Jump to content



Ανάκτηση Δεδομένων απο Κινητό.


Seafalco

Recommended Posts

Χρόνια πολλά σε όλη τη παρέα!

Με προβληματίζει το εξής:

Το κινητό του γιου μου (Sony Ericson W995), τα έπαιξε!

Απ' ότι μου είπαν στν Γερμανό, ειναι κατά πάσα πιθανότητα το Flex 9η εύκαμπτη ταινία που ενώνει

την οθόνη με το σώμα του κινητού.

Το πρόβλημα είναι ότι αυτό που τον ενδιαφέρει κατ' αρχήν , είναι να σώσει τα δεδομένα του!!!

Αλλά απ' ότι μου είπαν αν πάει στο service, τα δεδομένα θα καταστραφούν!

Υπάρχει κάποιος ελεύθερος επισκευαστής , που να μπορεί να κάνει την διάσωση, χωρίς να καταστρέψει τα δεδομένα!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά Νικο!

Όχι η οθόνη , αφου εβγαλε για λιγη ωρα κατι γραμμες , τελικά δεν ανάβει και το κινητό το ίδιο, το βάζει στο πι σι αλλά...... τζιφος!

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι Λάρισα μπορώ να σε βοηθήσω.

Αν πάλι όχι μπορείς να παραγγείλεις αυτό το flex και να το περάσεις μόνος σου. Δεν είναι καθόλου δύσκολο αν εξαιρέσεις τις λεπτές κινήσεις που πρέπει να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο μου ειπαν και στο Γερμανο , οτι ειναι απλο , αλλα αν το πάνε στο κεντρικο σερβις, εκει -από λόγους αρχής σβύνουν ολα τα δεδομένα!!!

Link to comment
Share on other sites

@@ριες του γερμανου για να σου τσιμπησει παραπανω χρηματα για το backup.πιστεψε με εχω αλλαξει την καλωδιοταινια σε ιδιο κινητο και ειναι αρκετα απλο. παρε το ανταλλακτικο -flex Sony Ericsson W995 Original και τα καταλληλα κατσαβιδια και πιστεψε με με την αλλαγη δεν θα χασεις τπτ.και ειμαι κα ισιγουρος οτι θα σου ερθει φθηνοτερα.επιπλεον νομιζω πως με το http://www.sonymobile.com/gr/software/phones/w995/ μπορεις να σωσεςι τα δεδομενας σου αρκει το κινητο να ειναι ανοιχτο(εννοω εν λειτουργια,ασχετως αν η οθονη σου δεν λειτουργει).το μονο δυσκολο ειναι να το ανοιξεις βαζωντας πιν αν ειναι κλειστο,αλαλ πιστευω οτι εχωντας το ανοιξει τοσες φορες περιπου θυμασαι τι κουμπια πατουσες

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ πολύ!

[MENTION=21515]Chris92[/MENTION]. Θα πάρω την καλωδιοταινία που μου λες και θα το δοκιμάσω.

Ευχαριστώ για το link!

Και φυσικά θα ποστάρω αποτέλεσμα.

Καλή χρονιά σε όλους!:)

Link to comment
Share on other sites

Από ebay παίζει και πιο φθηνά...αλλά θα περιμένεις αρκετό καιρό μέχρι να έρθουν.

Έχω πάρει αρκετές φορές από Χονγκ Κόνγκ μη ορίτζιναλ καλωδιοταινίες αλλά μέχρι τώρα δεν έχω συναντήσει κανένα πρόβλημα. Λειτουργούν απροβλημάτιστα.

Ορίστε και ένα βίντεο με αποσυναρμολόγηση.

Link to comment
Share on other sites

Από ebay παίζει και πιο φθηνά...αλλά θα περιμένεις αρκετό καιρό μέχρι να έρθουν.

Έχω πάρει αρκετές φορές από Χονγκ Κόνγκ μη ορίτζιναλ καλωδιοταινίες αλλά μέχρι τώρα δεν έχω συναντήσει κανένα πρόβλημα. Λειτουργούν απροβλημάτιστα.

Ορίστε και ένα βίντεο με αποσυναρμολόγηση.

στη συγκεκριμενη εχει ενσωματωμενο πανω το ακουστικο,και μου εχει τυχει σε μη original με το ακουστικο πανω η ενταση του να ειναι πολυ χαμηλη ακομα και σε max απο ρυθμιση.οποτε προσωπικα τις αποφευγω.κατα τα αλλα αν δεν εχει πανω ακουστικα,καμερα,αισθητηρες κλπ και οι ιμιτασιον εινια μια χαρα

χρονια πολλα και καλη χρονια

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.