Jump to content



Lag Spikes στο Battlefield 3


SpirosKGR

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά εδώ και λίγο καιρό έχω ένα προβληματάκι με το παιχνίδι, έχω παρατηρήσει το τελευταίο διάστημα ότι το παιχνίδι από το τελευταίο patch και μετά έχει προβλήματα.

Ουσιαστικά μερικές φορές δε ρολλάρει όπως πρέπει :wall::cry:

και να πώ ότι το pc δε το σηκώνει να πω ντάξει αλλά με 2600K 4.2GHz OC και GTX 670 δεν δικαιολογείται !

ένα μικρό δείγμα του προβλήματος δείτε παρακαλώ:

bf32013012017594204.jpg

bf32013012017594932.jpg

bf32013012018001106.jpg

bf32013012018002920.jpg

bf32013012018024603.jpg

bf32013012018034272.jpg

bf32013012018034814.jpg

παίζω στα low για να μην έχω μεγάλο ανεβοκατέβασμα των fps ( τουλάχιστον έτσι λένε πολλοί pro players :p )

λειτουργικό windows 7 64bit home

ανασυγκρότηση έχω κανει στον σκληρό που είναι το παιχνίδι

επίσης δεν υπάρχουν bad sectors κλπ όλα οκ από σκληρούς

έχω κάνει και scan για ιούς και όλα καθαρά

Τι λέτε, έχετε συναντήσει το πρόβλημα κι εσείς?

Καμιά βοήθεια;

Επίσης παρόμοιο πρόβλημα έχει και ο τυπάς σε αυτό το βίντεο

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=k6uM9W1dM1U]Battlefield 3 random cpu spikes - YouTube[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=evPMKXT5Rsg]Battlefield 3 CPU Random Spikes Problem - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τελευταία δεν έχω κάποιο πρόβλημα.

Αν lagάρει ο server όπου όλοι το έχουν. Υπάρχουν και αρκετά tickets τέτοιων προβλημάτων στον gameserver.

Όταν είχα δε βοήθησε o/c, underclock, format παρά μόνο μία εντολή που έχω γράψει στο αντίστοιχο θέμα του παιχνιδιού. Και υπόψιν πάντα σε επίπεδα του ping που έχουμε ο καθένας η σύγκριση.

Τυχαίνει να τους ρίχνεις όλους κάτω τυχαίνει να πεθαίνεις πίσω από το τοίχο. Είναι το παιχνίδι έτσι χ@ζοφτιαγμένο έπειτα από τόσα patch, ιδιαίτερα δε το AM πρόσθεσε και άλλα τέτοια φαινόμενα.

Link to comment
Share on other sites

Παντως πριν κυκλοφορησει το παιχνιδι το τελευταιο πραγμα που ασχολουνταν απο τις συνεντευξεις που εβλεπα μαντεψτε τι ηταν? ...

Το netcode :jump1: Μαλλον καποιος CEO ειδε $$$ στα ματακια αλλα skroutz και ειπε δε Γ2$@τε βγαλτε το και το στρωνουμε με patch..Ε μεχρι να βγει το BF4 εχουν καιρο

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=28690]SpirosKGR[/MENTION] οφφ τόπικ To προγραμματάκι που το παρακολουθείς τα fps με το διάγραμμα in game πως λέγεται;

Ανοιγεις cmd.

Πληκτρολογεις:render.perfoverlayvisible 1

το κλεινεις οκ και ενα αλλο για τα παντα ειναι αυτο PlayClaw : Game Video Recorder alternative, Game Screen Capture, Ventrilo Teamspeak overlay, Game Recorder

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγεις cmd.

Πληκτρολογεις:render.perfoverlayvisible 1

το κλεινεις οκ και ενα αλλο για τα παντα ειναι αυτο PlayClaw : Game Video Recorder alternative, Game Screen Capture, Ventrilo Teamspeak overlay, Game Recorder

Με το playclaw βλεπεις χρηση cpu..?

Γιατι στο msi afterburner δεν εχει

Στάλθηκε από το GT-P3100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Με το playclaw βλεπεις χρηση cpu..?

Γιατι στο msi afterburner δεν εχει

Στάλθηκε από το GT-P3100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

ναι τα παντα ολα αυτο εχω και τρεχω στο bf3 και βλεπω δες στο video

:T:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ρίχνω μια ερώτηση στο τραπέζι...

Παραθετω καποια νουμερα που τρεχουν σε myltiplayer bf3.

Χρηση gpu 55%

Χρηση και των δυο πυρήνων 99%

Ελευθερη ram γυρω στα 1400 και virtual αρκετη..

Θερμοκρασίες αψογες, ο επεξεργαστής ποτε πανω απο 50 σε full.. Καρτα γυρω στους 55..

Εχω αρκετα κολλήματα που οφείλονται στοβ επεξεργαστή απο οτι εχω διαπιστώσει..

Τι μπορω να κανω για να χαλαρωσει λιγο το load του επεξεργαστή.? Overclocking?

Οι ρυθμίσεις ειναι νορμαλ με αρκετα πράγματα στο Low..

1280χ1024..

Υπάρχει τρόπος να χρησιμοποιηθει λιγο παραπάνω η γραφικών..?

*S2

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.