Jump to content



ΣΟΟΟΟΟΣ ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΣΚΛΗΡΟ


Recommended Posts

ΠΑΙΔΙΑ ΣΩΣΤΕ ΜΕ. ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΤΟ PC ΜΟΥ ΔΕ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΜΟΥ.ΣΤΟ DEVICE MANAGER TON ΕΧΕΙ .ΟΜΩΣ ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΛΕΠΕΙ ΟΥΤΕ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΟΥ PC. ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΩΣ ΝΑ ΣΩΣΩ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝ!!! ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ RESTART SHUT DOWN ENABLE/DISABLE ΑΠΟ ΤΟ DEVICE MANAGER ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

για αρχη μη γραφεις με κεφαλαια γιατι δειχνει οτι φωναζεις :)

τον δισκο τον ακους να γυρναει η οχι οταν του δινεις ρευμα ;

τι εξωτερικο εχεις ; υπαρχει η δυνατοτητα να τον ανοιξεις και να τον κοτσαρεις στο πισι σου αν ειναι προβλημα της εξωτερικης θηκης

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να τον βγαλεις απο την θηκη και να τον βαλεις μεσα στο κουτι και να τον δεις σαν εσωτερικο

μπορει να εχει προβλημα η θηκη.

Το καλωδιο ειναι σιγουρα ενταξει ;

Link to comment
Share on other sites

αν η θηκη εχει βιδες ,τοτε ξεβιδωνεις , ανοιγεις την θηκη και παιρνεις τον δισκο απο μεσα.

Μετα το συνδεεις μεσα στο πισι σαν εναν κανονικο δισκο.

Αν δε το εχεις ξανακανει και φοβασαι, φωναζε εναν φιλο σου που ξερει , η ποσταρε φωτογραφιες να σε βοηθησουμε step by step

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο προβλημα ειχα πριν 2 μερες...τον πηγα στο πλαισιο και...μου ειπαν οτι τα κακαρωσε και μου κανανε αντικατασταση σκληρου! WD 500gb rest in peace...πανε και τα αρχεια.. :suicide2:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τον έχω πολλα χρονια δεν παίζει να έχω εγγύηση αλλα με ενδιαφέρουν παρά πολυ τα αρχεία που είχε . Αυτο το Raw τι ειναι; στο device manager τον εχει κανονικά. Στο my computer δεν τον βλέπει.:suicide2:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τον έχω πολλα χρονια δεν παίζει να έχω εγγύηση αλλα με ενδιαφέρουν παρά πολυ τα αρχεία που είχε . Αυτο το Raw τι ειναι; στο device manager τον εχει κανονικά. Στο my computer δεν τον βλέπει.:suicide2:

τον ανοιξες και τον εβαλες στο πισι ;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πριν τον ανοίξεις κάνε το καλό και έλεγξε τη κατάσταση του στη διαχείριση δίσκων (disk management) όπως σου είπα.

Start-> search -> diskmgmt.msc

Μην προεξοφλείτε πως έχει τελειώσει ο δίσκος.

Από τη στιγμή που τον βλέπει ο device manager πολύ πιθανό να μην έχει πρόβλημα το caddy και απλά να έχει χάσει το partition table.

Link to comment
Share on other sites

τον ανοιξα τελικα (οπως φανηκε βιαστηκα) και κατεβασα το recover my files και τωρα περιμενω να τα βρει..τα εχει βρει σχεδον ολα..ξεχασα να σας πω οτι ο δισκος φαινεται unllocated οποτε πρεπει να τον κανω format για να τον ξαναχρησιμοποιησω αφου τραβηξω ολα μου τα αρχεια.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.