Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

7 λεπτά πριν, το μέλος navaho7 έγραψε:

σε raid0 θα μπουν οι ssd;

οχι, στον ενα θα εχω τα δεδομενα και στον αλλο backup του πρωτου

 

1 λεπτό πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

+1 για τον 13600Κ. περιμενουμε εντυπωσεις!!! 

Δεν ξερω αν η ψυκτρα μου μπορει να τον κρατησει σε τερμα αποδοση. Σκοπευω να του κανω undervolt, αλλα και να περιορισω τα watt(στα 125?), για να μην ζορισω το ups που κανει υπερωριες τελευταια. Θα κανω βεβαια τις δοκιμες μου.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 λεπτά πριν, το μέλος god έγραψε:

οχι, στον ενα θα εχω τα δεδομενα και στον αλλο backup του πρωτου

 

Δεν ξερω αν η ψυκτρα μου μπορει να τον κρατησει σε τερμα αποδοση. Σκοπευω να του κανω undervolt, αλλα και να περιορισω τα watt(στα 125?), για να μην ζορισω το ups που κανει υπερωριες τελευταια. Θα κανω βεβαια τις δοκιμες μου.

ποια ψυκτρα εχεις? και με ποια μητρικη τον συνδύασες? 

Link to comment
Share on other sites

Αρχαια ειναι. Εκλεισε τα 15χρονια που την εχω. Thermalright true black.

Ετσι οπως το μετρησα, θα μπει σε 1700. Αν δεν μπει, παω παιρνω αλλη. Εχω και μια arctic freezer 34, αλλα ουτε κοιταξα αν κανει για το socket.

Ειμαι περιεργος βεβαια να δω πως θα καθεται χωρις το contact frame. Η ψυκτρα κανονικα ειχε ενα καρουμπαλο στο κεντρο, αλλα την ισιωσα πριν κατι μηνες. Στον amd που εχω ετσι κι αλλιως οι πυρηνες δεν ηταν στο κεντρο.

 

Μητρικη την Asus z690-p d4 με ddr4 64gb. Την ειχε σε καλη τιμη στα 165ευρω και ηταν η μονη σε αυτη την τιμη που θα μπορω να βαλω 6 nvme(με τους 2 καινουριους ειμαι στους 4), με την single slot gpu που εχω(a4000).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πολυ ενδιαφερον build. εξυπνη επιλογη μητρικης (παρα πολυ καλη τιμη) μπραβο που επελεξες ddr4

 

μου θυμισες ωραιες εποχες με την τρου μπλακ!!! ειναι συλλεκτική πλεον. αν βρεις τροπο να την κουμπωσεις και πατησει σωστα θα ειναι μεγαλη αλητεια!!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Έψαχνα ένα μικρό band, σαν το xiaomi miband4 που έχω, αλλά με google pay. Δεν υπάρχει τίποτα.

Πήγα σε Samsung Watch 5 Pro. Δεν λέω, κινητό χειρός είναι. Αλλά την ευκολία και άνεση του miband, δεν την έχει.

 

2023-06-2808_24_59.thumb.jpg.2bb27aa7eb1323cd53c758961b1e17e0.jpg

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

21 λεπτά πριν, το μέλος hurin έγραψε:

Έψαχνα ένα μικρό band, σαν το xiaomi miband4 που έχω, αλλά με google pay. Δεν υπάρχει τίποτα.

Πήγα σε Samsung Watch 5 Pro. Δεν λέω, κινητό χειρός είναι. Αλλά την ευκολία και άνεση του miband, δεν την έχει.

 

2023-06-2808_24_59.thumb.jpg.2bb27aa7eb1323cd53c758961b1e17e0.jpg

από μπαταρία πως είναι;

Σκεφτόμουν να χτυπούσα και εγώ ένα samsung αλλά όταν άκουσα τις ώρες που κρατάει το μετάνοιωσα....

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, το μέλος AlexanderK έγραψε:

από μπαταρία πως είναι;

Σκεφτόμουν να χτυπούσα και εγώ ένα samsung αλλά όταν άκουσα τις ώρες που κρατάει το μετάνοιωσα....

Με απενεργοποιημένα AOD, GPS, παλμοί ανά δεκάλεπτο, κρατάει 3 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος fuz10n έγραψε:

IMG_7119.thumb.jpeg.1d5b1d5254fed29b7bb853f540165354.jpeg

 

μεταχειρισμενο 6 με διαφορα λουρια καλη φαση. (μονο για μοστρα ολες οι φοβερες λειτουργιες απενεργοποιημενες)

 

πειραζει που μαρεσει πιο πολυ το γατι παρα το ρολοι? 😅

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, το μέλος hurin έγραψε:

Με απενεργοποιημένα AOD, GPS, παλμοί ανά δεκάλεπτο, κρατάει 3 μέρες.

Αν αυτά είναι απενεργοποιημένα, ακυρώνεται ο λόγος ύπαρξης του smartwatch κατά ένα μεγάλο βαθμό 

  • Like 1
  • Agree 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τη μπαταρία δεν είναι τόσο τραγικό πάντως στην πράξη.

 

Με gw4 classic που κρατάει βία 2 μέρες αν το ξεζουμισω (χωρίς aod, όλα τα άλλα ανοιχτά + tracking ύπνου αλλά σε airplane mode το βράδυ) πάντα βρίσκω 30-40' να το βάλω να φορτίσει μέσα στη μέρα.

 

Αλλιώς έπαιρνα κινεζια με τα μισα λεφτά που έκανε και τα μισά πράγματα όμως....

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα την παλευα προσωπικα να το φορτιζω ανα 1-2 μερες

εχω garmin vivoactive 3 αν θυμαμαι καλα το εχω 3+ χρονια και μου κραταει σχεδον 1βδομαδα με garmin pay, sleep tracking, μετρηση παλμω ανα 1 δευτερο και γενικα ολα ανοιχτα. Αυτο που ρουφαει την μπαταρια ειναι το gps, δλδ αν παω για τρεξιμο εκει θα θελει ανα 2 μερες φορτηση

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

Δεν θα την παλευα προσωπικα να το φορτιζω ανα 1-2 μερες

εχω garmin vivoactive 3 αν θυμαμαι καλα το εχω 3+ χρονια και μου κραταει σχεδον 1βδομαδα με garmin pay, sleep tracking, μετρηση παλμω ανα 1 δευτερο και γενικα ολα ανοιχτα. Αυτο που ρουφαει την μπαταρια ειναι το gps, δλδ αν παω για τρεξιμο εκει θα θελει ανα 2 μερες φορτηση

 

Ακριβως τα ιδια με το ιδιο ρολοι απο το 2018. Ενω το galaxy watch 4 της γυναικας δεν την παλευει με τιποτα πανω απο 1,5 μερα. Και ολα ειναι κλειστα. Στο garmin ολα τεντα ανοιχτα. Βλεποντας τα βεβαια αναμμενα και τα δυο, ε, με πιανει μια απογοητευση με τη χαοτικη διαφορα αναμεσα στις 2 οθονες (υπερ του samsung φυσικα) αλλα το ξεχναω γρηγορα 😛 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.