Jump to content



Digital-Master


wesker

Recommended Posts

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply

Kαλά τα όσα λέει ο Οβελίξ, και που θεωρητικά έχει δίκιο, πρακτικά όμως άντε πείσε κάποιον να δώσει στο digital-master και στο κάθε digital-master 20-30-40€ παραπάνω για μια κάρτα γραφικών, motherboard κλπ προκειμένου να στηρίξεις την Ελληνική αγορά. Μπρος το κέρδος που θα έχει την συγκεκριμένη χρονική στιγμή, δεν νομίζω οτι θα σκεφτεί λογικά για όλη την οικονομική αλυσίδα της Ελλάδας. Επειδή έχω εργαστεί στον κλάδο των πωλήσεων, δεν ειναι μονο οι τιμές απο τους προμηθευτές που μπορεί να ανεβάσουν το κόστος σε ενα προϊόν, είναι και η διαφορά στον ΦΠΑ. Ο συνήθης τσακωμός με πελάτες ήταν όταν μου φέρναν τυπωμένη σελίδα απο Amazon και μου έλεγαν το Amazon το έχει τόσο, θα μου το αφήσεις τοσο κι εσύ; Ανταγωνιστής σου είναι το Amazon, απο την στιγμή που ειναι στην E.E. Όταν του το πήγαινα στην διαφορά του ΦΠΑ η απάντηση που έπερνα ηταν η κλάσσικη "Φατο στη μάπα αυτό το +4% τι με νοιάζει εμένα΄."

Link to comment
Share on other sites

κατι που μου εκανε εντυπωση στο συγκεκριμενο μαγαζι ειναι οτι αγορασα απο αυτο την vtx3d 7950 μου, εκανε 7 μερες να ερθει (νταξ αναμενομενο) και τη πληρωσα 257Ε.

1 μερα μετα την αφιξη της (και 8 μερες μετα τη παραγγελια) η τιμη της εκτοξευτηκε στα 297Ε ενω παρομοια εκτοξευση εγινε και στη vtx3d 7870 black edition.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν μιλησα εγω για τιμες. και εννοειται αν βρει καποιος κατι 40 ευρω ακριβότερο κατι, προφανως καλα θα κανει να το παρει απο το amazon. Απλά διαφώνησα στο "τι σε νοιάζει εσενα που κλεινουν τα μαγαζια"

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν μιλησα εγω για τιμες. και εννοειται αν βρει καποιος κατι 40 ευρω ακριβότερο κατι, προφανως καλα θα κανει να το παρει απο το amazon. Απλά διαφώνησα στο "τι σε νοιάζει εσενα που κλεινουν τα μαγαζια"

Και πάλι το συμπέρασμα μου εκεί καταλήγει. Υπάρχουν πολλοί που δεν σκέφτονται το αν θα κλείσει ένα μαγαζί ώς γενικευση για την οικονομία, αλλά ώς μεμονομένο περιστατικό. Απο την στιγμή που έχουν εναλλακτικές εντός και εκτός Ελλάδας. Και δυστυχώς το έχω ακούσει απο πολλούς το "Ας πρόσεχαν, να μην έκλειναν".

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάτε οτι την διάφορα του 4% δε την γλυτώνεις απο amazon. Προστίθεται στο καλάθι στο checkout.

Η αλυσίδα ισχυει συν σκεφτείτε το rma.

Άλλο να στέλνει Αγγλία κ άλλο Ελλάδα. Επίσης amazon δίνει εγγύηση 1 έτος μετα αντιπροσωπεία.

*GNex*

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάτε οτι την διάφορα του 4% δε την γλυτώνεις απο amazon. Προστίθεται στο καλάθι στο checkout.

Η αλυσίδα ισχυει συν σκεφτείτε το rma.

Άλλο να στέλνει Αγγλία κ άλλο Ελλάδα. Επίσης amazon δίνει εγγύηση 1 έτος μετα αντιπροσωπεία.

*GNex*

Σε πολλά πράγματα όμως έχει εξαρχής χαμηλότερη τιμή απο ότι στην Ελλάδα, οπότε το +4% δεν επηρεάζει δραματικά την τιμή.

