Jump to content



z77x ud3h και vengeance lp 16gb bsod


Billys

Recommended Posts

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply

Οχι δεν δοκιμασα με 1.8 η αληθεια ειναι...απλα επειδη βρηκα κατι ετοιμα settings ειπα να δοκιμασω με αυτα για αρχη να δω πανω κατω που βρισκομαι και μετα σιγα σιγα να αρχισω να πεφτω στα ρευματα...δεν ειναι και ο πιο σωστος τροπος το ξερω..:baby:

Να σαι καλα φιλε μου και εσυ το ιδιο αφου αν δεν κανω λαθος και εσυ τωρα το εστησες..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Έχεις παρατηρήσει όταν μπαίνει η οθόνη σου σε κατάσταση αναμονής απότομη αύξηση της χρήσης του επεξεργαστή;

Σε μένα από 1-2% πηγαίνει στο 80%. Μόλις κουνήσω το ποντίκι ηρεμεί.

Πρόχειρα μόνο με απενεργοποίηση της κατάστασης αναμονής της οθόνης και σβήσιμο της από το κουμπί έχω καταφέρει να το ξεπεράσω.

F18 bios.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Οχι μεχρι τωρα δεν παρατηρησα τετοιο προβλημα και εχει μπει σε κατασταση αναμονης αρκετες φορες το monitor..δεν ξερω αν παιζει ρολο αλλα τα power savings τα εχω ανοιχτα ολα.

Μηπως οι drivers της 7870 σου κανουν την δουλεια? i'm just saying...:yu:

Link to comment
Share on other sites

Οτι λεει ο απο πανω κανε για αρχη.

Ο imc την ακουει με 4 dimmakia.

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

@csaris

να κανω μια ερωτηση εγω? μπορει να θεωρηθει χαζη η οτιδηποτε αλλο....

εχω διαβασει πολλες φορες οτι την ακουνε οι imc με 4 ντιμ η ταλαιπωρουνται κλπ...

προσωπικα δεν μου εχει τυχει αν και το συγκεκριμενο συστημα που εχω οταν ειχα πανω module της corsair καπου ετρωγε σκαλωμα...

δεν ειναι χαζο να σου δινουν 4 ντιμ και να το παιζεις κορονα γραμματα αν θα σου δουλεψει σωστα το μηχανημα?

πχ σε amd οι asrock και οι biostar ειναι μητρικες που σχεδον ειναι απαγορευτικο να βαλεις 4 dimm 1866 μιας και κατα ενα μεγαλο ποσοστο να αναγνωρισει μονο τα δυο αν εισαι τυχερος και δεν τρως bsod..

Link to comment
Share on other sites

@csaris

να κανω μια ερωτηση εγω? μπορει να θεωρηθει χαζη η οτιδηποτε αλλο....

εχω διαβασει πολλες φορες οτι την ακουνε οι imc με 4 ντιμ η ταλαιπωρουνται κλπ...

προσωπικα δεν μου εχει τυχει αν και το συγκεκριμενο συστημα που εχω οταν ειχα πανω module της corsair καπου ετρωγε σκαλωμα...

δεν ειναι χαζο να σου δινουν 4 ντιμ και να το παιζεις κορονα γραμματα αν θα σου δουλεψει σωστα το μηχανημα?

πχ σε amd οι asrock και οι biostar ειναι μητρικες που σχεδον ειναι απαγορευτικο να βαλεις 4 dimm 1866 μιας και κατα ενα μεγαλο ποσοστο να αναγνωρισει μονο τα δυο αν εισαι τυχερος και δεν τρως bsod..

Κοιτα στα μαμα ο 3770κ θα τα παιξει μια χαρα τα 4 dimmακια... Τα προβληματα αρχιζουν οταν θελουμε να κλοκαρουμε.

Δηλ. Με τα 4 dimmaκια τα δικα μου μπορω να παιξω 5γιγα αλλα με τις μνημες στα 2400mhz. Αν βγαλω τα 2 dimmακια απο πανω μπορω να παιξω και 2600mhz στα 5γιγα. Ειναι και το ποσο καλος ειναι ο imc σου. Μπορεις π.χ. να τα σκασεις χοντρα και να παρεις μνημες στα 2800mhz αλλα να μην μπορεις να τις παιξεις τοσο λογο imc. H Intel ειναι καλυμμένη... σου λεει οτι ο 3770κ παιζει μνημες 1333/1600mhz, δεν σου εγγυαται οτι θα παιζουν και παραπανω.

ARK | Intel

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.