Jump to content



7900 Series + Bioshock infinite & Crysis 3 free


mazax

Recommended Posts

Λοιπόν, σας το λέω πληροφοριακά επειδή σκέφτομαι να παραγγείλω αυτήν απ' το amazon [ame=http://www.amazon.co.uk/Gigabyte-7970-Radeon-Graphics-Card/dp/B0074VVTPI/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1362745057&sr=8-1]Gigabyte 7970 3GB AMD Radeon Graphics Card: Amazon.co.uk: Computers & Accessories [/ame]

Επικοινώνησα μαζί τους μέσω του live chat και μου είπαν ότι το bundle δεν συμπεριλαμβάνεται με την αγορά της κάρτας (επί λέξη μου είπαν ότι δεν υπάρχει κάποιο special offer με αυτό το προιόν).

Υπάρχει περίπτωση να έχει τα codes μέσα στο κουτί με την κάρτα για να πάρουμε και τα games ή χλωμό;

Τελικά ξέρουμε αν τα δείνει κάποιο ελληνικό μαγαζί;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν παίρνεις αυτή ;

Carte graphique ATI : MSI R7970-2PMD3GD5/OC Carte Graphique AMD Radeon HD 7970 1010 MHz 2048 Mo PCI-Express 16x*: Amazon.fr*: Informatique

MSI R7970-2PMD3GD5/OC

Χρονισμένη στα 1010Mhz Core.

Γιατί:

1. Έχει την μούφα reference ψύχτρα σε αντιθεση με της gigabyte που είναι αρκετά καλή (σκοπεύω να κλοκάρω προφανώς)

2. Έχει 1 χρόνο εγγύηση λιγότερο.

3. Κοστίζει 20+ ευρώ παραπάνω!

Τα παιχνίδια δε με καίνε και τόσο πολύ, απλώς θα ήταν ένα + παραπάνω μιας και θέλω να αναβαθμίσω τώρα. Τους παραπάνω λόγους τους θεωρώ πολύ σοβαρότερους.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί:

1. Έχει την μούφα reference ψύχτρα σε αντιθεση με της gigabyte που είναι αρκετά καλή (σκοπεύω να κλοκάρω προφανώς)

2. Έχει 1 χρόνο εγγύηση λιγότερο.

3. Κοστίζει 20+ ευρώ παραπάνω!

Τα παιχνίδια δε με καίνε και τόσο πολύ, απλώς θα ήταν ένα + παραπάνω μιας και θέλω να αναβαθμίσω τώρα. Τους παραπάνω λόγους τους θεωρώ πολύ σοβαρότερους.

Φιλε η gigabyte που κοιτας δεν κλοκαρει σχεδον καθολου. Ειναι κλειδωμενη.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε η gigabyte που κοιτας δεν κλοκαρει σχεδον καθολου. Ειναι κλειδωμενη.

Ναι, λάθος μου, τελικά έκανα παραγγελία τούτη SAPPHIRE VAPOR-X HD 7970 GHz EDITION 3GB GDDR5 η οποία συνήθως κλοκάρει πολύ καλά!

Παιχνίδι τζαμπέ μαζί με την καρτούλα πάντως ΔΕΝ :wall:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, λάθος μου, τελικά έκανα παραγγελία τούτη SAPPHIRE VAPOR-X HD 7970 GHz EDITION 3GB GDDR5 η οποία συνήθως κλοκάρει πολύ καλά!

Παιχνίδι τζαμπέ μαζί με την καρτούλα πάντως ΔΕΝ :wall:

Sapphire Technology Web Site

Εγώ παρήγγειλα σήμερα την VAPOR-X HD 7970 GHz EDITION δες το λινκ εχει τα game δώρο:jump1:

Link to comment
Share on other sites

Vision Studio αλλά μου είπαν θα έχει το serial μέσα στην συσκευασία....

Καλά ξεμπερδέματα μ' αυτούς τους τύπους, έχω κάνει παραγγελία την ίδια ακριβώς κάρτα από τις 13/3 και ακόμα δε την έχουν φέρει. 2-7 εργάσιμες έλεγε το site τότε. Σε κάθε τηλεφώνημα που κάνω, μετακινούν την ημερομηνία παραλαβής 3-4 μέρες.

Εν το μεταξύ, υποτείθεται σήμερα θα παραλάβω :tomato:

Κάτσε να δεις, το απόγευμα που θα τους ξανατηλεφωνήσω, θα μου πούνε απο τρίτη-τετάρτη :hang3:

Link to comment
Share on other sites

Καλά ξεμπερδέματα μ' αυτούς τους τύπους, έχω κάνει παραγγελία την ίδια ακριβώς κάρτα από τις 13/3 και ακόμα δε την έχουν φέρει. 2-7 εργάσιμες έλεγε το site τότε. Σε κάθε τηλεφώνημα που κάνω, μετακινούν την ημερομηνία παραλαβής 3-4 μέρες.

Εν το μεταξύ, υποτείθεται σήμερα θα παραλάβω :tomato:

Κάτσε να δεις, το απόγευμα που θα τους ξανατηλεφωνήσω, θα μου πούνε απο τρίτη-τετάρτη :hang3:

Μην με τρελαίνεις κ εμένα μου πήραν τηλ και μου είπαν τετάρτη θα το έχουν και παρασκευή θα το παραλάβω. Αλλιώς το ακυρώνω. Έλεος με αυτή την εξυπηρέτηση με τα Ελληνικά e-shops ούτε τα site τους δεν ενημερώνουν.

Link to comment
Share on other sites

Για να έχουν χαμηλες τιμες κανουν παραγγελία απο εξωτερικο.

