Jump to content



965 ή 8350


fortenick

Recommended Posts

Θα ήθελα τη γνώμη σας σε ένα θέμα.Θέλω να αλλάξω τον επεξεργαστή μου με τον FX 8350.Παίζω παιχνίδια αλλά κυρίως bf3.Τί λέτε αξίζει η αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα τον 8320.αρκετά ευρώ πιο φτηνός και η διαφορά τους είναι Μονό ένας πολλαπλασιαστης

Στάλθηκε από το GT-N7000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Με τον 8350 τώρα πια στα 192€ όποιον και να πάρει αξίζει. Μην ξεχνάς πως ο 8350 είναι και 0,5Ghz χρονισμένος παραπάνω default.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να κάνει τη διαφορά ο 8350.Για 5-10 frames δε νομίζω να αξίζει η αλλαγή.Για τί διαφορά μιλάμε περίπου;

εγω για ολα αυτα θα προτεινα, μια πιο απλη λυση.

πουλα τις 2 5850 και τραβα χτυπα μια 7950...!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω για ολα αυτα θα προτεινα, μια πιο απλη λυση.

πουλα τις 2 5850 και τραβα χτυπα μια 7950...!!!

Δε νομίζω να κερδίσω σε απόδοση από αυτή τη λύση φίλε μου:hm:

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να κερδίσω σε απόδοση από αυτή τη λύση φίλε μου:hm:

Φίλε εγώ σου προτείνω να μείνεις όπως είσαι. Το πολύ πολύ κάνε λίγο overclock σε cpu και gpus...

Δεν νομίζω με αναβάθμιση επεξεργαστή να δεις διαφορές που να αξίζουν τα λεφτά τους...

Ενδεχομένως η λύση της 7950 να έχει περισσότερο νόημα.

Δες και αυτό λίγο

AnandTech - The Bulldozer Review: AMD FX-8150 Tested

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να κερδίσω σε απόδοση από αυτή τη λύση φίλε μου:hm:

οτι θα κερδισεις, σιγουρα θα κερδισεις!!!

το πρωτο που κερδιζεις ειναι ρευμα...!!!!

το δευτερο που κερδιζεις ειναι οτι "γλυτωνεις" απο τις ιδιοτροπιες που μπορει να εχει ενα Xfire σε ορισμενα παιχνιδια!!

το ποσο ακριβως θα κερδισεις δεν μπορω να σου πω...!!!:banging::banging:

την αποψη μου λεω..., εσυ αποφασιζεις!!

Υ.Γ. εχω να κανω και μια παρατηρηση. εδω λετε του παιδιου οτι ο 965 εχει bottleneck με τις 2χ 5850, και αλλου παρουσιαζετε θεματα και reviews που αποδεικνυουν οτι ο επεξεργαστης σε υψηλες αναλυσεις δεν παιζει τοσο ρολο στην αποδοση των καρτων...!! καλο ειναι να αποφασισουμε τι απο τα 2 ισχυει....!!!!!

και δεν μιλαμε για κανεναν επεξεργαστη 8ετιας, τυπου celeron, αλλα για τον κορυφαιο 4πυρηνο της σειρας Phenom μεχρι την παρουσιαση των BD...!!!

ριξε μια ματια σε ενα πολυ ενδιαφερον CPU review... http://techreport.com/review/23246/inside-the-second-gaming-performance-with-today-cpus

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2825]Mill[/MENTION], η αποδοση ΕΝΟΣ παιχνιδιου, για εμενα, δεν ειναι κριτηριο για αγορα επεξεργαστη. πρεπει να δεις συνολικα σε αρκετα παιχνιδια, τι θα κερδισεις απο εναν νεο επεξεργαστη. αν σε ενα παιχνιδι κερδιζεις 50% και σε αλλο 0% ή ακομα χειροτερα αν ειναι -%, τοτε δεν ωφελει να ριξεις χρημα εκει, αλλα στην καρτα γραφικων..!!

δεν λεω οτι θα ειναι χειροτερα με τον 8320/8350.., αλλιμονο.!! απλα πρεπει να δει αν κερδιζει περισσοτερο με την καρτα η με τον επεξεργαστη..!

ειναι θεμα προτεραιοτητων καθαρα!

εγω διατηρω τις επιφυλαξεις μου για το Xfire των 5850..!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι σιγουρα ο καθενας πρεπει να βαζει προτεραιοτητες απλα και τα παιχνιδια εχουν αρχισει και εκμεταλλευονται περισσοτερο τους πολυπυρηνους και επειδη το παιδι παιζει ειπα να δειξω ενα συγχρονο παιχνιδι.

Δεν ειναι μονο ενα παιχνιδι.Και στο bf3 εχει οφελη κανεις με 83xx που παιζει οπως και στο crysis 2 και οσο περναει ο καιρος και ανεβαινει η υποστηριξη σε threads θα γινονται και περισσοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.