Jump to content



Απογοητευτική εγγύηση σε windows 8/rt tablets


javaneze:

Recommended Posts

Χαζευω τελευταια τις εξελιξεις & τις τιμες στις νεοφερμενες ταμπλετες με windows 8.

Με εντυπωσιαζει που ενω μιλαμε για μηχανακια του χιλιαρικου μεσο ορο,

ολα μα ολα τα μεχρι τωρα διαθεσιμα στην ελλαδα, προσφερουν μονο 1 ετος εγγυηση.

Asus, HP, levono, acer, 1 ετος.

(Εξαιρεση, προς τιμην της, η αντιπαθεια μου Samsung, 2 ετη.)

Ξερει κανεις what's up with that;

Θυμαμαι ενα τοπικ στο lab για υποχρεωτικη minimum εγγυηση 2 ετη αλλα δεν καταφερα να το βρω με το search.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός της οδηγίας απο την ΕΕ για τα 2 χρόνια εγγύηση...

Εδώ είσαι, νόμος 3043-02 συγκεκριμένα άρθρα 554 και 555

Αυτές τις μέρες μου χρειάστηκε (και θα μου χρειαστεί) γιατί τρέχω με ένα Hi-Fi Sony

που λένε οτι έχω μόνο 1 χρόνο εγγύηση (η Sony δίνει μόνο στις τηλεοράσεις 2 χρόνια :whistle2: ).

Link to comment
Share on other sites

αν σταματησουν τα κοροιδα να αγοραζουν τοτε να δεις πως θα παει η εγγυηση ξανα στα 2 χρονια.

Συγγνώμη, αλλά και τα 2 χρόνια για tablet είναι imo κοροϊδία (για κάτι που δεν έχει κινούμενα μέρη).

Επιτέλους αποκτήστε καταναλωτική συνείδηση. Μην τους δίνετε τα χρήματά σας και αφήστε τους να ψοφήσουν, ενημερώνοντας και γνωστούς και φίλους.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ η Ιταλια τα έβαλε με την aple και την επίβαλλε πρόστιμο 900000 και και κινδυνεύει να οδηγήσει σε διακοπή για τριαντα ήμερες την λειτουργίας, η μικρή-φτωχη Ελλάδα τι μπορεί να κάνει?????

Link to comment
Share on other sites

Ενα ετος ειναι ο ορος ζωης που θελουν για ενα προιον, μετα θελουν (και θελουμε αφου βγαζουν συνεχεια) κατι αλλο. σκεψου να σου δωσουν εγγυηση 5 χρονια... ποτε θα αλλαξεις συσκευη?

Κλεφτες να γινουν? Καταναλωτες ειμαστε καταναλωτες μας θελουν.

Link to comment
Share on other sites

Ενα ετος ειναι ο ορος ζωης που θελουν για ενα προιον, μετα θελουν (και θελουμε αφου βγαζουν συνεχεια) κατι αλλο.

Ωραιες οι θεωριες συνωμοσιας, δεν ειρωνευομαι, ειμαι σιγουρος οτι ισχυει αυτο που λες,

το θεμα ομως ειναι οτι αφου υπαρχει αυτος ο νομος για τα 2 ετη minimum,

με ποιο δικαιωμα/παραθυρακι τα προωθουν νομιμα με 1 ετος;

?????

Link to comment
Share on other sites

με ποιο δικαιωμα/παραθυρακι τα προωθουν νομιμα με 1 ετος;

Με άδεια από τους ανύπαρκτους ελεγκτικούς μηχανισμούς του προτεκτοράτου μας. Αν το κυνηγήσεις θα δικαιωθείς. Το θέμα είναι με τι κόστος.

Link to comment
Share on other sites

Είναι η νέα μόδα με την επέκταση εγγύησης. Σου δίνουν ένα ενώ έπρεπε να σου δώσουν 2 και αγοράζεις άμα θες αλλά 1-2-3 χρόνια αφού τους τα σκάσεις φυσικά ...

Επίσης επειδή ακριβώς έχουν πέσει οι εγγυήσεις μαζί με τον μέσο χρόνο ζωής του κάθε προϊόντος μέχρι να αντικατασταθεί από άλλο καλύτερων προδιαγραφών είναι φυσικό πως έχει πέσει αρκετά και η ποιότητα-αντοχή των αντίστοιχων προϊόντων αφού κονταροχτυπιούνται πλέον για την χαμηλότερη τιμή πώλησης.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.