Jump to content



Πόσο ευχαριστημένοι είστε με το Galaxy Note II?  

115 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Καλημερα παιδια,

Σημερα σαν δωρο γενεθλιων αποφασισε το note μου να σπασει το digitizer. Κλασσικα κοιμηθηκα βλεποντας σειρα στο κινητο και το πεταξα απο το κρεβατι μου ασυναισθητα με αποτελεσμα να σπασει το gorilla glass του, παρολο που ηταν σε θηκη ψευτο-leather wallet. Το τηλεφωνο ειναι πληρως λειτουργικο αλλα εννοειται πως δεν θα το αφησω ετσι.

Κοιταξα στο ebay για digitizers με τιμες 11-15€ και παραγγειλα μια. Το θεμα ειναι οτι για την αλλαγη του πρεπει να εχεις χερια χειρουργου και τεραστια υπομονη, πραγμα το οποιο δεν κατεχω, ειδικα με τα νευρα που εχω φορτωσει τωρα.

Τι λετε να το στειλω στη smartec ή να το επιχειρησω μονος? Εχω επισκευασει γυρω στα 5 με 6 κινητα (οχι δικα μου) με θεματα πλαστικων και digitizers τα οποια βεβαια δεν ειχαν κολλημενο το τζαμι στην lcd. Γνωμες?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα για Galaxy Note II με σπασμενο τζαμι μου ειπαν 160€. Θα κανω μια προσπαθεια μονος μου με 1 τζαμακι απο ebay των 15€ + 2,5€ αυτοκολλητη ταινια 2 οψεων 3Μ και θα σας πω τα αποτελεσματα!

Link to comment
Share on other sites

ρε μλκ Τασο , παντα θες να δινεις λαθος εντυπωσεις....

πες στα παιδια οτι φορας μπαταρια 9300mah

Για αυτό κυκλοφορεί με το καροτσάκι της λαϊκής συνέχεια; Το -ο θεός να το κάνει- κινητό έχει μέσα;

:____[MENTION=22039]___[/MENTION]_[MENTION=22039]___[/MENTION]_ sent from my padόφλα ____[MENTION=22039]___[/MENTION]_[MENTION=22039]___[/MENTION]_:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω κόκκινη σε γομάρι που μου τη χάλασε, θα μου κάνατε όλοι donate για να ανεβάσω τον "kernel" στο XDA :hehe:

Καλά τώρα με τη δική του μπαταρία μου φαίνεται πολύ μικρό :hehe:

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4

Link to comment
Share on other sites

Τελικα για Galaxy Note II με σπασμενο τζαμι μου ειπαν 160€. Θα κανω μια προσπαθεια μονος μου με 1 τζαμακι απο ebay των 15€ + 2,5€ αυτοκολλητη ταινια 2 οψεων 3Μ και θα σας πω τα αποτελεσματα!

Τσάμπα χρόνο θα χάσεις. Το να αλλάξεις τζάμι είναι απλά ενα ψέμα. Δεν ξέρω αν κανείς το έχει καταφέρει.

Τα 160ε ειναι νορμαλ τιμη και θα πήγαινα κατευθείαν εκεί, ουτε καν απο ebay που απ οσο εχω δει εκεί κοντά εχουν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω κόκκινη σε γομάρι που μου τη χάλασε, θα μου κάνατε όλοι donate για να ανεβάσω τον "kernel" στο XDA :hehe:

Καλά τώρα με τη δική του μπαταρία μου φαίνεται πολύ μικρό :hehe:

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4

Πριν από κανα δυο βδομάδες αγόρασα ένα σετάκι (2) μπαταρίες 3200mAh της Anker που έρχεται πακέτο με φορτιστή.

Όταν αλλάζεις την άδεια και βάζεις φρέσκια/γεμάτη μπαταρία αντί να συνδέεις το κινητό σε φορτιστή, το Android δεν το θεωρεί αυτό φόρτιση, οπότε μετά από 5-6 αλλαγές μπαταρίας είχα 11 μέρες "από την τελευταία φόρτιση" με 1.5 μέρα ανοικτή οθόνη. Είπα να σας τρολλάρω, αλλά το ξέχασα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΝΤΑ στο τσαντακι μου εχω μια γεματη μπαταρια 3900mah.Σε περιπτωση που ξεμεινω.Την εχω χρειαστει 2-3 φορες.Περιπτωσεις που το εχω λιωσει ολη μερα / δουλεια κλπ και το βραδυ θα χρειαστω gps οθονες ιντερνετ γιατι θα προκυψει εξοδος

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.