Jump to content



Recommended Posts

attachment.php?attachmentid=55927&stc=1&d=1366389048

PureView vs Ultrapixel: The Nokia Lumia 920 vs the HTC One Camera Comparison – UnleashThePhones

HTC One UltraPixel camera tips and tricks review

ακόμα το μόνο τόσο αναλυτικό

AnandTech | The HTC One Review

youtube

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=eWTBgF9MKrQ]HTC One Review - YouTube[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=uafxxff0_OA]Samsung Galaxy S 4 vs HTC One (Greek) - YouTube[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=HIjXZgc66Oc]Using the HTC One infrared remote to watch TV - YouTube[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=ul3lgaU_lbY]HTC One "Ultrapixel": Explained! - YouTube[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=SaL87kEqZ4Y]HTC One vs. Samsung S3 - Audio recording comparison - YouTube[/ame]

post-391-1416077283,8777_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 541
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Το κιτρινο ειναι πρασινατο, το ασπρο ειναι πρασινατο, το κοκκινο ειναι πορτοκαλατο, αλλα ΝΑΙ το ΜΑΥΡΟ φυσαει! Βασικα δειχνει καλα το amoled οταν ειναι σβηστο το panel!

Οσο για την πυκνοτητα, πως να μην δειχνει χειροτερα το Galaxy S4! ρε μπαρμπα με 380 true ppi! Απεχουν μια 80αρα ppi...

Ας μπει ενα ΧΧΧ στο review του techblog.gr ...

Αντε Sammy του χρονου παλι γιατι φετος ριξε το χρημα στο damage marketing & του χρονου συνεργασια με τα jumbo!

Ποιοτητα (htc one) VS Προχειροτητα (gs iv)

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

LOL δεν τα ειχα δει αυτα... Που ειδες καταρχας οτι δειχνει χειροτερα το s4 δεν καταλαβα οπως και επισης την διαφορα στα ppi που την ειδες?Αυτο που δειχνει στην καμερα δεν μπορει να θεωρηθει ως μειονεκτημα η πλεονεκτημα.Εγω παντως δεν την ειδα live που εκανα συγκριση...

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

LOL δεν τα ειχα δει αυτα... Που ειδες καταρχας οτι δειχνει χειροτερα το s4 δεν καταλαβα οπως και επισης την διαφορα στα ppi που την ειδες?Αυτο που δειχνει στην καμερα δεν μπορει να θεωρηθει ως μειονεκτημα η πλεονεκτημα.Εγω παντως δεν την ειδα live που εκανα συγκριση...

ξερω πως δειχνει το amoled (Pentile ver) και δεν χρειαζεται να δω καποιο review...Δεν γινεται να πιασει IPS τετοιας κοπης, ονειρα και αυταπατες ειναι ολα τα αλλα!

Αν τα δεις διπλα, διπλα πονταρε τα λεφτα σου στο amoled. Παω ταμειο τωρα :p μην περιμενω τσαμπα....

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουμε ολοι τα ιδια γουστα ξερεις... Δεν ειναι αναγκαιο να συμφωνουν ολοι μαζι σου ανεξαρτητως τι πιστευεις εσυ...

αμα θελεις να αλλαζεις μπαταριες και να φορας 64gb msd τοτε galaxy siv μονοδρομος....

Link to comment
Share on other sites

αμα θελεις να αλλαζεις μπαταριες και να φορας 64gb msd τοτε galaxy siv μονοδρομος....

Δεν ειμαι ο τυπος που κουβαλαει μπαταριες. Απλα ΟΤΑΝ μετα απο 1-1.5 χρονο τα φτυνει η μπαταρια θελω να μπορω να την αλλαξω. Και επισης εχω μια 32αρα sd class10 την οποια την εχω παροπλισμενη εξαιτιας του oneX τοσο καιρο...

Link to comment
Share on other sites

Το κιτρινο ειναι πρασινατο, το ασπρο ειναι πρασινατο, το κοκκινο ειναι πορτοκαλατο, αλλα ΝΑΙ το ΜΑΥΡΟ φυσαει! Βασικα δειχνει καλα το amoled οταν ειναι σβηστο το panel!

Οσο για την πυκνοτητα, πως να μην δειχνει χειροτερα το Galaxy S4! ρε μπαρμπα με 380 true ppi! Απεχουν μια 80αρα ppi...

Ας μπει ενα ΧΧΧ στο review του techblog.gr ...

