Jump to content



Αναβαθμίζομαι γιατί πήρα δώρο χριστουγέννων


Dante80

Recommended Posts

Αχα, οπότε κλείνω προς την δεύτερη.

Επίσης, ερώτηση. Ένας φίλος λινκαρε από άλλο φορουμ αυτό το πράγμα.

Gainward GTX 670 - Coolbytes

Στα 260 αν ισχύει δεν είναι καλή αντιπρόταση;

...High-end επιδόσεις με αθόρυβη λειτουργιά στα 28nm!

Σχεδόν αμφιβάλλω.

Τιμή: 25τι????

Υπάρχει 1 περίπτωση να έχουν κάνει λάθος στην τιμή στο συγκεκριμένο κομμάτι. Πείτε με ΑΣΧΕΤΟ αλλά δέν έχω δεί 670 με 258 ευρωγραμμάτια.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 41
  • Created
  • Last Reply

Α αυτό είναι εύκολο...δεν ισχύουν. Το πρόβλημα με τον ήχο σε όλα τα blower types είναι γνωστό. Είναι απλά αδύνατον να βγάλεις τόση θερμότητα με ανεμιστήρα αυτού του τύπου χωρίς να κάνεις το κουτί σου ηλεκτρική σκούπα.

Αν τα πράγματα είναι πολύ στραβά πάντως, θα της αλλάξω τον αδόξαστο. Καλά να είναι η accelero S1 + 2 s-flex 120 @7v που ταιριάζει σε κάρτες γραφικών, βατραχοπέδιλα, φυλλοκοπτικά, σέγες, τρακτέρ κτλ κτλ...με σώνει 5 χρόνια τώρα...XD

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Λυπούμαστε αλλά είχε γίνει λάθος στην τιμή του προϊόντος που παραγγείλατε και επίσης δεν υπάρχει σε απόθεμα.

Γι’αυτόν τον λόγο θα ακυρώσουμε την παραγγελία σας.

Οτιδήποτε χρειαστείτε είμαστε στη διάθεση σας.

Με εκτίμηση

Εξυπηρέτηση Πελατών

Μιχαήλ Κόρακα 65, Κάτω Πατήσια

Αθήνα τ.κ 10445, Τηλ. 210 8320600

Οπότε λάθος τιμολόγηση από το site. Την ξαναβάλανε στα 377:

Gainward GTX 670 Phantom - Coolbytes

Φτου και από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες, κλείνω στα εξής αγροτεμάχια...

Intel Core i5-3570K

Asus SaberTooth Z77

4x8gb Mushkin 997069 (1600Mhz 1,5v CL9)

EVGA GeForce GTX660 Ti 2GB FTW Signature 2

Samsung 840 Series 250GB 2.5-inch SSD

Corsair - Hydro Series H60 2013 edition

Πως τα βλέπετε;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τόσο ακριβή ti;

Πάρε από amazon.co.uk 670 στα ίδια φραγκα - έπεσε τρελά για κάποιο λόγο pound/euro αυτές τις μέρες συμφέρει.

[ame=http://www.amazon.co.uk/GeForce-Nvidia-Graphics-Card-PCI-E/dp/B007V9N67W/ref=sr_1_2?s=computers&ie=UTF8&qid=1357986743&sr=1-2]PNY GTX 670 GeForce Nvidia Graphics Card (2GB, PCI-E): Amazon.co.uk: Computers & Accessories[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Mια χαρά.

Πάντως με τα λεφτά της Η60 πάιρνεις κορυφαία αεροψύκτρα, που θα είναι πολυ πιο ύσηχη.

Όπως silver arrow, noctua d-14, phantecks etc.

Πάρε μια ιδέα για τα επίπεδα θορυβου στο 1m:

noise3.png

http://www.kitguru.net/components/cooling/henry-butt/corsair-h60-review-2013-edition/6/

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοήθεια παίδες...^^

Γιατί τόσο ακριβή ti;

Πάρε από amazon.co.uk 670 στα ίδια φραγκα - έπεσε τρελά για κάποιο λόγο pound/euro αυτές τις μέρες συμφέρει.

PNY GTX 670 GeForce Nvidia Graphics Card (2GB, PCI-E): Amazon.co.uk: Computers & Accessories

Για τέσσερις λόγους.

