Jump to content



The VDSL Thread: Μοιραστείτε τον πόνο και την χαρά σας


Recommended Posts

[MENTION=9359]performer[/MENTION]

Κατά 99,9999% σου λένε ψέματα ότι πέρνεις από το K/V.

Εγώ που πέρνω από K/V η wind μου λέει ότι δεν υποστηρίζει VDSL η περιοχή μου.

Από 'κει και πέρα υπάρχει ο πολύ εύκολος τρόπος να καταλάβεις εάν πέρνεις από καφάο. Έχεις το παλιό καφάο ή έχουν κάνει εργασίες και το έχουν αλλάξει πρόσφατα;

EDIT Η κομοτηνή έχει καινούρια καφάο. Ο ΟΤΕ δίνει σίγουρα, εκτός απροόπτου δίνει και η HOL. Εάν δεν δίνει τώρα η HOL θα δώσει σύντομα σίγουρα.

Έγινε επεξεργασία από winters
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=9359]performer[/MENTION]

Κατά 99,9999% σου λένε ψέματα ότι πέρνεις από το K/V.

Εγώ που πέρνω από K/V η wind μου λέει ότι δεν υποστηρίζει VDSL η περιοχή μου.

Από 'κει και πέρα υπάρχει ο πολύ εύκολος τρόπος να καταλάβεις εάν πέρνεις από καφάο. Έχεις το παλιό καφάο ή έχουν κάνει εργασίες και το έχουν αλλάξει πρόσφατα;

EDIT Η κομοτηνή έχει καινούρια καφάο. Ο ΟΤΕ δίνει σίγουρα, εκτός απροόπτου δίνει και η HOL. Εάν δεν δίνει τώρα η HOL θα δώσει σύντομα σίγουρα.

αρα μου ειπαν ψεματα? πως μπορω να το δω?

Υ.Σ: αναλυτικα γιατι δεν εχω ιδεα..:p

οπως ειμαι τωρα

attachment.php?attachmentid=56532&stc=1&d=1369505501

post-9359-1416077404,3795_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προς γλυφαδα μερια ΟΤΕ (και ΧΟΛ που εχω) δε δινει ακομα...

1 χρονο σχεδον τα ΚV καθονται...:hang3:

δηλώθηκαν τον Φεβρουάριο, πρέπει να πάρει έγκριση από ΕΕΤΤ και να περάσουν 4 μήνες, δλδ Ιούνιο...

Link to comment
Share on other sites

Από προχτές έχω vdsl με τη Cyta, περιοχή Χαλανδρίου. 2 περίεργα πράγματα συμβαίνουν : το speedtest έδειξε ταχύτητα 18mbps down (μέσω torrent κατεβάζω με max ταχύτητα 1.6mb), και δεύτερον δε μπορώ να μπω στο web interface του router. Πληκτρολογώ το default gateway 192.168.1.1 και η σελίδα δεν βρίσκεται. Firewall δεν έχω, όπως επίσης και καμιά προστασία. Προσπάθησα να μπω και ασύρματα και ενσύρματα και τίποτα.

Καμιά ιδέα ;

From Galaxy Note 2 with Swype "talk and type"

Link to comment
Share on other sites

Πάτημα Χαλανδρίου. 1,5 Mbps αυτή τη στιγμή και να λέω και ευχαριστώ... Ούτε σε νησί της άγονης γραμμής να ζούσα.

VDSL κουτιά και στα αριστερά και στα δεξιά του σπιτιού μου (και στην Ολύμπου και στην Ηρακλείτου)

Είμαι δίπλα στην πηγή και νερό δεν μπορώ να πιω.... Έλεος... :wall:

Link to comment
Share on other sites

Από προχτές έχω vdsl με τη Cyta, περιοχή Χαλανδρίου. 2 περίεργα πράγματα συμβαίνουν : το speedtest έδειξε ταχύτητα 18mbps down (μέσω torrent κατεβάζω με max ταχύτητα 1.6mb), και δεύτερον δε μπορώ να μπω στο web interface του router. Πληκτρολογώ το default gateway 192.168.1.1 και η σελίδα δεν βρίσκεται. Firewall δεν έχω, όπως επίσης και καμιά προστασία. Προσπάθησα να μπω και ασύρματα και ενσύρματα και τίποτα.

