Jump to content



Πόσο ευχαριστημένοι είστε με το Galaxy Note II?  

115 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

LTE εννοείς φαντάζομαι και όχι LTS

Στο δικό μου galaxy S3 LTE έχει διαφορές και στο hardware :

άλλη cpu 2πύρινη krait @1.4

2GB ram αντί 1

Δεν έχω ράδιο

Έχω άλλη GPU , μάλλον χειρότερη από του "απλού" S3.

οπότε ψάξτο

Link to comment
Share on other sites

σήμερα πήγα το κινητό στη smartek για το γνωστό πρόβλημα με την φόρτηση. το πήγα στις 9 και το πήρα στις 4μμ με αλλαγμένο φορτιστή και αλλαγμένη οθόνη. Δεν είχε κάτι η οθόνη μου. Μου είπαν ότι είδαν κάτι περίεργες σκιές. Πάντως την αισθάνομαι ενά κλικ πιο φωτεινή. Όπως και να έχει μπράβο τους! :jump1:

Link to comment
Share on other sites

σήμερα πήγα το κινητό στη smartek για το γνωστό πρόβλημα με την φόρτηση. το πήγα στις 9 και το πήρα στις 4μμ με αλλαγμένο φορτιστή και αλλαγμένη οθόνη. Δεν είχε κάτι η οθόνη μου. Μου είπαν ότι είδαν κάτι περίεργες σκιές. Πάντως την αισθάνομαι ενά κλικ πιο φωτεινή. Όπως και να έχει μπράβο τους! :jump1:

Που είναι αυτοί; Έχασες δεδομένα από το κινητό; Θέλω να πάω εδώ και 2 μήνες που έχω πρόβλημα με την οθόνη με έντονο burn in αλλά βαριέμαι την διαδικασία και δεν το πάω...

Link to comment
Share on other sites

η σμαρτεκ ειναι στο χαιδαρι..πισω απο την Λ.Αθηνων.

υπαρχει 1hour fast service.

αν περιμενεις στο βαζουν σε προτεραιοτητα και στο φτιαχνουν αμεσα..

Πηγαινε ειναι αρκετα καλοι σαν σερβις.

Smartec S.A.

Link to comment
Share on other sites

Που είναι αυτοί; Έχασες δεδομένα από το κινητό; Θέλω να πάω εδώ και 2 μήνες που έχω πρόβλημα με την οθόνη με έντονο burn in αλλά βαριέμαι την διαδικασία και δεν το πάω...

Δλδ?

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το γνωστό πρόβλημα με τη φόρτιση;

λόγω χαμηλής ποιότητας του καλωδίου φόρτισης το κινητό δεν φορτίζει κανονικά. Ενώ σαν καινούργιο φόρτιζε σε 2 ώρες και κάτι...είχε φτάσει στο σημείο να θέλει 5ωρό.

Πολύ καλή εξυπηρέτηση και όπως αναμενόταν τα έχασα όλα αλλά είχα backup. βασικά σε ρωτάνε κιόλας αν έχεις κάνει Backup γιατί ενδέχεται να χαθούν όλα.. Και η οθόνη πολύ καλύτερη από την παλιά..!

Link to comment
Share on other sites

Άρα φόρτιση μόνο με το δικό του καλώδιο?

Sent from my Migato GT-N7105 using Tapatalk 4

Τα μαμισια καλωδια ειναι που εχουν το προβλημα.

Τα ιδια επαθα εγω με το δικο μου Note II και αλλαξα καλωδιο και ολα μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Δλδ?

Λοιπόν παιδιά σήμερα αποφάσισα να πάω στο Note 3. Αν μπείτε στις αγγελίες θα δείτε ένα note2 μαύρο(grey) διαθέσιμο...

Το burn in είναι κάποια σκιά που μένει στην οθόνη επειδή κάποια προγράμματα που χρησιμοποιώ αφήνουν συνέχεια κάποια στοιχεία σταθερά π.χ sygic που αφήνει πάνω το όριο ταχύτητας και κάτω την μπάρα με το μενού και το σήμα κινητής. Μετά σε λευκό φόντο ιδιαίτερα, φαίνονται σκιές από αυτά τα στοιχεία που μένουν μόνιμα ανοιχτά.

Είναι κάτι ανάλογο με τις plasma tv που αφήνουν το σήμα το καναλιού πάνω δεξιά ή αριστερά. Βλέπεις πολύ mega channel και μετά αλλάζεις στο star και βλέπεις πάνω αχνά να συνεχίζει να γράφει mega...

Το καλύπτει η εγγύηση και στην smartec γίνεται επιτόπου αντικατάσταση οθόνης αλλά δεν πάω επειδή βαριέμαι την διαδικασία και δεν έχω χρόνο...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.