Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 541
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Εντελώς αντικειμενικά, πραγματικά μου φαίνονται χάλια.. Και σαν να είναι ξεσκισμένες στο sharpening, αλλά ταυτόχρονα να λασπώνουν οι λεπτομέρειες λόγω NR.. Μήπως αυτές που εκτύπωσες και σου αρέσουν είναι από άλλο κινητό; :p

Link to comment
Share on other sites

βασικα ναι εχω τερμα το sharpening! :p

πάνω κάτω το ιδιο σημείο με sharpening default

http://postimg.org/image/a7i1boa5z/

IMAG0044.jpg

http://postimg.org/image/tkk8cesov/

IMAG0045.jpg

Αυτες ειναι οι φωτογραφιες του σε κατασταση μερας... τωρα οι επίδοξοι φωτογράφοι ημερας, ας παρουν Siv!

Η φωτογραφία για μενα στο κινητό ειναι το 0.0000001% της χρήσης μου!

Βασικα οποιος θελει να μαθει το τι παιζει με την φωτογραφια του ας μπει στο anandtech που εχουν κανει σοβαρη δουλεια τα παιδια να διαβασουν και να δουν... εγω ουτε θα το ψαξω γιατι εχει ρυθμισεις να πειραξω αλλα δεν ασχολούμαι!

Το εχω πει ο τομεας φωτογραφιας δεν με ενδιαφερει σε κινητο, απλα θελω να εχει μια ικανοτητα να μπορει να τραβήξει σε διαφορετικές συνθήκες εαν χρειαστεί! ....οσο το δυνατον λιγότερες μαυριλες! Και εκει πρεπει να στραφούν ολοι τους και βεβαια με οσο περισσότερα mp τόσο καλύτερα ειναι!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Πω ρε Seb

το πήρα κι εγώ το κινητό και φοβάμαι να γράψω καλό λόγο στο thread μην με αρχίσουν στα καντήλια :rofl:

Δεν γράφεις μήπως και διαβάσουμε καμιά αντικειμενική άποψη πέραν του Borg;

Γιατί αν περιμένουμε από τον seb...

Link to comment
Share on other sites

ειναι το 0.0000001% αλλα μπηκες στη διαδικασια να αυξησεις το sharpening στο τερμα:hehe:

ασε μας ρε seb.γραφικος εχεις γινει

και ας φαω καρτα

Hταν μεγαλος κοπος...

Rootx ξεκίνα με τα βασικά μαπα το ips slcd3 σε αντιθεση με το Amoled Pentile του galaxy siv φυσάει, φέγγει πιο πολύ από τον ήλιο, ισορροπια χρωματων αλλο πραγμα! Ειδικα το ασπρο στο siv ειναι ξεξασπρο!

Με σημαιάκια στους δρομους βλέπω τους Σαμσουνγκινια...

Στο μεταξυ οτι εχω πει, ο καθε ενας το διαπιστώνει αν τα βάλει δίπλα δίπλα.... και ειδικα εαν δωσεις τα τηλεφωνα σε iphonakia θα σου πει και για τα δυο την αληθεια γιατι εγω αυτο εκανα περα απο την δικια μου αποψη.

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Ελα borg πες του οτι πηγες σημερα και αγορασες το s4 να πεθανει... Μην το κρυβεις...

λολ

δεν μου αρέσει ρε με τα beta sensors(marketing) που έχει μέσα :p

το έδωσα και θα ξανά πάρω το ίδιο (no joke)

γιατί το είχα bootloader off, έκανα τα πειράματα μου κλπ

και τώρα το καινούργιο με απείραχτο bootloader

για να έχει πλήρη εγγύηση :wassat:

βασικα ναι εχω τερμα το sharpening! :p

κατέστρεψες τις φωτογραφίες ρε συ

Πω ρε Seb

το πήρα κι εγώ το κινητό και φοβάμαι να γράψω καλό λόγο στο thread μην με αρχίσουν στα καντήλια :rofl:

ελα λεγεε :p

Link to comment
Share on other sites

Seb το ορκιζομαι σε εναν ιδανικο κοσμο αν μου καναν δωρο το επομενο HTC prototype θα στο στελνα με ταχυδρομειο δωρο.

Ειμαι σιγουρος οτι στο unpacking θα παθαινες καρδιακο επισοδιο.Τετοια πορωση ουτε με TITAN 2 δε σε βλεπω να εχεις

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο δειχνει το μικρο (M4)

Ηelly δυσκολα! Εγω εκλεισα τωρα και η επομενη αγορα μου θα ειναι οχι στην επομενη γενια αλλα στην μεθεπόμενη γενια. Θα δουμε τοτε τι θα εχει βγει...

Σειρα περνει ο Haswell και μετα ο Maxwell!

Πες ρε Borg ετσι....λεω και εγω! Μην το πειράζεις το τηλέφωνο... κόσμημα είναι ρε φίλε!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Xperia Z τοσο μάπα είναι? Δεν μιλάω σε συγκριση με το htc

Σαν τηλέφωνο γενικα..

υπερκτιμημενο οσο δεν παει

το xperia z θα έπρεπε να το συγκρίνουν με το HTC butterfly, ZTE Grand S, Oppo Find 5

Link to comment
Share on other sites

seb πεινάς ε? :hehe:

Xperia Z τοσο μάπα είναι? Δεν μιλάω σε συγκριση με το htc

Σαν τηλέφωνο γενικα..

Kοιτα η λογικη μου ειναι η εξης:

1. Δεν εχω καμια εμπιστοσυνη στη Sony πολλα χρονια τωρα

2. Η οθονη δεν εχει καμια σχεση με του HTC ONE και την εχω δει, δουλεψει.

3. Παλαιό SOC

4. Με την μπαταρια εχουν πει οτι δεν τα παει καλα, σε διαρκεια βιντεο και διαρκεια στο net.

Το 1,2 και 3 με κανουν να το απορρίπτω!

Aν σε ενδιαφερει το αδιάβροχο αλλα και παλι να σας πω οτι δεν ειναι τοσο αδαβροχο τελικα....Το πηρες ενα φιλος μου και το ειχε απο λεκανη σε λεκανη. Βγαινουμε ενα βραδυ (μετα απο 2 μερες αγορας του) με παρεα και παει και το βαζει στην σαμπανιέρα οπου και ριχνει και παγακια απο πανω για εφε. Του λεω ρε @@ πας καλα τι κανεις ?

Την επομενη μερα DOA το τηλεφωνο. Συνολικα αντεξε 2 μερες στα χερια του!

Επισης εχει ακουστεί για εισροή αλάτων στο ακουστικο απο την επαφη του με το νερο. Κατι που νεκρωνει το ακουστικο μετα απο λιγο.

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να παει καλα και να μη συρρικνωθει και αλλο η HTC γιατι μετα δεν μας βλεπω καλα...Θα γινει χειροτερη και απο την Apple η Samsung...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.