Για να φέρεις ενα ειδος μονο δε συμφερει να πληρώσει τα μεταφορικά αλλιως έχετε μια η αλλη η τιμη με πολλά αλλά μαγαζιά.

Αν δεν μαζέψεις παραγγελια όμως αρκετουτσικη δεν αξιζει να κανεις εισαγωγή. Συν να μπλέξεις με καθυστερησεις αποστολης αλλά και διαθεσιμότητα απο προμηθευτή άντε γεια. Η καθυστέρηση στην καθυστέρηση δηλαδή.

Κακώς βέβαια δεν έχουν βάλει περισσότερες μέρες ειτε μια ενημέρωση από κάτω.

Stock δεν κρατάει κανεις. Οποίος έχει stock έχει κ ποιο πανω τιμες, τα παιρνει απο αλλου που έχει άμεσα stock.

Αν θέλετε τιμή αλλά και άμεσα διαθέσιμο τοτε μετακομιστε στην Γερμανία. Έχουμε δυσκολίες ως αγορά γενικά και δυστυχώς για ολους μας.

ΥΣ. Δεν είμαι υπάλληλος κανενος απο τα eshop που κυκλοφορουν απλα γνωρίζω την αγορά αφού είμαι στον κλάδο γιαυτό κ τα αναφέρω όλα τα παραπανω.

*GNex*

Link to comment
Share on other sites

Για να έχουν χαμηλες τιμες κανουν παραγγελία απο εξωτερικο.

Για να φέρεις ενα ειδος μονο δε συμφερει να πληρώσει τα μεταφορικά αλλιως έχετε μια η αλλη η τιμη με πολλά αλλά μαγαζιά.

Αν δεν μαζέψεις παραγγελια όμως αρκετουτσικη δεν αξιζει να κανεις εισαγωγή. Συν να μπλέξεις με καθυστερησεις αποστολης αλλά και διαθεσιμότητα απο προμηθευτή άντε γεια. Η καθυστέρηση στην καθυστέρηση δηλαδή.

Κακώς βέβαια δεν έχουν βάλει περισσότερες μέρες ειτε μια ενημέρωση από κάτω.

Stock δεν κρατάει κανεις. Οποίος έχει stock έχει κ ποιο πανω τιμες, τα παιρνει απο αλλου που έχει άμεσα stock.

Αν θέλετε τιμή αλλά και άμεσα διαθέσιμο τοτε μετακομιστε στην Γερμανία. Έχουμε δυσκολίες ως αγορά γενικά και δυστυχώς για ολους μας.

ΥΣ. Δεν είμαι υπάλληλος κανενος απο τα eshop που κυκλοφορουν απλα γνωρίζω την αγορά αφού είμαι στον κλάδο γιαυτό κ τα αναφέρω όλα τα παραπανω.

*GNex*

Τα γνωρίζω αυτά φίλε μου απλώς όταν λει 2-7 μέρες είναι το πρόβλημα και σου λένε 10 όταν σε καλούν στο τηλ

Link to comment
Share on other sites

Να δώσω ένα update για το τι έγινε.

Πήρα χθες απόγευμα τηλέφωνο, μου λένε ότι πήρανε απ' τον προμηθευτή πολλές κούτες και τις ανοίγανε και ότι η κάρτα ήταν σίγουρα μέσα οπότε θα μου στέλνανε μήνυμα σήμερα πρωί για να πάω να παραλάβω απ' το κατάστημα.

Εν το μεταξύ έχει πάει 12 σήμερα, ούτε φωνή, ούτε ακρόαση. Ξαναπαίρνω τηλέφωνο αλλά μου λένε ότι τελικά η κάρτα δεν ήρθε. Άρχισαν το γνωστό τροπάρι ότι υπάρχει μεγάλο πρόβλημα διαθεσιμότητας της συγγεκριμένης κάρτας απ' τον προμηθευτή και μπλα μπλα μπλα. Ωραία τους λέω, πότε δηλαδή την περιμένουν; Μου λέει ότι επειδή αυτές τις μέρες είναι το πάσχα των καθολικών και δεν δουλεύει ο προμηθευτής την δευτέρα, θα επικοινωνήσει μαζί του την τρίτη για να τον ρωτήσει πότε θα του στείλει τελικά την κάρτα και θα με ενημερώσει.

Sorry για το offtopic, απλώς ένιωσα την ανάγκη να προειδοποιήσω το παλικάρι επείδη έκανε παραγγελία την ίδια κάρτα απ' το ίδιο μαγαζί. Δεν ξέρω αν με δουλεύουν ή αν όντως ισχύουν αυτά που λένε, πάντως αν δεν έχεις όρεξη να περιμένεις κανά μήνα για να παραλάβεις, καλύτερα να ψωνήσεις από αλλού. Για 2-7 εργάσιμες πάντως δεν υπάρχει περίπτωση...

Αυτά τα ολίγα από μένα

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα κακώς λένε 2-7 εργάσιμες. Αυτό είναι στην καλύτερη των περιπτώσεων.

Αλλά δυστυχώς πολλές φορές οι προμηθευτές υποτίθεται στέλνουν αλλά τελικά δε στέλνουν.

Μου έχει τύχει πολλάκις προσωπικά, με πράγματα απο Αμερική ή Γερμανία να τα περιμένω και τελικά να μην είναι στο πακέτο.

Δε τους δικαιολογώ αλλά αναφέρω γεγονότα και εμπειρίες.

Έπρεπε να ενημερώνουν τον πελάτη το λιγότερο με mail οτι λόγο διαθεσιμότητας του συγκεκριμένου προϊόντος πολύ πιθανών θα καθυστερήσει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.