Jump to content



Thief 4


Helly

Recommended Posts

  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Σαν να εχεις στο τραπεζι αστακομακαροναδα (SSAA) και βουτας και το χερι στις φακες (FXAA) :p

H αστακομακαροναδα δεν τρώγεται παρεα με την φακή :p

Ορεστη και χωρις FXAA η VRAM παλι στα 3686MB στο ιδιο σημειο με πριν.

Παμε ενα καλο τωρα στα 1080p με την κουτση@1200/1600

lgcb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ορεστη και χωρις FXAA η VRAM παλι στα 3686MB στο ιδιο σημειο με πριν.

Παμε ενα καλο τωρα στα 1080p με την κουτση@1200/1600

lgcb.jpg

Δεν υπάρχει conflict αλλα...

Εγω το ειπα γιατι πας και maxaαρεις τα sets και πετας και FXAA.

Το FXAA ειναι (Low quality AA) αντι του SSAA που ειναι το (Ultra quality AA).

Εσυ που εχεις δυνατή καρτα βάζεις μόνο SSAA και ένας με αδύναμη το ξερατό FXAA.

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Είστε κολλημένοι με την μπάλα ε;

Εδω ο κόσμος καίγεται :rip: που σπίλωσαν τον Τιτάνα των stealth και εσεις ακόμα κοιτάζετε ποιος την έχει πιο μεγάλη; :pleasantry:

Ποιος τα χ3Ζ31 τα bench απο την στιγμή που το παιχνίδι είναι για κλάματα; :fie:

Ο gamer τελικά απολαμβάνει ενα καλό παιχνίδι ή ενα καλο bench αποτέλεσμα;

Link to comment
Share on other sites

Τα ρολογια δεν λεγανε να μεινουν σταθερα οχι μονο ingame αλλα ουτε στο menu του παιχνιδιου.

Σκουπα ο οδηγος με την βοηθεια του atiman uninstaller και εγκατασταση παλι.

Ρε τι τραβατε εσεις οι κοκκινοι καθε λιγο με τους drivers, ηθελα ναξερα δεν κουραστηκατε;:p

Link to comment
Share on other sites

Ρε τι τραβατε εσεις οι κοκκινοι καθε λιγο με τους drivers, ηθελα ναξερα δεν κουραστηκατε;:p

Αν θες να εισαι μπροσταρης ... Mantle/TrueAudio δεν κουραζεσε ... :D

U8LCXte.png

ibNGnvS.png

Thief: Grafikkarten- und Prozessor-Benchmarks - Optimale Hardware für die Diebestour [update]

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι είπα σήμερα να το δοκιμάσω μιας και το κέρδισα στον διαγωνισμό...

και σκέφτομαι μιας και το pc έχει μια ηλικία να κάνω πρώτα το bench...

le results

1680*1050 (amd 14.2 beta-very low settings)

min 9.3 fps

avg 21.2 fps

max 35.2 fps

εντάξει δεν περίμενα και τρελές επιδόσεις αλλά το 20 fps κάπως μου ήρθαν.... μου φαίνεται πως την αναβάθμιση δεν την γλιτώνω

Link to comment
Share on other sites

εγω που εχω παιξει τα προηγουμενα και θελω να δω αν θα τα σκασω που το ξερω αυτο αν αντι να διαβαζω γνωμες εδω, διαβαζω benchmarks? τι σχεση εχουν αυτα με το game?

Έγινε επεξεργασία από chrooooo
Link to comment
Share on other sites

ψηνεται κανεις σας να μας μιλησει για το game και οχι για τα fps του?

κατα προτιμηση καποιος που εχει παιξει τα προηγουμενα

Δε το έχω παίξει ακόμα - περιμένω να βγει σε bargain, από ότι βλέπω δεν αξίζει full price. Είδα 1-2 ώρες playthrough όμως, από story δε ξέρω να σου πω, αλλά από gameplay έχω μια εντύπωση.

Είναι πολύ πιο linear και κλειστό. Οι χάρτες νοιώθουν απλά δωμάτια συνδεδεμένα μεταξύ τους.

Χριστέ μου υπάρχει ΤΡΕΛΟ θέμα με τα voices. Άμα νομίζεις ότι το skyrim με το ίδιο μπλα μπλα των φρουρών ήταν κουραστικό, φαντάσου εδώ τι γίνεται. Παίζεις σε δύσκολο επίπεδο δυσκολίας, είσαι ένα τέταρτο στο ίδιο δωμάτιο και ακούς ΧΩΡΙΣ ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ 30-40 φορές τον ίδιο διάλογο. Επίσης, ΠΟΛΥ σπαστικό, όταν ξεκινάνε το μπλά-μπλα, ακόμα και άμα αλλάξεις δωμάτιο, δεν αλλάζει το volume του διαλόγου. Φαντάσου, μιλάει ο φρουρός, τον ακους το ίδιο καλά 2 δωμάτια παρά δίπλα...Και μετά θέλουν και trueaudio οι @@ρες...η έλειψη reverb τους πείραξε...

ΑΙ φρουρών = τούβλο. Σε ακούν όταν περπατάς πάνω σε "γυαλιά" αλλά όχι όταν ανοίγεις πόρτες πίσω τους ακριβώς. Ή όταν είσαι πίσω τους και κλέβεις κάτι που βρίσκεται ακριβώς μπροστά τους.

Πολύ περιορισμένη χρήση των gadgets (βέλη κτλ). Άσε που είναι μερικές περιπτώσεις που δε βγάζουν νόημα. Σβήνεις μια φωτιά με water arrow. Ο φρουρός στο ίδιο δωμάτιο, 5 μέτρα μακριά την ξανα-ανάβει. Σβήνεις άλλη φωτιά σε άλλο δωμάτιο, ΔΙΠΛΑ στο φρουρό. Στα @@ρια του, αυτός ο φρουρός μάλλον την βρήσκει στα σκοτάδια και δε κάνει τίποτε.

2-3 ειδών φρουροί όλοι και όλοι. Όσο είδα, τύποι με σπαθιά και τύποι με crossbows. Εκτός από τους story χαρακτήρες δλδ.

Αυτά ήταν τα αρνητικά που είχα στο playthrough. Ήταν και κάποια άλλα (κακή απόδοση, desync διαλόγου με το τι γινόταν - oi υπότιτλοι όμως έτρεχαν κανονικά) αλλά μπορεί να είναι console specific. ¨Ηταν ps4 το gameplay που είδα.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=11419]9000+rpm[/MENTION] Πανο εδω ειμαι.

wqx0.jpg

Η καρτα μαμα ρολογια παντα.

Οσο αφορα το παιχνιδι θα συμφωνησω με τον φιλο απο πανω αλλα εγω το λιγο που εχω παιξει (βγηκαν καποια αλλα θεματα με το μηχανακι σημερα) μου αρεσει και δεν μετανοιωνω για τα 40€ που εδωσα.

Έγινε επεξεργασία από takis-pa
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.