[EDIT]: Σήμερα έβαλαν την εξής ανακοίνωση στο site τους: "Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το κατάστημά μας θα παραμείνει κλειστό λόγω ανανέωσης των προϊόντων της ιστοσελίδας μας μέχρι και τις 29-03-2013, οι παραγγελίες που εχετε καταχωρήσει μέχρι σήμερα θα εκτελεστούν και θα σας παραδοθούν κανονικά, σας ευχαρίστούμε πολύ για την προτίμηση και την κατανόηση, δεσμευόμαστε ότι με το πέρας της συγκεκριμένης ημερόμηνίας θα επιστρέψουμε με μεγαλύτερη γκάμα προϊόντων, ακόμη καλύτερες τιμές και περισσότερες προσφορές."

Aν και για εμένα για κατάστημα τεχνολογίας οι 2 εβδομάδες είναι δραματικά μεγάλος χρόνος για να ανανεώσεις ένα web-site.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω περάσει απο το τμήμα μηχανογράφησης. Πίστεψε με δεν είναι τόσο μεγάλο. Αν γίνεται και μεταφορά εμπορικού προγράμματος. Άσε να δούμε.

Και πάλι. Δεν νομίζω οτι θα ήταν απαγορευτικό να κρατήσουν και το παλιό site όσο γίνεται μεταφορά στο καινούριο. Εμένα που είμαι απο την φύση μου καχύποπτος κατι δεν μου κάθεται καλά. Μακάρι να βγω ψευτης.

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα ενα φιλο, αμα μου πει θα σου πω

περασε ο φιλος απο εκει περα, του ειπαν οτι οντως κανουν μια αλλαγη στη σελιδα τους κλπ και θα ειναι σε λιγο καιρο παλι λειτουργική.

Μου λεει δυσκολο να κλείσει γιατι υπάρχουν φορες που πρεπει να στριμωχθεις μεσα στο μαγαζι, ειναι χρυσωρυχείο για αυτους.

Link to comment
Share on other sites

περασε ο φιλος απο εκει περα, του ειπαν οτι οντως κανουν μια αλλαγη στη σελιδα τους κλπ και θα ειναι σε λιγο καιρο παλι λειτουργική.

Μου λεει δυσκολο να κλείσει γιατι υπάρχουν φορες που πρεπει να στριμωχθεις μεσα στο μαγαζι, ειναι χρυσωρυχείο για αυτους.

Θετικό αυτό, μιας και ειναι απο τα ελάχιστα ελληνικά μικρά μαγαζιά που έχει κρατήσει τις τιμές του σε ένα λογικό επίπεδο.

Link to comment
Share on other sites

περασε ο φιλος απο εκει περα, του ειπαν οτι οντως κανουν μια αλλαγη στη σελιδα τους κλπ και θα ειναι σε λιγο καιρο παλι λειτουργική.

Μου λεει δυσκολο να κλείσει γιατι υπάρχουν φορες που πρεπει να στριμωχθεις μεσα στο μαγαζι, ειναι χρυσωρυχείο για αυτους.

H πλακα ειναι οτι τα λογια των ιδιων δε μας αγγιζουν ..αλλα οταν τα ιδια λογια μεταφερονται απο στομα φιλων που εμαθαν το ιδιο πραμα απο την ιδια πηγη ..τοτε αλλαζει το πραμα:p

Tεσπα...ετσι για την ιστορια..παραγγελια προ 5-6 ημερων παραδοθηκε σημερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Το συγκεκριμένο μαγαζι αγοραζε μεγάλο ποσοστό των προϊόντων απο το pixmania το οποιο σταματησε την αποστολή προς ελλαδα ειχα αγοράσει και εγω καποτε απο το digital master και ειχα την χειροτερη εμπειρια rma ever...

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Για να μιλησεις στο τηλεφωνο με καποιον απο το καταστημα, για ενα θεμα που προεκυψε, πρεπει να εχεις κανει πρωτα κανα ταμα στην Παναγια της Τηνου;

ουτε φωνη, ουτε ακροαση... μην κλαιγονται μετα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.