Καμιά ιδέα ;

From Galaxy Note 2 with Swype "talk and type"

Για δοκίμασε 192.168.2.1

Link to comment
Share on other sites

VDSL από καφάο δίνει μόνο ο ΟΤΕ και η HOL. Κάλεσε το 13800 της WIND και κάνε μία ερώτηση, θα σου πουν όχι , όπως μου είπαν και εμένα (για Αθήνα πάντα)

Εδώ μου έλεγαν ότι το router της CYTA έχει ραδιενέργεια....:tomato::tomato::tomato::tomato:

Link to comment
Share on other sites

Πάτημα Χαλανδρίου. 1,5 Mbps αυτή τη στιγμή και να λέω και ευχαριστώ... Ούτε σε νησί της άγονης γραμμής να ζούσα.

VDSL κουτιά και στα αριστερά και στα δεξιά του σπιτιού μου (και στην Ολύμπου και στην Ηρακλείτου)

Είμαι δίπλα στην πηγή και νερό δεν μπορώ να πιω.... Έλεος... :wall:

Όταν ήμουν με adsl είχα 13ΜΒ γραμμή. Κατέβασα περίπου με 1,1. Τώρα με vdsl κατεβάζω με 1,6 σε 18ΜΒ. Πιστεύεις ότι αξίζει να δηλώσω κάποιο παράπονο; Θα αλλάξει τίποτα; Τουλάχιστον είμαι πολύ ευχαριστημένος από το upload. Στέλνω με 330 (δεν θυμάμαι αν συμπεριλαμβάνεται το overhead).

Για δοκίμασε 192.168.2.1

Θα το δοκιμάσω όταν πάω σπίτι. Ευχαριστώ πολύ.

From Galaxy Note 2 with Swype "talk and type"

Link to comment
Share on other sites

Όταν ήμουν με adsl είχα 13ΜΒ γραμμή. Κατέβασα περίπου με 1,1. Τώρα με vdsl κατεβάζω με 1,6 σε 18ΜΒ. Πιστεύεις ότι αξίζει να δηλώσω κάποιο παράπονο; Θα αλλάξει τίποτα; Τουλάχιστον είμαι πολύ ευχαριστημένος από το upload. Στέλνω με 330 (δεν θυμάμαι αν συμπεριλαμβάνεται το overhead).

Θα το δοκιμάσω όταν πάω σπίτι. Ευχαριστώ πολύ.

From Galaxy Note 2 with Swype "talk and type"

Πάρε τεχνική υποστήριξη και βάλε τους να κάνουν μέτρηση γραμμής, μπορεί να μαζεύει κάποια λάθη η γραμμή.

Kωδικό να βάλεις cytauser, το έχουν generic

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσε το 13800 της WIND και κάνε μία ερώτηση, θα σου πουν όχι , όπως μου είπαν και εμένα (για Αθήνα πάντα)
Κομοτηνή - Κέντρο.

Κάνουμε έναν κόπο να διαβάσουμε τι γράφουν οι άλλοι πριν αρχίσουμε τα δικά μας...

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

Όταν ήμουν με adsl είχα 13ΜΒ γραμμή. Κατέβασα περίπου με 1,1. Τώρα με vdsl κατεβάζω με 1,6 σε 18ΜΒ. Πιστεύεις ότι αξίζει να δηλώσω κάποιο παράπονο; Θα αλλάξει τίποτα; Τουλάχιστον είμαι πολύ ευχαριστημένος από το upload. Στέλνω με 330 (δεν θυμάμαι αν συμπεριλαμβάνεται το overhead).

Μάλλον δεν κατάλαβες καλά. ADSL έχω και συγχρονίζω 1.5, δεν κατεβάζω με 1.5ΜΒ.... :suicide2:

Τώρα για σένα που έχεις vdsl, το download έχει να κάνει με πολλές παραμέτρους. Το θέμα είναι πόσο συγχρονίζεις. Ούτως ή άλλως, η ταχύτητά σου είναι εξωφρενική για τα δικά μου νούμερα...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.