Jump to content



Recommended Posts

καλα τόσα χρόνια εδώ μέσα και τόσα χρόνια Οc και τόσα χρόνια χρήστης nvidia καρτας και δεν ξέρεις το inspector ?

....αυτο χρησιμοποιώ για oc βρε απλα δεν ηξερα οτι μπορεις να πειράξεις και να κερδισεις μερικα ποντακια απο το LOD!

Για πες τι βαζω ? +2.7500 or -2.7500 ?

Σιγά μην δώσει 10% στο firestrike extreme αλλά για πες... θα ανεβασω ενα με πριν και ένα με μετά!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω βαλει, αλλα τωρα θα το δοκιμασω σε stock συχνότητες να δω ποσο δινει και να υπολογισω ποσο θα επερνα απανω απο τα 14.169 και 6.464 !

...για αναμείνατε στο ακουστικο σας!

Για πες τι βαζω ? +2.7500 or -2.7500 ?

27 ή 15 ανάλογα με το bench.

Link to comment
Share on other sites

ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΩ!!!!ΣΑΣ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΞΑΝΑΛΑΕΩ ΑΧΑΧΑΧΑ.ΕΙΔΙΚΑ ΤΗΝ ΛΑΤΡΕΙΑ ΤΟΝ [MENTION=478]sebastian[/MENTION] ΑΣΕ ΡΕ ΤΗΝ ΚΑΡΤΟΥΛΑ ΣΟΥ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΣΚΟΡ ΕΒΓΑΛΕ

3dmark.png

Το προιγουμενο μου ηταν αυτο οκ δεν ειναι και μεγαλη η διαφορα με ρολογια 1440 πυρηνα ημουν εκει νομιζω και 1950 μνημες

KINGPIN_CLASSIFIED.png

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=22717]azazil1190[/MENTION] Νικο με τι ρολογια/τασεις ειναι το παραπανω σκορ?:o

1470 πυρηνα 2025 μνημες 1,48 ρευμα που λογικα σε πραγματικο ειναι 1,52 καπου εκει γιατι εχω και το ενα switch του ρευματος ανοιχτο το αλλο θα το ανοιξω μονο σε ln2 κατασταση:sarcastic::tomato:

Παντος το evbot κανει καλη δουλεια στα ρευματα +οτι εχει παραπανω επιλογες απο το classy tool.Αυριο θα κανω αλλη μαγκια στην καρτα και λογικα θα ψυξω πιο καλα τον πυρηνα παλι στα νερα βεβαια για να δουμε τι θα δουμε ελπιζω προς το καλυτερο

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
Link to comment
Share on other sites

Ρε πατε να κάψετε τον Τιτάνα μου που είναι και golden! :p

Είναι σπάνιο να πάθει κάτι αλλά και να πάθει την φλασάρεις λογικά πάλι και όλα οκ. Πάντως στο hwbot η χρήση του lod bias είναι απαραίτητη το ίδιο κάνουν και αρκετά άτομα απο εδω μέσα αλλά το παίζουν "αθώοι". Δές αυτό nVidia's LOD Effect on HWBOT Benchmarks - Graphics cards - Reviews : ocaholic

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και τα αποτελέσματά μου με tes on:

3dmark13_tes_on.jpg

Στο απλό δεν το έτρεξα γιατί βαρέθηκα.Επίσης VALIDATO ΠΡΑΣΙΝΟ δεν μπορώ να το κάνω γιατί δεν έχω την αγορασμένη έκδοση.

Έγινε επεξεργασία από AgMa
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα κι εγώ το lod bias με Titan και δε δουλεύει ούτε στο 15, ούτε στο 27 αλλά ούτε και στις ενδιάμεσες τιμές. Ενδεικτικά έτρεξα στο 17 και στο 25.

Να και ακομα ενας Τιτανομαχος!

Ωραιος ρε man που το δοκιμασες γιατι δεν το δοκιμασα μετα απο τα καψιματα που ειπε και ο αλλος...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά για να δουλέψει το sparse grid supersampling θα πρέπει να έχεις οπωσδήποτε ενεργοποιημένη και άλλη μορφή ΑΑ όπως π.χ 2x MSAA, πράγμα που θα ρίξει τα νούμερα. Το sparse grid είναι προσθήκη σε υπάρχουσα μορφή ΑΑ. Δε λειτουργεί από μόνο του. Επίσης δε νομίζω ότι είναι συμβατό με dx11 αλλά μόνο με dx9. Όπως και να'χει θα το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.