελατίνα της πλάτης έχει πάνω της αυτοκολλητάκι που γράφει το IMEI σου, το οποίο αρχίζει και ξεθωριάζει μετά από 2-3 μέρες χρήσης. Επίσης δεν ξέρω κατα πόσο είναι καλή ιδέα να κυκλοφορείς με το ΙΜΕΙ φόρα παρτίδα :)

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=6199]SirDiman[/MENTION] Δεν έχω δει επιλογή για macro.

Το backfocus σημαίνει ότι σε πολύ κοντινά, εστιάζει και μετά χάνει την εστίαση;

Αν ναι να προσπαθήσω να το αναπαραστήσω. Στην κάμερα ή στο βίντεο;

δειχνει να εστιαζει , αλλα εστιαζει λιγο πιο πισω σε αποσταση.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος θέλει καλύτερη διαχείρηση μπαταρίας μπορεί να δώσει μια ευκαιρία στο

Snapdragon BatteryGuru στο play store.

Το δοκίμασε κανείς αυτό? Εγώ το έβαλα, είδα ότι θέλει GPS, είπα "WTF?" και το έβγαλα. Έχοντας ανοιχτό gps πως ακριβώς θα κάνει εξοικονόμηση?

Link to comment
Share on other sites

να στο πω αλλιως.το gps ΠΟΤΕ δε το κλεινω.δε τρωει μπαταρια ομως.το χρησιμοποιει οποτε το χρειαζεται

το να κανει ΜΙΑ στο τοσο check το location αυτο δε σημαινει οτι εχει καταναλωση.

αυτο το στιγμιαιο ελεγχο που κανει , δε σου τρωει τπτ.και ΑΝ το κανει..το fb , κανει 15.000 φορες ημερησιως..

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, κατανοητό αυτό που λες. Το πρόγραμμα το έχεις χρησιμοποιήσει? Σου έκανε κάποια διαφορά? Γιατί η λογική του (νομίζω) είναι να έχεις ανοιχτό gps για να σου κλείνει αυτό αυτόματα wifi κλπ ανάλογα με το που βρίσκεσαι. Μου φαίνεται λίγο βλακώδες να χρησιμοποιεί το gps για να κερδίζει απο το κλείσιμο του wifi. Γιατί με την ίδια λογική, και το wifi όταν δεν είναι συνδεδεμένο, δεν πρέπει να καίει τίποτα ιδιαίτερο.

Link to comment
Share on other sites

Μου 'κανε κάτι κουλά το κινητό προχτές και είπα εχτές να περάσω πάλι stock χωρίς root και να το σκίσω λίγο να δω αν θα μου βγάλει τίποτα.

Το αποτέλεσμα προφανώς δεν αντικατοπτρίζει χρήση κινητού γιατί μόνο 3 τηλέφωνα έγιναν. Η περισσότερη ώρα ήταν με βιντεάκια στο youtube, browsing με chrome, εγκατάσταση εφαρμογών και skype.

Όπως και να 'χει όμως αν κάποιος χρησιμοποιεί το κινητό συνεχόμενα για 10 ώρες, οι 6 ώρες screen on time είναι αρκετά καλές.

post-9381-1416077120,7069_thumb.jpg

post-9381-1416077120,7691_thumb.jpg

post-9381-1416077120,8361_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό (μάλλον) έκλεινε και εμφάνιζε πχ πτώση στην μπαταρία από ~90% στο 0% και μόλις άνοιγε έδειχνε ~70% (για να ανοίξει το σύνδεα για κάποια δευτερόλεπτα στο pc). Αυτό μου το έκανε 2 φορές.

Μετά μια φορά ήταν σαν να μην ξύπναγε η οθόνη. Έβλεπα το notification led (μπλε) αλλά δεν άνοιγε οι οθόνη. Με πατημένο το power button αρκετή ώρα μπουταρε αλλά και πάλι είχα drop στην μπαταρία από ~60% στα 40% χωρίς αυτή τη φορά να πάει στο 0%.

Αυτά έγιναν μέσα σε 2 μέρες.

Τώρα είμαι stock και unrooted (πριν είχα root), για να δω πως θα πάει το πράμα.

Δεν κατάλαβα τι ήταν ακριβώς, αλλά πιστεύω πως είναι softwrare bug.

Το screenshot είναι από τις δύο πρώτες περιπτώσεις.

post-9381-1416077121,1068_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.