Jump to content



Πόσο ευχαριστημένοι είστε με το Galaxy Note II?  

115 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Απο εκεί Το πηρα εγω.οχι δε δικαιουσαι

Γιατί δεν δικαιούσουν; Είναι παρεισαγωγής από το συγκεκριμένο κατάστημα; Αν πάρω από αυτό δηλαδή με καλύπτει η εγγύηση της Samsun Hellas;

Επίσης γιατί είναι τόσο διαφορετική η τιμή στο birdphone.gr από άλλα καταστήματα όπως πχ ΠΛΑΙΣΙΟ;

Link to comment
Share on other sites

Άρα θα έχω θέμα με την εγγύηση από την ελληνική αντιπροσωπεία της Samsung;

οχι γιατι ισχυει η ευρωπαικη εγγυηση.

αυτο σημαινει σε οποια χωρα και να σαι , αν πας στην αντιπροσωπεια της καθε χωρας, σε καλυπτει η εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

οχι γιατι ισχυει η ευρωπαικη εγγυηση.

αυτο σημαινει σε οποια χωρα και να σαι , αν πας στην αντιπροσωπεια της καθε χωρας, σε καλυπτει η εγγυηση

Οκ, γιατί στην LG με το Nexus 4 μου έλεγαν ότι αν το αγοράσω από Αγγλία δεν ισχύει η εγγύηση στην Ελλάδα...

Link to comment
Share on other sites

έτυχε τώρα 2 φορές στην σειρά να θέλω να φορτίσω λίγο στα γρήγορα το Νοτε 2 πριν φύγω απο το σπίτι και παρατήρησα πως αργεί υπερβολικά πολύ να φορτίσει...

το είχα ~10 λεπτά και από 11% πήγε 18%....είναι νορμάλ?

για σύγκριση, το iphone το έβαζα 15 λεπτά και ήξερα πως θα έπαιρνε +25% μπαταρία!

Link to comment
Share on other sites

έτυχε τώρα 2 φορές στην σειρά να θέλω να φορτίσω λίγο στα γρήγορα το Νοτε 2 πριν φύγω απο το σπίτι και παρατήρησα πως αργεί υπερβολικά πολύ να φορτίσει...

το είχα ~10 λεπτά και από 11% πήγε 18%....είναι νορμάλ?

για σύγκριση, το iphone το έβαζα 15 λεπτά και ήξερα πως θα έπαιρνε +25% μπαταρία!

Για 10 λεπτα μια χαρα μου φαινεται.

Μη ξεχνας πως η χωριτικοτητα της μπαταριας του γιωτοφωνου εχει περιπου το 1/3 εκεινης του Note οποτε λογικο ειναι να κανει να φορτισει περισσοτερη ωρα.

Και παντα να φοιρτιζεις με τον αυθεντικο φορτιστη μιας και ειναι στα 2Α και οχι στο 1Α οπως των περισσοτερων συσκευων.

Link to comment
Share on other sites

έτυχε τώρα 2 φορές στην σειρά να θέλω να φορτίσω λίγο στα γρήγορα το Νοτε 2 πριν φύγω απο το σπίτι και παρατήρησα πως αργεί υπερβολικά πολύ να φορτίσει...

το είχα ~10 λεπτά και από 11% πήγε 18%....είναι νορμάλ?

για σύγκριση, το iphone το έβαζα 15 λεπτά και ήξερα πως θα έπαιρνε +25% μπαταρία!

Μην μου μιλας για iphone..ειδικα για το 4αρι...γιατι κ 30%να ειχα υπολοιπο...εφευγε σαν νερακι...ενω με το note 15% να εχω μου φτανει για ωρες...

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω ένα από εκείνα τα note 2 που δεν έχουν αναγνώριση ελληνικής γραφής. Υπάρχει κάποιος τρόπος να την αποκτήσει;

Σημειώνω ότι δεν επιθυμώ να χρησιμοποιήσω custom rom.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω ένα από εκείνα τα note 2 που δεν έχουν αναγνώριση ελληνικής γραφής. Υπάρχει κάποιος τρόπος να την αποκτήσει;

Σημειώνω ότι δεν επιθυμώ να χρησιμοποιήσω custom rom.

Ευχαριστώ.

Στην 4.1.2 εχει λυθει αυτο το θεμα σε ολες τις οφισιαλ ρομ

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

4.1.2 official έχω αλλά στην αναγνώριση γραφής δεν έχω Ελληνικά.

Ρυθμισεις-γλωσσα κ εισαγωγη-πληκτρολογιο σαμσουνγκ-πατας το γραναζι κ εκει που λεει γλωσσες εισαγωγής english μπαινεις μεσα κ ψαχνεις ελληνικα...τα κατεβαζεις τα τσεκαρεις κ εισαι οκ

monster send you a message

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχαν ήδη τα Ελληνικά και δε δούλευαν στην αναγνώριση γραφής. Αλλά μια διαγρφή και επανεγκατάσταση της Ελληνικής γλώσσας έλυσε το πρόβλημα.

Ευχαριστώ.

Εφ οσον εισαι οκ τωρα ωραια.

monster send you a message

Link to comment
Share on other sites

Μην μου μιλας για iphone..ειδικα για το 4αρι...γιατι κ 30%να ειχα υπολοιπο...εφευγε σαν νερακι...ενω με το note 15% να εχω μου φτανει για ωρες...

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

καλά μην το λες....με ίδια χρήση iphone 3gs και note 2 σε μενα τουλαχιστον δεν εχει και τρομερες διαφορές στην μπαταρία!

το 3gs άντεχε 2 μέρες και το βραδάκι φόρτιση, το note 2 αντέχει κι αυτό 2 μέρες και με λίγο υπόλοιπο (15-20% αναλόγως) αλλά αν δεν μπει στην μπρίζα δεν βγάζει και 3η μέρα οπότε ουσιαστικά τα διαστήματα εν μέσω φορτίσεων τα ίδια!

Link to comment
Share on other sites

Πόσο πιθανό είναι να πέσει η τιμή του το επόμενο διάστημα; Είμαι στο τσακ να το παραγγείλω από εδώ.

Τι πρέπει να προσέξω για να είμαι καλυμμένος από την ελληνική αντιπροσωπεία; Να γράφει το IMEI πάνω στο τιμολόγιο;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.