Jump to content



ΔιακοποThread 2013 (VacationLab)


paparoach

Recommended Posts

Ειναι ωραια η Μυκονος,εχω παει 2 φορες αλλα δε συγκρινεται με Επτανησα.σε οποιο νησι του Αιγαιου βασικα πηγα,φαινεται ξερονησι μπροστα στη Κερκυρα.Καθε φορα που παω το ευχαριστιεμαι...και τετοιο πρασινο,πουθενα αλλου.

Link to comment
Share on other sites

Mην είστε απόλυτοι, εξαρτάτε τη ζητάει ο καθένας από τις διακοπές του.

Οι Κυκλάδες δεν έχουν φυσική ομορφιά, χωρίς αμφιβολία, αλλά είναι κοσμοπολίτικες.

Φυσική ομορφιά έχουν τα ποιο βόρεια νησιά, Επτάνησα-Σποράδες(κορυφή!)-Θάσος-Σαμοθράκη αλλά και Ικαρία-Σάμος-Λέσβος και βορειότερα που φυτρώνει και κανένα πεύκο και όχι μόνο πουρνάρια :p

Δε λεω, ωραία εμπειρία η Σαντορίνη λόγο ηφαιστείου, αλλά η Πάρος πχ ειναι over rated του κερατά...αυθημερόν για δουλεία πήγα και δε ξαναπάω.

[MENTION=12158]Dant3[/MENTION]

Πάνε Αλόννησο να δεις πράσινο, και να γλυτώσεις και απ τους Άγγλουρες :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Μην ειστε απολυτοι

Κεφαλονια > all ....

:D

Φετος Κυθνο, Σαμο, Ικαρια(μαλλον) και Μαρμαρι.

Ολα σε σπιτια φιλων γιατι εχουμε και κριση... :hehe:

Ασε τους ξέρουμε τους φίλους σου εσένα...εφοπλιστές με 300τμ επαύλεις στην χειρότερη :hehe:

Link to comment
Share on other sites

φέτος έκλεισα από τώρα για Βαρκελώνη...μια εβδομάδα τέλη αυγούστου με Σεπτέμβριο. Ας είναι καλά ο κουμπαράς με τα δίευρα που μαζεύαμε εγώ και η κοπέλα μου...

όσο για τα νησιά μου την δίνει που κάτι ξενοδόχοι της πλάκας σου χρεώνουν 80ευρά ένα δωμάτιο το οποίο είναι απλά για κλάματα. Επίσης ότι τα πλοία χρεώνουν τα αυτοκίνητα όσο τους κατέβει...

Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικάρια.. παντού ωραία είναι, αν εκεί που πας σου ταιριάζει το νησί.

Εξηγώ:

Λέει κάποιος από πάνω : Το Χχχχχ είναι τίγκα στο πράσινο!

Αν αυτό σου αρέσει μπορείς να πας Ιόνιο όπως πολύ καλά είπες και στα βορινά του Αιγαίου.

Κυκλάδες θα δεις άλλη αρχιτεκτονική κλπ.

Κρήτη έχει άλλα ( πολλά ).

Παντού καλά είναι, αρκεί να ταιριάζεις και εσύ με το περιβάλλον ( ή να σου ταιριάζει το περιβάλλον)

Εγώ Μύκονο πχ, αν δεν είχα ένα πολύ καλό φίλο, να με κυκλοφορήσει και να δω και την άλλη άποψη του νησιού, τα ίδια θα έλεγα.

Το θέμα είναι να πηγαίνεις κάπου και να το ευχαριστίεσαι.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4805]paparoach[/MENTION] ισχύει ως ένα βαθμό. Εγώ Μύκονο δεν πάω καλοκαίρι, γιατί έχει τρελή βαβούρα, είναι γεμάτη από τρέντουλες και αμφιβόλου φύλου. Θα μου πεις, υπάρχουν παραλίες που είναι ήσυχες και όλοι αυτοί δεν πάνε. Δε με νοιάζει. Εγώ θέλω να πάω και στις υπόλοιπες. Θέλω το βράδυ να πάω στη χώρα και να μη βλέπω αγοράκια να δίνουν γλωσσόφιλα στη μέση του δρόμου. Το να αποκλείω το μισό νησί για να λέω ότι κι εκεί καλά είναι, δε μου κάνει. Αυτός είναι ο γενικός χαρακτήρας του νησιού κι εμένα προσωπικά δε μου αρέσει. Το ίδιο ισχύει για όλα φυσικά ανάλογα με το γούστο του καθενός.

Link to comment
Share on other sites

φέτος έκλεισα από τώρα για Βαρκελώνη...μια εβδομάδα τέλη αυγούστου με Σεπτέμβριο. Ας είναι καλά ο κουμπαράς με τα δίευρα που μαζεύαμε εγώ και η κοπέλα μου...