Αντε Sammy του χρονου παλι γιατι φετος ριξε το χρημα στο damage marketing & του χρονου συνεργασια με τα jumbo!

Ποιοτητα (htc one) VS Προχειροτητα (gs iv)

OTI NA'NAI

Tι ειδες προχειρο στο S4 απο το review του techblog?

1) Μηπως οτι ακομα δεν κυκλοφορησε το εχουν πεθανει στα updates?

2) Το gorilla 3 γυαλι;

3) Οτι εχουν τη cpu στο 1.9 και οχι στο 1.7; Γιατι το μειωσε η HTC??? :whistling

4) 16Gb μνημη μη επεκτασιμη σε κινητο που θα παιζει και games?

5) Τα μολις 2 hard buttons του HTC?

6) Το lock/power button απο πανω;;;;;

7) Οτι ερχεται το sammy με 4.2.2 ενω το HTC με 4.1.2;;;;;;

8) Στα χρωματα τι ειδες παιδι μου; Μηπως ειδες το κοκκινο και το πρασινο; Μονο ο reviewer εβλεπε το κιτρινο για πρασινο!

9) Ο ιδιος την ανωτεροτητα του S4 στις φωτο την εβλεπε μειονεκτημα στα μαυρα σημεια στις φωτο :wall:

10) Air gestures? :woot:

11) τη διαφορα στο video playback την ειδες; την αθλια αναλογια του Οne και την οθοναρα του 4;

12) Το αλλο επιχειρημα με το πλαστικο που λενε πολλοι, δεν θα το πολυσχολιασω. Θα τους δω σε ενα χρονο που θα εχει ξεφτισει το αλουμινιο τους και θα εχει γεμισει γρατζουνιες και ο αλλος με το S4 θα κανει μια ετσι και θα αλλαξει πισω καπακι. :turn:

Παρε και ενα screen απο το βιντεο, βγαλε και το μεγεθυντικο φακο, και να χαρεις το ppi σου

post-7117-1416077284,5654_thumb.jpg

Ποιο κινητο ειναι το S4 και ποιο το One;

ΥΓ Εγω ουτε προκειται ποτε να δωσω τοσα λεφτα για κινητο, αλλα τα συκα συκα και η σκαφη σκαφη.

Link to comment
Share on other sites

Με πεθανες με τα επιχειρηματα σου.. :p

Δεν πιστευω να μενεις Taiwan και να εχεις kαι εσυ Htc one :p

Ρε μπας και εφτασε το Sammy marketing και στην Ελλαδα!

Ελα πες μας και για τον octa core ! Ολοκληρωσε το... Βιετναμ, Σουριναμ και Πακισταν θα κανει τοπ πωλησεις!

Παντως πρεπει να εχεις μαστερ πυρηνικης φυσικης για να καταλαβει καποιος οτι με Pentile οθονη δεν θα πετυχεις ποτε των ποτων ισορροπια χρωματων, και απλα θα ειναι ολα οτι να ναι. Ειπαμε εκει που παραμενει σβηστει ειναι και πιστη στη πραγματικοτητα :p.

...κοιτα να δεις που στο τελος θα καθιερωθει το pentile παντου με τα ζευγαρια ματια που φορανε τα Sammy boys και αν δεν φορανε θα τους τα φορεσει η Sammy. Το καλο marketing πανω απο ολα ;)!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Εσυ φορας σωστη amoled με true 267 ppi, με normal φωτεινοτητα και ισορροπημενα χρωματα (rgb), μην μιλας καθολου!

....τα μυγοχεσματα της sammy αλλοι τα τρωνε :p! (galaxy note 2 πανω και galaxy siii κατω)

gn_II_vs_gsiii.jpg

Capture.jpg

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

OTI NA'NAI

Tι ειδες προχειρο στο S4 απο το review του techblog?

1) Μηπως οτι ακομα δεν κυκλοφορησε το εχουν πεθανει στα updates?

2) Το gorilla 3 γυαλι;

3) Οτι εχουν τη cpu στο 1.9 και οχι στο 1.7; Γιατι το μειωσε η HTC??? :whistling

4) 16Gb μνημη μη επεκτασιμη σε κινητο που θα παιζει και games?

5) Τα μολις 2 hard buttons του HTC?

