Jump to content



Προβλημα με floppy.....


GoriLLakoS

Recommended Posts

Το floppy εινα συνδεδεμενο κανονικοτατα κ οαταν βαζω δισκετα συνεχεια μου λεει ....Τοποθετηστε μια δισκετα στην μοναδα Α...! λολ,ειναι καινουριο ....τι λετε να φταιει???τα καλλωδια δεν ειναι λαθος συνδεδεμενα......οταν παταω να δω την δισκετα το φωτακι αναβει αλλα συνεχεια βγαζει το παραπανω μυνημα......!τι κανω τωρα???

Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμασει ενα κουτακι καινουριες.......!Το θεμα ειναι οτι προσπαθω να φτιαξω δισκετα για memtest κ δεν λειτουργει το floppy,κ εκτος απο αυτο δεν εχω το nero burn αλλα το express κ δεν μπορω να καψω iso ουτε απο εκει.....!:mad:

ποιο αλλο προγραμμα ειναι αποκλειστηκα κ μονο για να κανει burn τα iso????:o

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpavly

Κατέβασε το Alcohol 120%. Μικρό και καίει τα iso.

Ι'll try it!

Αρχική απάντηση από Giannakis

Οι δισκέτες είναι φορμαρισμένες?

Αν τις εχω κανει διαμορφωση λες????ουτε εκει τις βλεπι,λεει παλι να βαλω δισκετα...κτλ,κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Βασιλης [11-09-2004 17:38]

Oxi,αφου ειπα οτι τα καλλωδια ειναι σωστα συνδεδεμενα....

Κοιτα μηπως εβαλλες αναποδα το βισμα τροφοδοσιας...(την επαθα και εγω χτες και ειχε την ιδια συμπεριφορα...:boxed: )...κοιτα επισης μηπως στραβωσες κανενα Pin απο τον οδηγο (επαθα και αυτο χτες αλλα το εφτιαξα τελικα):p

Link to comment
Share on other sites

στα floppy η καλωδιοταινία μπαίνει είτε από τη μία είτε από την άλλη πολλές φορές.

μήπως το βαλες ανάποδα?

οι μητρικές γράφουν που είναι το pin 1, το ίδιο και το floppy, βάλε το κόκκινο ενδεικτικό

στο pin1 και στα 2. δοκίμασε και κάνα άλλο καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris [Σήμερα, στις 15:31]

στα floppy η καλωδιοταινία μπαίνει είτε από τη μία είτε από την άλλη πολλές φορές.

μήπως το βαλες ανάποδα?

οι μητρικές γράφουν που είναι το pin 1, το ίδιο και το floppy, βάλε το κόκκινο ενδεικτικό

στο pin1 και στα 2. δοκίμασε και κάνα άλλο καλώδιο.

Η κοκκινη ενδεικτικη γραμμη του καλωδιου δεν πρεπει να ειναι παντοτε απο την μερια τροφοδοσιας(διπλα στο βισμα τροφ. εννοω);;;:innocent:

Link to comment
Share on other sites

ανάλογα αν έχει την προστατευτική κλειστή τρύπα που έχουν μερικά.

για σιγουριά και επειδή αλλο καλώδιο έχει άλλο όχι, αρκεί να είσαι

"pin2pin compatible:worship: ":p

Link to comment
Share on other sites

Nero Express και Nero Burning είναι το ίδιο πακέτο. Κάπου σου δίνεται επιλογή στο Nero Express να γυρίσεις στο κανονικό... Αν χρησιμοποιείς σειρά 6 απλά επέλεξε το ROM από το Smart menu...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.