Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

15 ώρες πριν, το μέλος icy20 έγραψε:

Ολα αυτα τα usb headers για που? Α της thermalright το cpu guard ειναι πιο ωραιο απο της grizzly

Θα συμφωνήσω μαζί σου για την Thermalright αλλά πέρα από την διπλάσια τιμή, δεν βρήκα άμεσα εδώ Ελλάδα. 

Τα usb headers τα θέλω γιατί τα εσωτερικά της X670 δεν μου φτάνουν και τώρα έχω βγάλει καλώδια από μέσα και τα κούμπωσα πίσω στην μητρική. Με αυτά θα μπορώ να τα συνδέσω εσωτερικά και να γλιτώσω τις πατέντες. Θα μπουν επάνω σε αυτά, Corsair AIO 150i pro, Corsair iCUE Commander Pro, μια lcd που έχω 8αρα και το 4ο για καβάτζα.

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

αν δεν κανω λαθος της Thermalright ειναι mounting frame και οχι cpu guard

Της Thermalright αφορά το bending και βοηθάει στην προτροπή του. Παρήγγειλα ένα να έρχεται από το Ali μιας και το βρήκα στα 8€ αλλά της thermal grizzly το αγόρασα πιο πολύ για να μην πάει θερμοαγωγιμη πάστα από κάτω στον επεξεργαστή. Αν και είμαι προσεκτικός στην ποσότητα της πάστας που βάζω θα το δω τώρα που θα ξηλωσω τα πράγματα για να τα βάλω στο νέο κουτί τι έχει γίνει. 

Ασχετο αλλά έβαλε σε καλή τιμή γνωστό κατάστημα την Arctic Liquid Freezer II 420 ARGB και παρήγγειλα μια να αλλάξω την Corsair 150i pro RGB. 

Έγινε επεξεργασία από gkatsogr
Link to comment
Share on other sites

48 λεπτά πριν, το μέλος gkatsogr έγραψε:

Απο Ali. Ήθελα να πάρω της CableMod αλλά το κόστος παρα είναι υψηλό!

Καλη φαση αλλα δεν ξερω αν θα εμπιστευομουν απο ali.

 

Για τι κοστος μιλαμε εχεις καποιο λινκ?

Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν, το μέλος GeorgeVasil έγραψε:

Καλη φαση αλλα δεν ξερω αν θα εμπιστευομουν απο ali.

 

Για τι κοστος μιλαμε εχεις καποιο λινκ?

Ένα τάλιρο και τα 2. Έχουν πάρα πολλές αξιολογήσεις και οι αρνητικές αφορούν λάθος αποστολή προϊόντος (γωνία) ή μεγάλη καθυστέρηση.

 

Εγώ τα δοκίμασα να δω αν κουμπώνουν (έχω την 3090) και είναι κομπλέ!

 

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, το μέλος gkatsogr έγραψε:

Ένα τάλιρο και τα 2. Έχουν πάρα πολλές αξιολογήσεις και οι αρνητικές αφορούν λάθος αποστολή προϊόντος (γωνία) ή μεγάλη καθυστέρηση.

 

Εγώ τα δοκίμασα να δω αν κουμπώνουν (έχω την 3090) και είναι κομπλέ!

 

Βρε κομπλε ειναι, το θεμα ειναι να μην τραβηξει κανα Amper-ακι παραπανω και δεν αντεξει και τα καρβουνιασεις ολα.

Link to comment
Share on other sites

29 λεπτά πριν, το μέλος GeorgeVasil έγραψε:

Βρε κομπλε ειναι, το θεμα ειναι να μην τραβηξει κανα Amper-ακι παραπανω και δεν αντεξει και τα καρβουνιασεις ολα.

Σε αυτό έχεις ένα δίκιο αλλά θα δείξει...

Από ψάξιμο που είχα ρίξει, είχα βρει αυτό 

 και το link που σου έστειλα (και έχω κάνει κι εγώ την αγορά), είναι ακριβώς αυτή η μάρκα. 

 

Αν διαβάσεις και τα σχόλια, έχουν αρκετοί αγοράσει και δεν αναφέρουν τίποτα για λιώσιμο κτλ κτλ

Έγινε επεξεργασία από gkatsogr
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 14/6/2023 at 2:30 ΜΜ, το μέλος Seafalco έγραψε:

Μεγειά ! ! !
Και μιας και με θύμισες πολλά . . . και παρά το ότι πιθανότατα το έχεις ήδη . . . ένα "δωράκι" από εμένα!  :) 

 

ELEKTROTANYA.COM

Download KYORITSU K-200 OP.INSTRUCTION service manual & repair info for...

 

:D

 

Σε ευχαριστώ πολυ !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά, για να μπεί ο Samsung μαζί με τον Fury (με την ψκτρα), έπρεπε να ξηλώσω το sata-SSD bracket που είχε (απο την κατω μερια ειχε και χαλκινη ψυκτρα και pads για τους οποιους M2 ssds) έκανα πατέντα* για να μην είναι ο Samsung στον αέρα. Δεν μασάμε οι thelabίτες σε τέτοια...

 

signal-2023-06-21-072536_002.thumb.jpeg.09feea277c385a56ffeacfcaf0bfdf10.jpeg

signal-2023-06-21-072607_002.thumb.jpeg.d2b08a206445ce682ec706b343ebb09b.jpeg

 

 

*Λυσιμο του bracket, βιδωμα του sata interface κατευθείαν στο plate για να μην είναι στον αέρα και Bob's your uncle λεμεεεεε....

  • Like 5
  • Agree 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

On 14/6/2023 at 2:30 ΜΜ, το μέλος Seafalco έγραψε:

Μεγειά ! ! !
Και μιας και με θύμισες πολλά . . . και παρά το ότι πιθανότατα το έχεις ήδη . . . ένα "δωράκι" από εμένα!  :) 

 

ELEKTROTANYA.COM

Download KYORITSU K-200 OP.INSTRUCTION service manual & repair info for...

 

:D

 

Σε ευχαριστώ πολυ ! Νεα αγορά σήμερα ηρθε.

Μικρο και βολικο με voice Broadcast . ANENG M109.

Aπο κινα στα 14 ευρο.

IMG_20230622_144107.jpg

Έγινε επεξεργασία από def
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.