όσο για τα νησιά μου την δίνει που κάτι ξενοδόχοι της πλάκας σου χρεώνουν 80ευρά ένα δωμάτιο το οποίο είναι απλά για κλάματα. Επίσης ότι τα πλοία χρεώνουν τα αυτοκίνητα όσο τους κατέβει...

Ειχα παει το 2007 οικογενειακως.

βαρκελωνη,μαδριτη τολεδο κτλ.

αρκετα καλα αλλα πολυ ζεστη μιλαμε.

βεβαια ειχαμε παει μεσα αυγουστου

Link to comment
Share on other sites

και εγώ περιμένω να έχει 40άρια...αλλά δεν με νοιάζει...άλλη πόλη, άλλη ατμόσφαιρα σε κάνουν και τα ξεχνάς...Λέμε να πάμε και καμιά μονοήμερη Σαραγόσα ή και Βαλένθια αν αξίζει...

Link to comment
Share on other sites

Ναι και Βαλενθια ειχαμε παει...

πολυ προσοχη.ενας που ηταν μαζι μας στο μετρο στο παρα τσακ γλιτωσε το πορτοφολι του.οπως εκοβε το μετρο του επεσαν και καλα πανω του 4-5 και ο ενας του ανοιξε τη τσαντα και παλι καλα το πηρε χαμπαρι η γυναικα του και φωναξε.δεν προλαβαν να του τσιμπησουν πορτοφολι.

ασε που ειναι και παλιο το μετρο και βραζει.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά Βαρκελώνη, το καλοκαίρι του 2010, και έχω σοβαρούς ενδοιασμούς να ξαναπάω. Δεν την πάλευα με τη ζέστη. Κάτι Park Guell, κάτι La Rampla, και γενικά ότι είναι υπαίθριο το ξεχνάς. Στο μετρό οι σταθμοί έβραζαν, αλλά τουλάχιστον οι συρμοί είχαν κλιματισμό. Το βράδυ, πάντως, ήταν πολύ ωραία.

Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες με τρομάζετε...για τι βαθμούς μιλάμε; (βέβαια ξέρω ότι η Ισπανία έχει και έρημο) Προσωπικά περιμένω Αθήνα στυλ το οποίο νταξ μαθημένοι είμαστε, κάνα καπέλο θα φοράμε κλπ κλπ

http://www.barcelona-tourist-guide.com/en/weather/weather-august.html

http://www.barcelona-tourist-guide.com/en/weather/weather-september.html

28/08/2013 - 4/09/2013 θα πάω οπότε η λογική λέει ότι θα χαμηλώνουν οι θερμοκρασίες (δεν θα πέσω σε κάναν καύσωνα λέμε τώρα)

Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

Καμια σχεση με Αθηνα στυλ.

Μιλαμε οτι εβγαινα απο το μπανιο στο ξενοδοχειο και σε 5 λεπτα ειχα ιδρωσει.

40αρι για πλακα.

Κουβαλα δεξαμενη με νερο μαζι σου,δε κανω πλακα.ασε που δε πινεται και της βρυσης

Βεβαια ειχα παει μεσα αυγουστου εγω αλλα και εσυ καλοκαιρι θα πας.

Link to comment
Share on other sites

Καλά να περάσεις στη Βαρκελώνη, αξίζει σίγουρα να πάει κανείς 1 φορά! Έχει όμορφη αρχιτεκτονική και οι Ισπανοί ανοιχτοί άνθρωποι (αν δεν ζήσεις εκεί δεν το ξέρεις, αλλά λέμε τώρα).

Σε καμία περίπτωση δεν θα ξαναπήγαινα όμως.

Μία (καλή) ιδέα είναι να μην κάνετε μπάνιο (μόνο) στη μπαρτσελωνετα. Πάρτε τρένο και πάτε σε παραλίες εκτός πόλης. Πάντως ακόμα και σε αυτές που πήγα εκτός πόλης, που έλεγαν στο ιντερνΈτ ότι είναι φοβερές κτλ...Καλές ήταν αλλά αν έχεις πάει σε φοβερή ελληνική δεν τη φτάνουν.

Επίσης απογοητεύτηκα λίγο από τα κάτουρα στους δρόμους παράλληλα με τον κεντρικότερο και τουριστικότερο δρόμο τους και φυσικά από τα ελαφριά ναρκωτικά που πουλάνε παντού. Μου έτυχε να μου κάνουν και προώθηση της πραμάτιας...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ερώτηση στο ΠΟΘ :p

Εχει πάει κανείς στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο;

Πώς να φτάσετε στο Ionian Theoxenia Πρέβεζα Ήπειρος: πως να έρθετε στην πρέβεζα, χάρτης πρέβεζα, διαδρομή ήπειρος

Γνώμη;

Ή κάποια άλλη πρόταση;

Θέλουμε κάτι καλό

Πρέπει να δώσεις περισσότερα στοιχεία. Ποιο μήνα θα πάτε, τι θέλετε να κάνετε, να δείτε κτλ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.