1. Καλύπτει τους περιορισμούς αγοράς που έχω θέσει (σε θόρυβο, τροφοδοσία, θερμοκρασία, PCB) με τον καλύτερο τρόπο.

2. Πιάνει εύκολα την 670 σε απόδοση.

3. Την βρίσκω Ελλάδα άμεσα.

4. Ο ανταγωνιστής της που κοίταζα δυστυχώς έχει ένα πρόβλημα με το case + τροφοδοτικό μου.

Υπό αυτό το πρίσμα, δεν με πειράζει το premium που δίνω.

Πάντως με τα λεφτά της Η60 πάιρνεις κορυφαία αεροψύκτρα, που θα είναι πολυ πιο ύσηχη.

Όπως silver arrow, noctua d-14, phantecks etc.

Πάρε μια ιδέα για τα επίπεδα θορυβου στο 1m:

Έχω ήδη μια MUGEN II και μια TR 120 Black οπότε δεν χρειάζομαι ουσιαστικά τπτ. To H60 2013 μπαίνει για λόγους case modding μέσα, θα εγκατασταθεί με άλλον ανεμιστήρα από τον stock.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες, κλείνω στα εξής αγροτεμάχια...

Intel Core i5-3570K

Asus SaberTooth Z77

4x8gb Mushkin 997069 (1600Mhz 1,5v CL9)

EVGA GeForce GTX660 Ti 2GB FTW Signature 2

Samsung 840 Series 250GB 2.5-inch SSD

Corsair - Hydro Series H60 2013 edition

Πως τα βλέπετε;

ηθελα να ρωτησω αυτη η μητρικη που διαλεξες με αυτην Asrock Z77 Extreme4 ποια ειναι η διαφορα;;;

και αυτο το pc σε ποσα χρονια θα χρειαστει αναβαθμιση ξανα;;ty ρωταω επειδη ειμαι λιγο ασχετος!!!

και απο παιχνιδια θα παιζει τα παντα...και αυτα που θα βγουν αργοτερα;;

Link to comment
Share on other sites

ηθελα να ρωτησω αυτη η μητρικη που διαλεξες με αυτην Asrock Z77 Extreme4 ποια ειναι η διαφορα;;;

Δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά.

και αυτο το pc σε ποσα χρονια θα χρειαστει αναβαθμιση ξανα;;ty ρωταω επειδη ειμαι λιγο ασχετος!!!

Συνήθως αναβαθμίζω μια φορά στα 4-5 χρόνια. Το κάθε πότε "χρειάζεται" αναβάθμιση το PC σου είναι σχετικό, και εξαρτάται πάντα από το τι χρήση κάνεις και ποιες ανάγκες θέλεις να καλύψεις. Α και φυσικά, πόσα λεφτά μπορείς ή θέλεις να διαθέσεις.

και απο παιχνιδια θα παιζει τα παντα...και αυτα που θα βγουν αργοτερα;;

Και τώρα χωρίς αναβάθμιση τα πάντα παίζω. Απλά θα τα παίζω καλύτερα (δλδ με περισσότερα φίλτρα, καλύτερες επιδόσεις κτλ). Όσον αφορά το μέλλον, το επίπεδο hardware που χρειάζεται για παιχνίδια εξαρτάται από τα παιχνίδια που βγαίνουν. Όταν βγεί η επόμενη σειρά κονσολών στην αγορά σε κανα χρόνο, τότε (επιτέλους) θα έχουμε και πιο δυνατά παιχνίδια. Προς το παρόν, φαίνεται πως θα καλυφτώ μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

καπου ομως διαβασα οτι για τα Socket LGA1155 θα σταματησουν να βγαινουν επεξεργαστες σε λιγους μηνες...ενω για τα Socket LGA 2011 θα βγουν το καλοκαιρι νεοι επεξεργαστες;;thanks Παντως για την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

καπου ομως διαβασα οτι για τα Socket LGA1155 θα σταματησουν να βγαινουν επεξεργαστες σε λιγους μηνες...ενω για τα Socket LGA 2011 θα βγουν το καλοκαιρι νεοι επεξεργαστες;;thanks Παντως για την απαντηση

Ισχύει..

