Jump to content



Recommended Posts

60αρακι περνω σε 1440p με SMAA MULTIGPU EDITION

Γι αυτο το διευκρινησα επειδη το προβλημα φαινεται μονο στην 1080p,στην 1440p δεν φαινεται,δοκιμασε και ο ιδιος δευτερη πιστα ειναι με την βλαστηση μαλλον δεν θυμαμαι,παιζει ενα προγραμματακι που ισως βοηθαει και αλλου.

Αν θες στειλε mail και θα σου πω την διαδικασια που θα ακολουθησεις.

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο το διευκρινησα επειδη το προβλημα φαινεται μονο στην 1080p,στην 1440p δεν φαινεται,δοκιμασε και ο ιδιος δευτερη πιστα ειναι με την βλαστηση μαλλον δεν θυμαμαι,παιζει ενα προγραμματακι που ισως βοηθαει και αλλου.

Αν θες στειλε mail και θα σου πω την διαδικασια που θα ακολουθησεις.

Στην βλαστηση αυτα...

Link to comment
Share on other sites

Στην βλαστηση αυτα...

crysistimeroff.jpg

free image hosting

crysistimeron.jpg

image share

Haha βρε οταν ποσταρω εγω μια φορα το χρονο η δεν ξερω και γω ποτε παντα εχω κατι αξιολογο να δειξω,να σε βοηθησω πηγα να χαρεις το sli σου αλλα απ οτι φαινεται το χαιρεσαι και ετσι,και μην μου πεις οτι σπρωχνει καλυτερα η cpu σου,ιδιες εχουμε και παιζω και με πιο δυνατες μνημες,αλλα τεσπα μας εφαγε η βλαστηση haha!!!

Link to comment
Share on other sites

Kατι δεν τραβαει στο μηχανημα σου.... Απο 1440p + SMAA (MULTIGPU) ειναι οι εικονες μου! Εμενα στην βλαστηση παει ΖΟΥΜΙ!

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Πανω δεξια λεει 60 FPS και ρεει σαν ποταμακι... για ψαξου απο που σου φευγουν τα fps! :p

Γενικα το Crysis ΙΙΙ επειδη το παιζω again, με βλάστηση, ταρζαν και τσιτα παιζει 60ΑΡΑΚΙ καρφωμενο!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=25128]kimon_ma[/MENTION]

ετρεξα με τον τελευταιο official 337 με performance mode και πηρα 21.457 οποτε εχεις μια διαφορα 1.400 ποντους.

Πιθανολογώ οτι ειναι απο τα Samsung chip που εχεις στις μνημες σου. Τα hynix στα ιδια mhz δεν βγαζουν τα ιδια νουμερα με τα Samy. Αυτο κανει ΜΠΑΜ στο Valley που τεσταρα καρτουλες με Hynιχ και Samsung. Mιλαμε για 3 fps πισω στο Valley τα hynix.

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Για να μην μπερδευτουν αυτοι που διαβαζουν μας δινεις 1440p+Msaa,εγω εδωσα 2 screens 1080p με fxaa φαινεται εξαλλου και απ το gpu usage για οποιον μπορει να διαβασει,και οπως διακρινουμε το πρωτο ειναι στα 43 και το αλλο 60,γι αυτο ανεφερα για το προγραμματακι,αν παιξω 1440p με Μsaa ισως παρω τα ιδια frames δεν το εχω δει,απλα αυτο το προγραμματακι φαινεται να σπρωχνει πολυ εκει που χρειαζεται,δεν ειναι το θεμα μας ποσα frames σπρωχνουμε αλλα να τα σπρωχνουνε εκει που πρεπει.

Δεν ειναι αυτο το θεμα που εθιξα ομως αλλα μαλλον αδικα χανω παλι το χρονο μου.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην μπερδευτουν αυτοι που διαβαζουν μας δινεις 1440p+Msaa,εγω εδωσα 2 screens 1080p με fxaa φαινεται εξαλλου και απ το gpu usage για οποιον μπορει να διαβασει,και οπως διακρινουμε το πρωτο ειναι στα 43 και το αλλο 60,γι αυτο ανεφερα για το προγραμματακι,αν παιξω 1440p με Μsaa ισως παρω τα ιδια frames δεν το εχω δει,απλα αυτο το προγραμματακι φαινεται να σπρωχνει πολυ εκει που χρειαζεται,δεν ειναι το θεμα μας ποσα frames σπρωχνουμε αλλα να τα σπρωχνουνε εκει που πρεπει.

