Jump to content



Recommended Posts

βάλαμε πριν λίγο στο Ν4 ενός φίλου την 4.3 και μετά τα updates (μέσω fastboot), το κινητό μεταμορφώθηκε σε 8gb(5,67gb free) :S..

"false alarm" πως/τι/? δεν ξέρω, αφού το ξαναφλασάραμε, είδε επιτέλους 12.9..free space

Έγινε επεξεργασία από papatsonis
Link to comment
Share on other sites

βάλαμε πριν λίγο στο Ν4 ενός φίλου την 4.3 και μετά τα updates (μέσω fastboot), το κινητό μεταμορφώθηκε σε 8gb(5,67gb free) :S..

"false alarm" πως/τι/? δεν ξέρω, αφού το ξαναφλασάραμε, είδε επιτέλους 12.9..free space

Δε χρειαζόταν flashaρισμα. Ένα reset στα factory settings απο το recovery και θα έστρωνε.

[MENTION=5110]qbiefox[/MENTION] Όχι τώρα το έβαλαν.

Official Android Blog: Introducing Android 4.3, a sweeter Jelly Bean

ΕΔΙΤ: Αναθεωρώ το κράξιμό μου για το dial pad autocomplete. Τελικά πατώντας νούμερα βγάζει και τους πιθανούς συνδυασμούς ονομάτων από τις επαφές, που βολεύει.

Έγινε επεξεργασία από papajim
Link to comment
Share on other sites

Επίσης η 4.3 σου επιτρέπει να κάνεις disable μεμονωμένα permissions από εφαρμογές.

App Ops: Android 4.3's Hidden App Permission Manager, Control Permissions For Individual Apps!

Ενδιαφέρον θα έλεγα...

*Πιθανότατα υπάρχει σε κάποια μη stock rom...

Link to comment
Share on other sites

Επίσης η 4.3 σου επιτρέπει να κάνεις disable μεμονωμένα permissions από εφαρμογές.

App Ops: Android 4.3's Hidden App Permission Manager, Control Permissions For Individual Apps!

Ενδιαφέρον θα έλεγα...

*Πιθανότατα υπάρχει σε κάποια μη stock rom...

Yπάρχει και η εφαρμογή permissions pro που σου βγαζει απ'την αρχή όλα τα permissions που ζηταει μια εφαρμογή.Αλλα καλά έκαναν και το ενσωμάτωσαν.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα 4.3, όπως ήταν λογικό τπτ το ιδιαίτερο.

Ένα απο τα νέα features όμως το θεωρώ άχρηστο όσο δε πάει.

Έβαλαν dial suggestions και την ώρα που πληκτρολογείς έναν αριθμού σου βγάζει τους πιθανούς αριθμούς από τις επαφές σου.

Ποιος λογικός άνθρωπος θα αρχίσει να πληκτρολογεί εναν αριθμό που έχεις στις επαφές αντί να τον επιλέξει απευθείας από τις επαφές;

Επίσης αυτό βολεύει μόνο αν θυμάσαι απ' έξω τον αριθμό ή μέρος του αριθμού.

Εγώ μόνο για αυτό το λόγο έχω βάλει exDialer!

Μου συμβαίνει συχνά να θυμάμαι τρία άσχετα ψηφία από έναν αριθμό και είναι πολύ πιο γρήγορο (και απαιτεί λιγότερη προσοχή) να γράψεις αριθμό, παρά όνομα.

Πάντως και οι άλλες αλλαγές που έχω δει μ' αρέσουν - τώρα κατεβάζω νέα ROM :)

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποει καποιος bluetooth handsfree μπορει να μας πει αν υφισταται ακομα το θεμα με τις αποσυνδέσεις οταν ειναι ανοιχτο και το WiFi στην 4.3;

Απο οτι διάβασα σε διπλανό φόρουμ το ροβληα έχει διορθωθεί..

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έκανε το άλλο κουλό. Μου είχε βγάλει για το update την ειδοποίηση και πάτησα να κάνει reboot και μου έβγαλε false. Ανοίγοντας το κινητο ξανά πήγα στο software update και μου έλεγε ότι φοράω την τελευταία έκδοση 4.2.2. Ξανά μανα επανεκκίνηση και με το που βάζω το pin μου έβγαλε ειδοποίηση ότι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση :banghead:

Sent from my GneX4

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές στην πανω μπάρα (εκεί που λέει την ωρα -μπαταρια κτλπ)στο αριστερό μέρος μου εμφανίζει μια λευκή κουκίδα, σαν white led notification..τι είναι αυτό;;Χρησιμοποιώ light flow (αν έχει καμια σχέση)..

Προσπαθούσα σήμερα αρκετές φορες με εκκαθάριση δεδομένων και αναγκαστική διακοπή το πλαίσιο υπηρεσιών google και μετα restart χωρίς καμια επιτυχία..Προσπάθησα να κάνω εκκαθάριση, αναγκαστική διακοπή και ελέγχο για αναβάθμιση χωρίς restart και την δεύτερη φορά μου κατέβασε την 4.3 ,τυχαίο;;;Για δοκιμαστε το..

ΥΓ: δούλεψε ηδη σε αλλο ενα άτομο..

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου

Έγινε επεξεργασία από Andrewk
Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποει καποιος bluetooth handsfree μπορει να μας πει αν υφισταται ακομα το θεμα με τις αποσυνδέσεις οταν ειναι ανοιχτο και το WiFi στην 4.3;

Μπορώ να επιβεβαιώσω ότι όλη μέρα χθες το bluetooth δεν αποσυνδέθηκε καθόλου, όταν απομακρύνομαι και πλησιάζω συνδέεται εύκολα και γρήγορα από μόνο του, ενώ δεν έχει πρόβλημα στον ήχο.

Νομίζω μπορούμε να πούμε ότι πλέον το bluetooth διορθώθηκε.

Για όσους ανυπομονούν για το χρονοδιάγραμμα των ενημερώσεων, ο JBQ έχει δηλώσει τα εξής:

https://plus.google.com/112218872649456413744/posts/cVFuksrfJCJ

Link to comment
Share on other sites

to whom it may concern

Το Nfc tag που κολλησα πανω στο QI ασυρματο φορτιστη του nexus χαλασε. Κριμα ηταν βολικο

Όταν λες χάλασε, έχασε αυτά που του είχες αποθηκεύσει ή δεν προγραμματίζεται πια;

Link to comment
Share on other sites

δε το βλεπει η συσκευει για να μου βγαλει παραθυρο να χρησιμοποιήσω πρόγραμμα (και ουτε και το προγραμμα [tagwriter])

στο nfc που εχει στην "ατζεντα" με το διπλωμα,ταυτοτητες κλπ δουλευει μια χαρα (Οποτε δεν ειναι θεμα του κινητου)

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το root δεν επανέρχεται με rootkeeper μετά την 4.3 . O πιο βολικός τρόπος είναι να ξανακάνεις root με toolkit. Τα ίδια τα toolkits που κυκλοφορούν δεν θα είναι ενημερωμένα, αλλά σε xda κυκλοφορούν flashable zip για root.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.