Jump to content



Πως θα στέιλω πιο φτηνά 1 samsung HDD στην Seagate για RMA


masteripper1416003167

Recommended Posts

Γεια χαρά έχω 1 HD103SJ Samsung 1 Tb ο οποίος άρχισε να κάνει νερά και έχει εγγύηση μέχρι τον Μάρτιο (δυστυχώς απόδειξη πάει.....)

Το θέμα είναι ότι για να στειλω 1 δεματάκι στο εξωτερικό θέλω σχεδόν 30 € (ΕΛΤΑ) οπότε λέω μήπως κάποιος έχει καμμιά πληροφορία για πιο φθηνή αποστολή

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά έχω 1 HD103SJ Samsung 1 Tb ο οποίος άρχισε να κάνει νερά και έχει εγγύηση μέχρι τον Μάρτιο (δυστυχώς απόδειξη πάει.....)

Το θέμα είναι ότι για να στειλω 1 δεματάκι στο εξωτερικό θέλω σχεδόν 30 € (ΕΛΤΑ) οπότε λέω μήπως κάποιος έχει καμμιά πληροφορία για πιο φθηνή αποστολή

Ευρωπη δεν υπαρχει δυνατοτητα να στειλεις? Παντως εχω την εντυπωση οτι τα ΕΛΤΑ ειναι τα φθηνοτερα.

Link to comment
Share on other sites

30 ευρώ πακέτο με τα ελτά? πήγες ρώτησες?

Πριν 2 εβδομάδες έστειλα έναν 2,5 με κόστος 6,95 συστημένο για Ολλανδία.Συσκευασία δικιά μου.

Αλλο 2.5 άλλο 3.5αρης

Μετά τα 500γρ τα Ελτα θεωρουν δέμα και πάει στον Θεό

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να είναι 30 ευρώ η αποστολή σαν δέμα, με ένα καλό αμπαλάρισμα δεν θα σου βγεί πάνω από κιλό και ΔΕΝ χρειάζεται να τον στείλεις με κούριερ, απλό ταχυδρομείο αρκεί...

Link to comment
Share on other sites

Στα ΕΛΤΑ μέχρι 2 κιλά είναι επιστολή. Για να στείλεις δίσκο σε Seagate πάνω από 11-12 € δεν είναι με ΕΛΤΑ. Εχω στείλε 3 φορές και δεν έχω πληρώσει περισσότερο από 12€

Θα πάω να ρωτήσω άμα είναι τότε γιατι ο τιμοκατάλογος άλλα λέει

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά έχω 1 HD103SJ Samsung 1 Tb ο οποίος άρχισε να κάνει νερά και έχει εγγύηση μέχρι τον Μάρτιο (δυστυχώς απόδειξη πάει.....)

Το θέμα είναι ότι για να στειλω 1 δεματάκι στο εξωτερικό θέλω σχεδόν 30 € (ΕΛΤΑ) οπότε λέω μήπως κάποιος έχει καμμιά πληροφορία για πιο φθηνή αποστολή

Πριν 1 μήνα ακριβώς έστειλα τον δικό μου δίσκο (3.5") RMA στην Seagate με ΕΛΤΑ.

Συστημένο απλό προς Ολλανδία, μου κόστισε 9.5 ευρώ (με δική μου συσκευασία).

Link to comment
Share on other sites

Πριν 1 μήνα ακριβώς έστειλα τον δικό μου δίσκο (3.5") RMA στην Seagate με ΕΛΤΑ.

Συστημένο απλό προς Ολλανδία, μου κόστισε 9.5 ευρώ (με δική μου συσκευασία).

Ωραίος

Link to comment
Share on other sites

Αλλο 2.5 άλλο 3.5αρης

Μετά τα 500γρ τα Ελτα θεωρουν δέμα και πάει στον Θεό

H τιμη που αναφερεις, πιο πολυ μου κανει για συστημενο+εξπρες

Εχε κατα νου οτι ολα τα δεματα απο ΕΛΤΑ, εχουν τρακινγκ, ακομα και τα απλα

Επελεξε το φθινοτερο δυνατο και μην συσκευασεις τον δισκο ακολουθώντας κατα γραμμα τις οδηγιες της εταιαριας, γιατι αν το κανεις αυτο θα δημιουργησεις ενα τεραστιο κουτι μεαρκετα μεγαλο βαρος χωρις ιδιατερο λογο

Τυλιξε το με bubble wrap και βαλτο μεσα σε εναν φακελο που να εχει και αυτος στο εσωτερικο του bubble wraps επισης και εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.