Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

Θυμάμαι το "δεός" που ένιωθα όταν είχα πάρει τα 602+603 B&W (μαζί με ενισχυτές και DVDιά κτλ) τότε που το Home theater έπερνε τα πάνω του. Μετά από λίγα χρόνια ούτε καν έπενα στον κόπο να τα συνδέσω μετά απο μετακομίσεις. Μια χαρά είναι οι ταινίες και από το ηχείο της τηλεόρασης. Πόσο υπερεκτιμημένα είναι κάποια πράγματα τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι το "δεός" που ένιωθα όταν είχα πάρει τα 602+603 B&W (μαζί με ενισχυτές και DVDιά κτλ) τότε που το Home theater έπερνε τα πάνω του. Μετά από λίγα χρόνια ούτε καν έπενα στον κόπο να τα συνδέσω μετά απο μετακομίσεις. Μια χαρά είναι οι ταινίες και από το ηχείο της τηλεόρασης. Πόσο υπερεκτιμημένα είναι κάποια πράγματα τελικά.

OT: Διαφωνώ. Άλλη ευχαρίστηση είναι με μια μεγάλη οθόνη + ηχεία. Γι' αυτό και 2 χρόνια τώρα δεν είχα δει σχεδόν τίποτα στο φοιτητόσπιτο.. είχα μόνο το μόνιτορ του PC.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=9888]Papakitou[/MENTION] μεγειες μαν και καλες ακροάσεις

καλωσήρθες στο κλαμπ των μονιτορακιδων! αντε να γινόμαστε περισσότεροι!!

περιμένουμε και φοτο με ολο το σεταπ στο αντίστοιχο θέμα

Link to comment
Share on other sites

OT: Διαφωνώ. Άλλη ευχαρίστηση είναι με μια μεγάλη οθόνη + ηχεία. Γι' αυτό και 2 χρόνια τώρα δεν είχα δει σχεδόν τίποτα στο φοιτητόσπιτο.. είχα μόνο το μόνιτορ του PC.

Ε, καλά δεν είναι για να μην βλέπεις σε τίποτε άλλο, απλά όπως τό πες, είναι μεγαλύτερη ευχαρίστηση τα μεγάλα ηχεία και η μεγάλη οθόνη...αρκεί να είναι και η ταινία κατάλληλη για θέαση full channel.

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι το "δεός" που ένιωθα όταν είχα πάρει τα 602+603 B&W (μαζί με ενισχυτές και DVDιά κτλ) τότε που το Home theater έπερνε τα πάνω του. Μετά από λίγα χρόνια ούτε καν έπενα στον κόπο να τα συνδέσω μετά απο μετακομίσεις. Μια χαρά είναι οι ταινίες και από το ηχείο της τηλεόρασης. Πόσο υπερεκτιμημένα είναι κάποια πράγματα τελικά.

Eιδες τι πλυση εγκεφαλου κανουν τα περιοδικα? Αντιλαμβανομαι αυτο που γραφεις και θυμαμαι καλα εκεινη την περιοδο που αναφερεις.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και ο επετειακός, για το πισί της γυναίκας. Ελπίζω να με βγάλει ασπροπρόσωπο γιατί αλλιώς ποιός με σώζει από την μουρμούρα! :help1::p

post-19806-1416078827,1442_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από cyberdyne
Link to comment
Share on other sites

Ήρθαν τα βασικά, κάτι ψηλά ακόμα.

attachment.php?attachmentid=64278&stc=1&d=1411800281

και εδώ δίπλα στο prodigy που θα αντικαταστήσει.

attachment.php?attachmentid=64279&stc=1&d=1411800338

attachment.php?attachmentid=64280&stc=1&d=1411800367

Καλορίζικο το κουτάκι! Το έχω εδω και κάτι μήνες και είναι απίστευτο!

Με τον AP182 είδες διαφορά???

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο το κουτάκι! Το έχω εδω και κάτι μήνες και είναι απίστευτο!

Με τον AP182 είδες διαφορά???

Δεν τα έχω στήσει καν ακόμα, λείπουν κάτι ψηλά.

Αλλά δεν περιμένω κάποια διαφορά, ίσως εκτός λίγο στον θόρυβο λόγο του Ball bearing στον 182 μιας και τις έξτρα στροφές πάνω από τις 1200 δεν νομίζω να τις χρησιμοποιησω.

Απλα προτίμησα να πάρω έναν 182 που έχει καλύτερο έλεγχο (500min-2000max) μιας και οι low/high επιλογές του 181 δεν μου κάνουν + η μητρική μπορεί να χειριστεί μόνο 4 pin ανεμιστήρες, οπότε αντί να πάρω fan controller για την 3.5 (έχω για 5.25 αλλά δεν θα μπει στο tj08-e) προτίμησα τον 182!

Ο 181 που θα βγει δεν θα πάει χαμένος πάντως. :p

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα έχω στήσει καν ακόμα, λείπουν κάτι ψηλά.

Αλλά δεν περιμένω κάποια διαφορά, ίσως εκτός λίγο στον θόρυβο λόγο του Ball bearing στον 182 μιας και τις έξτρα στροφές πάνω από τις 1200 δεν νομίζω να τις χρησιμοποιησω.

Απλα προτίμησα να πάρω έναν 182 που έχει καλύτερο έλεγχο (500min-2000max) μιας και οι low/high επιλογές του 181 δεν μου κάνουν + η μητρική μπορεί να χειριστεί μόνο 4 pin ανεμιστήρες, οπότε αντί να πάρω fan controller για την 3.5 (έχω για 5.25 αλλά δεν θα μπει στο tj08-e) προτίμησα τον 182!

Ο 181 που θα βγει δεν θα πάει χαμένος πάντως. :p

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Σκεφτόμουν να αντικαταστήσω τον 181. Μόλις με το καλό στήσεις το μηχάνημα, πες μου εντυπώσεις σχετικά με το θόρυβο κλπ κλπ

Επίσης λες να φαίνεται άσχημο το άσπρο fan στο μαύρο κουτι?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Σκεφτόμουν να αντικαταστήσω τον 181. Μόλις με το καλό στήσεις το μηχάνημα, πες μου εντυπώσεις σχετικά με το θόρυβο κλπ κλπ

Επίσης λες να φαίνεται άσχημο το άσπρο fan στο μαύρο κουτι?

Δεν εχω βάλει το σύστημα μέσα ακόμα αλλά με εξωτερικές δοκιμές και μέσα στο κουτί αλλά χωρίς σύστημα:

Εξωτερικά δεν πολύ φαίνεται λόγο του φίλτρου.

Από θόρυβο στις χαμηλές στροφές υπάρχει λίγος παραπάνω-διαφορετικός από τον 181 που προέρχεται από το μοτέρ.

Αλλά όσο το δυναμώνει καλύπτεται από τον θόρυβο του airflow, ίσως να στρώσει, θα δείξει.

Από απόδοση /θόρυβο είναι λίγο καλύτερα από τον 181 μέχρι τις 1200rpm που τερματίζει ο 181.

Σε min απόδοση 500rpm είναι ψοφίμι ~κάπου στις 900 με βλέπω να τον αφήνω.

Μέγιστη απόδοση, παίζει να είναι ότι πιο δυνατό έχω δει σε pc, πιο δυνατό και από τον 23αρι spectre pro!

Γενικά δεν αξίζει αν έχεις ιδι 181 και σε βολεύουν οι 2 επιλογές του ή το έχεις πάνω σε fan controller. Εκτός και αν θες κάτι πολύ δυνατό με τον ανάλογο θόρυβο βέβαια.

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.