Jump to content



GTX 670 vs 680 vs 7950


g.shock

Recommended Posts

Παίδες καλημέρα,

Θέλω να αγοράσω μια καλή κάρτα, καθαρά για games, και είμαι ανάμεσα στις παρακάτω.

Asus GTX 670 TOP

ASUS - GTX670-DC2T-2GD5

Asus GTX 680

ASUS - GTX680-2GD5

Gainward GTX 670 Phantom

Products :: Gainward GeForce? GTX 670 Phantom

Asus HD 7950

ASUS - HD7950-DC2T-3GD5-V2

Όλες αυτές τις βρίσκω μεταχειρισμένες (με εγγύηση απο Ελληνικά καταστήματα) οπότε θα ήθελα την γνώμη σας καθαρά και μόνο για αυτές.

Ο σκοπός μου είναι να αγοράσω μια κάρτα που θα μπορέσει να μου βγάλει όσο το δυνατόν μεγαλύτερο διάστημα διότι τα οικονομικά μου δεν μου επιτρέπουν πολλές αλλαγές.:(

Η ανάλυση μου είναι 1920χ1080.

Περιμένω την γνώμη σας !!! :T:

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply

σε τι τιμές τις βρίσκεις για να σου πούμε την γνώμη μας....η ASUS 670DCUiiTop φθάνει τις επιδόσεις της ASUS680, χωρις να βάζω στην εξίσωση ότι μπορείς να κλοκαρεις την 680 και να ανεβάσεις την διαφορά τους...Για μένα πήγαινε στην φθηνότερη (λογικά) μεταχείρο 7950, που στην ανάλυσή σου θα σε ικανοποιήσει απόλυτα...εκτός και αν οι τιμες κάποιων από τις άλλες κυμαίνονται +{20-30} ευρώ....

Link to comment
Share on other sites

το δειλημμα ειναι αυτο 670 asus top vs 680 reference

η 7950 βγενει τελειως απο την εξισωση για μενα εκτως αν την βρισκεις τσαμπα που και παλι δεν θα την πλησιαζα

το ίδιο δίλλημα έχω και εγώ !!!

Link to comment
Share on other sites

H υλοποίηση θα σε ενδιέφερε πρωτίστως αν ήθελες να κλοκάρεις.

Σ αυτήν την περίπτωση καλύτερη λύση θα ήταν η 7950.

ΑΛΛΑ

αφού βρίσκεις σε αυτήν την τιμή 680, απλά την παίρνεις και τελειώνει

η ιστορία.

Link to comment
Share on other sites

Ναι διότι δεν ξέρω εάν αυτή η υλοποίηση της Asus (ASUS - GTX680-2GD5 ) είναι καλή σε σχέση με την asus 670 top (ASUS - GTX670-DC2T-2GD5 ). :unsure:

Θα σου μιλήσω από πρώτο χέρι, μιας και την Τop την έχω εγώ και τη συγκεκριμένη 680 ένας φίλος.

Stock η Top με stock την 680, βγάζω καλύτερα νούμερα, έχω λιγότερο θόρυβο (μιας και το μονό ανεμιστηράκι της ASUS - GTX680-2GD5 δεν είναι και ότι πιο ύσηχο υπάρχει)

και καλύτερες θερμοκρασίες.

Κλοκαρισμένος μόνιμα στα 1270/7100 αυξάνω ακόμα τη διαφορά,

ΟΜΩΣ όταν ανεβεί και η 680 ικανοποιητικά μου την βγαίνει από δεξιά χωρίς φλας και προσπερνάει :meeting:

Λογικό είναι, 680 είναι άλλωστε.

340€ για 680 είναι τσάμπα. Αν ξενερώσεις με το θόρυβο, της βάζεις κάποια στιγμή και μια aftermarkt ψύκτρα και καθάρισες.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι η reference 680, ικανοποιητικες θερμοκρασιες και για τα δικα μου γουστα παντελως αθορυθη...

Παιρνεις αυτη, της κανεις και ενα oc στα 1250-1300mhz και ασε την 670 και την 7950 στην ακρη....

Ειδικα σε αυτα τα λεφτα θα επρεπε να την ειχες παρει ηδη.

Link to comment
Share on other sites

Ψαξτην λιγο την 680 αυτος που την εβαλε 340 η απελπισμενος ειναι η πονηρος αποψη μου.Παρα ειναι χαμηλα σε τιμη και απ οτι σε βλεπω αν την πατησεις δε θα μπορεις να αντικαταστησεις κιολας μετα.

Link to comment
Share on other sites

Ψαξτην λιγο την 680 αυτος που την εβαλε 340 η απελπισμενος ειναι η πονηρος αποψη μου.Παρα ειναι χαμηλα σε τιμη και απ οτι σε βλεπω αν την πατησεις δε θα μπορεις να αντικαταστησεις κιολας μετα.

Πώς μπορώ φίλε μου να την ψάξω ? Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να έχω τα χαρτιά αγορας-απόδειξη και τπτ άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.