6) Το lock/power button απο πανω;;;;;

7) Οτι ερχεται το sammy με 4.2.2 ενω το HTC με 4.1.2;;;;;;

8) Στα χρωματα τι ειδες παιδι μου; Μηπως ειδες το κοκκινο και το πρασινο; Μονο ο reviewer εβλεπε το κιτρινο για πρασινο!

9) Ο ιδιος την ανωτεροτητα του S4 στις φωτο την εβλεπε μειονεκτημα στα μαυρα σημεια στις φωτο :wall:

10) Air gestures? :woot:

11) τη διαφορα στο video playback την ειδες; την αθλια αναλογια του Οne και την οθοναρα του 4;

12) Το αλλο επιχειρημα με το πλαστικο που λενε πολλοι, δεν θα το πολυσχολιασω. Θα τους δω σε ενα χρονο που θα εχει ξεφτισει το αλουμινιο τους και θα εχει γεμισει γρατζουνιες και ο αλλος με το S4 θα κανει μια ετσι και θα αλλαξει πισω καπακι. :turn:

Παρε και ενα screen απο το βιντεο, βγαλε και το μεγεθυντικο φακο, και να χαρεις το ppi σου

[ATTACH]55936[/ATTACH]

Ποιο κινητο ειναι το S4 και ποιο το One;

ΥΓ Εγω ουτε προκειται ποτε να δωσω τοσα λεφτα για κινητο, αλλα τα συκα συκα και η σκαφη σκαφη.

Οχι για να μη λετε οτι μη λετε οτι μονο εγω ειμαι τυφλος και δεν βλεπω ολα αυτα που λεει ο seb...

Α και για να μην ξεχνιομαστε αν ισχυει seb τι θα πεις τοτε?

http://www.knowyourmobile.com/htc/htc-m4/19988/htc-m4-revised-htc-one-set-arrive-june

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

M7 > M4 -> Aρα ? Βιάζεσαι, βιάζεσαι...

Ο κρεοπώλης της κινητής τηλεφωνίας (sammy) παράγει παράγει εσύ στο M4 σκάλωσες!

...θα μου πεις μπόλικο πλαστικό και greenmoled να ξεστοκαρει!

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο ειπα παραπανω ΑΝ ισχυει. Μαλλον θα ειναι αντικαταστατης του one S.

Οσο για το πλαστικο επετρεψε μου να εχω τις αμφιβολιες μου για το ποιο υλικο ειναι προτιμοτερο να εχεις. Αν δεν το εχεις το ΟΝΕ σε θηκη πες μου σε 6 μηνες πως θα ειναι η πισω οψη. Αν το εχεις, τοτε γιατι πηρες το αλουμινιο αφου δεν θα φαινεται...

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο ειπα παραπανω ΑΝ ισχυει. Μαλλον θα ειναι αντικαταστατης του one S.

Οσο για το πλαστικο επετρεψε μου να εχω τις αμφιβολιες μου για το ποιο υλικο ειναι προτιμοτερο να εχεις. Αν δεν το εχεις το ΟΝΕ σε θηκη πες μου σε 6 μηνες πως θα ειναι η πισω οψη. Αν το εχεις, τοτε γιατι πηρες το αλουμινιο αφου δεν θα φαινεται...

Aκομα και αυτο πρεπει να το αναλύσω :p, στη δουλεια μου ειναι με θηκη στη βολτα μου ακαποτο!

Η ουσια ειναι οτι το 310 ppι σε pentile τρώνε σκόνη από 267 ppi σε rgb. Tο πλασματικό 441 ppi του galaxy siv θα το τρώει και το iphone 5, revolution :p!

Η ανικανότητα της Sammy φάνηκε οτι ακόμα και στο θέμα του OCTA-Αχταρμά-Ομελέτα τα εκανε πιο χαλια και απο Bulldozer Αmd :hehe:

Μετα απο την συνήθεια με το HTC ONE έπαιξα σήμερα με το Nexus 4!

Η οθόνη του htc one πήγε 10 βήματα μπροστά. Τσαγακι κερναει το ips panel που φοραει!

Eχει την καλυτερη οθονη με διαφορα, αναπαραγει τον καλυτερο ηχο με διαφορα, ειναι ενα κόσμημα στο χερι σου!

Μονο τα 14χρονα της Taiwan trollaroun κατα της HTC.

Οσο για το φανταστικό support της samsung το λούστηκα απο πρωτο χερι, demo συσκευή επι 17 μήνες ειχα!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.