*S2

Link to comment
Share on other sites

καπου ομως διαβασα οτι για τα Socket LGA1155 θα σταματησουν να βγαινουν επεξεργαστες σε λιγους μηνες...ενω για τα Socket LGA 2011 θα βγουν το καλοκαιρι νεοι επεξεργαστες;;thanks Παντως για την απαντηση

Yep, αυτό ισχύει. Το 1155 θα αντικατασταθεί από το 1150. Αν δεν βιάζεσαι για αναβάθμιση ή αγορά, μπορείς να περιμένεις, θα έχουμε τις πρώτες μητρικές περίπου Απρίλιο-Μάιο νομίζω. :nerd:

Link to comment
Share on other sites

Yep, αυτό ισχύει. Το 1155 θα αντικατασταθεί από το 1150. Αν δεν βιάζεσαι για αναβάθμιση ή αγορά, μπορείς να περιμένεις, θα έχουμε τις πρώτες μητρικές περίπου Απρίλιο-Μάιο νομίζω. :nerd:

καπου εκει ελεγα να κανω την αγορα προς το καλοκαιρι ...αλλα επειδη δεν ξερω πολλα πραγματα ρωταω...τοτε τι θα με συμφερει να παρω τον 1155 ή τον 1150 ή τον Socket LGA 2011;;?????

Link to comment
Share on other sites

καπου εκει ελεγα να κανω την αγορα προς το καλοκαιρι ...αλλα επειδη δεν ξερω πολλα πραγματα ρωταω...τοτε τι θα με συμφερει να παρω τον 1155 ή τον 1150 ή τον Socket LGA 2011;;?????

Το 1150 αντικαθιστά το 1155 οπότε είναι άτοπο να περιμένεις μέχρι τότε και να αγοράσεις 1155.

Άρα είσαι ανάμεσα σε 1150 και 2011

Ανάλογα με τις ανάγκες που έχεις, θα επιλέξεις. Έχε υπόψιν σου πως το 2011 θεωρείται το "κορυφαίο" socket της εταιρίας, οπότε σε αυτό θα βλέπεις συνήθως τους πιο δυνατούς επεξεργαστές και τις μητρικές με τις περισσότερες ικανότητες. Η αλήθεια όμως είναι πως πραγματικά λίγοι θα δουν μετρήσιμη/σοβαρή διαφορά στην χρήση. Η γνώμη μου είναι πως μια υλοποίηση πάνω στο 1150 γύρω στο καλοκαίρι θα έχει πολύ καλύτερο perf/$ για σένα και θα είναι (λόγω του ολοκαίνουριου socket) και πιο futureproof.

Και πάλι όμως, αυτό εξαρτάται από τις ανάγκες που έχεις και από την χρήση που προορίζεις να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Το 1150 αντικαθιστά το 1155 οπότε είναι άτοπο να περιμένεις μέχρι τότε και να αγοράσεις 1155.

Άρα είσαι ανάμεσα σε 1150 και 2011

Ανάλογα με τις ανάγκες που έχεις, θα επιλέξεις. Έχε υπόψιν σου πως το 2011 θεωρείται το "κορυφαίο" socket της εταιρίας, οπότε σε αυτό θα βλέπεις συνήθως τους πιο δυνατούς επεξεργαστές και τις μητρικές με τις περισσότερες ικανότητες. Η αλήθεια όμως είναι πως πραγματικά λίγοι θα δουν μετρήσιμη/σοβαρή διαφορά στην χρήση. Η γνώμη μου είναι πως μια υλοποίηση πάνω στο 1150 γύρω στο καλοκαίρι θα έχει πολύ καλύτερο perf/$ για σένα και θα είναι (λόγω του ολοκαίνουριου socket) και πιο futureproof.

Και πάλι όμως, αυτό εξαρτάται από τις ανάγκες που έχεις και από την χρήση που προορίζεις να κάνεις.

ποιο πολυ για gaming το θελω! Για βαρυ gaming...αλλα να περνει και αναβαθμισεις..αλλα οπως ειπα οχι τωρα προς το καλοκαιρι περιπου...γυρο στα 900ευρο μονο το κουτι και χωρις τροφοδοτικο(εχω ενα 750W)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.