Δεν ειναι αυτο το θεμα που εθιξα ομως αλλα μαλλον αδικα χανω παλι το χρονο μου.

Τωρα οκ ? Να συνεχίσω το Watch Dogs μου.... :p

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ορεστη, οποτε εχεις χρονο και ορεξη ξανατρεξε το αλλη μια με τον driver στο High Performance με τα 1200/7000. Αυτο ειναι το δικο μου με τα ιδια ρολογια σε Win 8.1 και HP στον driver. A, και ο επεξεργαστης μου stock :p

2q1cok4.png

Kimon δεν ειχε γινει θεμα με τα υψηλα score του 3D MARK σε windows 8 (που εχεις εσυ) σε σχεση με Windows 7 (που εχω εγω) ? ....και ακυρωσαν ολα τα scoria επειδη ηταν κάλπικα! Αφου το θυμαμαι....

Τσέκαρε και του [MENTION=10015]csaris[/MENTION] το score το οποιο συμβαδίζει με τα δικα μου scoria.

sebastian score

1251mhz/7300 -> 22.058

csaris score

1317mhz/7200mhz -> 22.799

http://www.thelab.gr/1063565022-post301.html

το δικό σου score

1200mhz/7000 -> 22.873 :p

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι, Ορεστη ειχαν ακυρωθει οπως και ειχαν (εχουν?) απαγορευσει να ανεβαινουν αποτελεσματα σε win 8/8.1. Θα τρεξω σε win 7 σε λιγακι, γιατι μολις γυρισα απο τη δουλεια και θα ποσταρω να δουμε ;)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω ενα θεματακι με το 3DMark και τα 7, μου παγωνει η εικονα αλλα τα fps συνεχιζουν να μετρανε, αν το αφησεις παει και 5000fps+ :p ανεβαζω ενα αρκετα παλιοτερο run του Ιανουαριου. Υπαρχει αρκετη διαφορα απο τα 8.1, αλλα ποιο ειναι το σωστο και ποιο το λαθος??

9a1c87.png

Link to comment
Share on other sites

:sarcastic::sarcastic::sarcastic:

Για να δούμε, η καινούρια Μ(τικιτακα) της ΑΜΔ θα καταφέρει να περάσει τα σκόρια του [MENTION=2962]zpaf[/MENTION] με την 290...:sarcastic: γιατί κανένας δεν τα κατάφερε με τις Χ...:hang3:

Θα έχει πολύ πλάκα πάντος μόλις μπει στα νερά η Τατιάνα...:victory:

[MENTION=11419]9000+rpm[/MENTION] τι θα γίνει με το τασάκι σου...:happy2:

Edit: Αντέχει πολλούς η Τατιάνα..:hehe::hehe::hehe:

Ως πρωην τιτανομαχος και επειδη απο τα χερια μου περασαν 4 τατιανες ....και επειδη τις εχω ξεζουμισει οσο δεν πανε σε λογικα πλαισια παντα.Ο τιτανας ειναι μακραν η καλυτερη καρτα της πρασινης αν ηταν πιο φθηνος τοτε δεν θα υπηρχε κοκκινη.Στα νερα η καρτα κανει αλλα πραγματα που με τον αερα δεν θα τα δεις και πιστεωε με αξιζει να την μουλιασεις

Link to comment
Share on other sites

Ως πρωην τιτανομαχος και επειδη απο τα χερια μου περασαν 4 τατιανες ....και επειδη τις εχω ξεζουμισει οσο δεν πανε σε λογικα πλαισια παντα.Ο τιτανας ειναι μακραν η καλυτερη καρτα της πρασινης αν ηταν πιο φθηνος τοτε δεν θα υπηρχε κοκκινη.Στα νερα η καρτα κανει αλλα πραγματα που με τον αερα δεν θα τα δεις και πιστεωε με αξιζει να την μουλιασεις

H καρτα μουλιασε τετλικα και περασε τα 15 χιλιαρικα και εχει καβατζάρει την δεύτερη θεση προς ωρας....

