Jump to content



AMD PHENOM II 965 BE OVERCLOCK


XortoMagiko1416003512

Recommended Posts

στο μονο παιχνιδι που τα βρηκε σκουρα ο 965 απο οσα εχω παιξει ειναι στο bf3 εχω βαρεσει μεχρι και 90% cpu used! φιλοσ το ετρεξε με τον 8320 , σε ολη την διαρκεια του single player δεν ειχε πανω απο 60% cpu used!!..

η γνωμη μου ειναι οτι αντεχει ακομα για 1-2 χρονια ο 965..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Ωραια οποτε πουλαω την 5850 MSI ΤWIN FROZR II και παω σε μια ποιο δυνατη καρτουλα. Παιζω σε αναλυση 1920χ1080 και ακομα καλα κραταει το τερατακι μονο κατι κολυματα στην αρχη του diablo3 τρωει αλλα μετα ολα οκ. Οσο για τον 965 θα τον κρατησω ακομα και μετα θα παω μαλλον σε 8350 με μια καινουργια mobo.

Παίδες σας ευχαριστώ πολύ όλους!

Link to comment
Share on other sites

και ακομα καλα κραταει το τερατακι μονο κατι κολυματα στην αρχη του diablo3 τρωει αλλα μετα ολα οκ.

Δεν έχει σχέση, αυτό το έχει ο μισός κόσμος. Λογικά δεν έχει φορτώσει ακόμα τα animations στη μνήμη, οπότε αν με το που μπεις σε παιχνίδι πατήσεις από 1 φορά όλα τα abilities σου και ρίξεις και ένα μικρό τρέξιμο στρώνει (για να τα φορτώσει κτλ.)

Link to comment
Share on other sites

Ωραια οποτε πουλαω την 5850 MSI ΤWIN FROZR II και παω σε μια ποιο δυνατη καρτουλα. Παιζω σε αναλυση 1920χ1080 και ακομα καλα κραταει το τερατακι μονο κατι κολυματα στην αρχη του diablo3 τρωει αλλα μετα ολα οκ. Οσο για τον 965 θα τον κρατησω ακομα και μετα θα παω μαλλον σε 8350 με μια καινουργια mobo.

Παίδες σας ευχαριστώ πολύ όλους!

καλυτερα 8320, με aftermarket ψυκτρα και εισαι μπομπα!! φιλοσ τον 8320 τον πηγε στα 4,9..

καπου ειχε ανεβασει εδω στο sait μεχρι που τον πηγε!

Link to comment
Share on other sites

Και το αφησε στα 4.9 για 24/7 χρηση ?

οχι φιλε.. απλα τον ανοιξε να δει μεχρι που παει!! τον ειχε στα χερια του για λιγεσ μερεσ!!!

φυσικα ετρeξε και καπια bentch..

http://www.thelab.gr/amd-epeksergastes/bulldozer-fx-amd-for-games-118238-7.html

πηγενε στο ποστ 126.

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε.. απλα τον ανοιξε να δει μεχρι που παει!! τον ειχε στα χερια του για λιγεσ μερεσ!!!

φυσικα ετρeξε και καπια bentch..

http://www.thelab.gr/amd-epeksergastes/bulldozer-fx-amd-for-games-118238-7.html

πηγενε στο ποστ 126.

Μια χαρα του εδωσε και καταλαβε :p

Link to comment
Share on other sites

στο μονο παιχνιδι που τα βρηκε σκουρα ο 965 απο οσα εχω παιξει ειναι στο bf3 εχω βαρεσει μεχρι και 90% cpu used! φιλοσ το ετρεξε με τον 8320 , σε ολη την διαρκεια του single player δεν ειχε πανω απο 60% cpu used!!..

η γνωμη μου ειναι οτι αντεχει ακομα για 1-2 χρονια ο 965..

Περίεργο αυτό που λες. . Με τη κάρτα γραφικών το έτρεχες? Εγώ με 955 και την gtx570 δεν είχα θέμα με cpu στο bf3, στο μόνο παιχνίδι που το ένιόσα να τα βρίσκει σκούρα ήταν το gta iv.

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο αυτό που λες. . Με τη κάρτα γραφικών το έτρεχες? Εγώ με 955 και την gtx570 δεν είχα θέμα με cpu στο bf3, στο μόνο παιχνίδι που το ένιόσα να τα βρίσκει σκούρα ήταν το gta iv.

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

δεν ενιοσα τιποτα αδερφε.. απλα εβλεπα το CPU USED σε real time..

Screenshot by Lightshot

Screenshot by Lightshot

Screenshot by Lightshot

Screenshot by Lightshot

Screenshot by Lightshot

καρτα γραφικων 6870.. ειναι το μοναδικο παιχνιδι που εχω παιξει μεχρι στιγμησ , που εχει τοσο μεγαλο cpu used σε single player..

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
δεν ενιοσα τιποτα αδερφε.. απλα εβλεπα το CPU USED σε real time..

Screenshot by Lightshot

Screenshot by Lightshot

Screenshot by Lightshot

Screenshot by Lightshot

Screenshot by Lightshot

καρτα γραφικων 6870.. ειναι το μοναδικο παιχνιδι που εχω παιξει μεχρι στιγμησ , που εχει τοσο μεγαλο cpu used σε single player..

Λοιπόν κ σε μένα εκεί γύρο δουλεύει!!!

Οπότε μάλλον φυσιολογικό!!!

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.