Jump to content



Corsair 500r Problem????


fatherc0stas

Recommended Posts

Γεια σας παιδια, εχω ενα πολυ περίεργο πρόβλημα και σκέφτηκα να το μοιραστώ μαζί σας μπας και βγάλω άκρη.

Το σύστημα της υπογραφής μου έχει στηθεί πριν δύο μερούλες και όλα είναι μια χαρα εχτός απο ένα πράγμα. Την ώρα που ο υπολογιστής δουλέυει, ακούγετε ενας ήχος απο το μπροστινό μέρος του κουτιού, θα το πώ και μην γελάσετε, κατι σαν καρδια που χτυπα :p.

Δύο πράγματα έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής, να κοιτάξω αν αυτό που ακούγετε ειναι ο SSD (μιας και το HDD activity LED) αναβοσβήνει σχεδόν στον ρυθμό (ΕΛΕΟΣ) και να κοιτάξω αν προέρχετε απο τα μπροστινά fan του case. Τίποτα δεν εχει λύσει το πρόβλημα μου. Συγνώμη για την αστεία επεξήγηση του προβλήματος αλλα δεν μπορώ να βρς καλύτερο τρόπο να εξηγήσω αυτό που ακούγεται.

Επίσης το HDD activity φένεται να αναβοσβήνει συνέχεια μέχρι και όταν δεν κάνω απολύτως τίποτα στο pc πράγμα περίεργο αν δεν κανω λάθος.

Οποιαδήποτε βοήθεια εκτιμάτε,

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

ο ssd αποκλειεται να ειναι... γτ οι ssd δεν εχουν κινητα μερη ωστε να κανουν θορυβο...

πιθανοτατα εχεις καποιον HDD στο pc...και αυτος κανει το τακ τακ... για αφουγκρασου τους μηχανικους σου δισκους

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την τροφοδοσία του HDD σου και δες αν συνεχίζει.

Επίσης αν έχεις κάποιο DVD αποσύνδεσε και αυτό.

Παίξε με ένα ένα τα κομμάτια και δες τι φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.