Link to comment
Share on other sites

H καρτα μουλιασε τετλικα και περασε τα 15 χιλιαρικα και εχει καβατζάρει την δεύτερη θεση προς ωρας....

Στην πρωτη ποιος ειναι ???:sarcastic::sarcastic::sarcastic:

Παντος ενα προσφατο και στο valley πως πανε οι καρτες της πρασινης και εδω.Βεβαια απο την 6η θεση και πανω παιζουν με αζωτακια

image.png

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
Link to comment
Share on other sites

Στην πρωτη ποιος ειναι ???:sarcastic::sarcastic::sarcastic:

http://www.sigmalive.com/files/imagecache/full_image/files/node_images/6/8/3/422683/Azax.png

O AZAX-ZIL1190 οταν αναλαμβανει το καθαρισμα δεν αφηνει τιποτα ορθιο! :hehe:

η 290Χ σε αυτη τη λίστα απο που ξεκινάει ? :hehe:

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

http://www.sigmalive.com/files/imagecache/full_image/files/node_images/6/8/3/422683/Azax.png

O AZAX-ZIL1190 οταν αναλαμβανει το καθαρισμα δεν αφηνει τιποτα ορθιο! :hehe:

Eιπαμε πλεον τελος τα bench---για την ωρα δλδ.Τωρα περιμενουμε της νεες σειρες της πρασινης μαζι με τα κρυα για να δουμε τι κανουν και αυτες.Ο gk110 τα εβγαλε τα λεφτα του με το παραπανω

Link to comment
Share on other sites

http://www.sigmalive.com/files/imagecache/full_image/files/node_images/6/8/3/422683/Azax.png

O AZAX-ZIL1190 οταν αναλαμβανει το καθαρισμα δεν αφηνει τιποτα ορθιο! :hehe:

η 290Χ σε αυτη τη λίστα απο που ξεκινάνε ? :hehe:

Α μην μου βαζεις δυσκολα να παω προς τα κατω ασε καλα ειμαστε εδω :p

Link to comment
Share on other sites

Στην πρωτη ποιος ειναι ???:sarcastic::sarcastic::sarcastic:

Αζα, στειλε μας ενα τροφοδοτικο για κανενα 2ημερο αν σου περισσευει κανενα:p, γιατι με οτιδηποτε παραπανω ταση απο δω το pc κανει restart, και σου υποσχομαι οτι θα προσπαθησουμε να "πατσισουμε" τα ~15600 graphics score που εχεις δωσει με την kingpin:D

Ενα run με την τατιανα στα 1437mhz πυρηνα και 1902mhz μνημες!

attachment.php?attachmentid=63268&stc=1&d=1406289261

NVIDIA GeForce GTX Titan video card benchmark result - Intel Core i7-4770K,ASUSTeK COMPUTER INC. MAXIMUS VI GENE

post-11419-1416078624,9846_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Αζα, στειλε μας ενα τροφοδοτικο για κανενα 2ημερο αν σου περισσευει κανενα:p, γιατι με οτιδηποτε παραπανω ταση απο δω το pc κανει restart, και σου υποσχομαι οτι θα προσπαθησουμε να "πατσισουμε" τα ~15600 graphics score που εχεις δωσει με την kingpin:D

Ενα run με την τατιανα στα 1437mhz πυρηνα και 1902mhz μνημες!

attachment.php?attachmentid=63268&stc=1&d=1406289261

NVIDIA GeForce GTX Titan video card benchmark result - Intel Core i7-4770K,ASUSTeK COMPUTER INC. MAXIMUS VI GENE

Μακαρι φιλε Πανο να ειχα.Ενα μου εχει μεινει αυτο που δουλευω τωρα δλδ το 2ο pc εχει φυγει.Τα psu που πανε τις καρτες ζουμι στο ρευμα ειναι ta evga κανα τετοιο κοιταξε να κουμπωσεις

http://www.evga.com/Products/Product.aspx?pn=120-G2-1300-XR

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.