Jump to content



Coolermaster cosmos II η Obsidian 900d?


chek2fire

Recommended Posts

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply
παίζει ναι αλλά θα σου πω στα σίγουρα μόλις το δοκιμάσω με χοντρό ψυγείο. :)

αν τρωει παντος θεση βαζω τριπλο που φτανει προσωπο με τα 5.25 και ειναι μια χαρα αλλιως πιο αλλο τετραπλο θα μπορουσε να μπει χωρις να τρωει την θεση και να φενετε και ωραιο πανω απο το mobo χωρις πολλα κενα:hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm:

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα επειδή με μία πρώτη ματιά είναι κουτί που μπορεί να πάρει τα πάντα η γνώμη μου είναι η εξής

Βάλε το χοντρό τετραπλό κάτω

Βάλε χοντρό τριπλό πάνω σε push pull (θα το πάρει)

Και βάλε και ένα μονό πίσω άμα θες και είσαι υπερκομπλε.

Αν βέβαια θες να το γεμίσεις παίρνει και διπλό μπροστά (με τετραπλό κάτω) και άλλο ένα διπλό κάτω. Αλλά τα θεωρώ too much.

Υπομονή να βρω χρόνο να το δω λίγο και θα σου πω αναλυτικά τι και που χωράει. Αλλά μη μπεις στο τρυπάκι να το φουλάρεις γιατί δε μας βλέπω καλά οικονομικά. :no:

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα επειδή με μία πρώτη ματιά είναι κουτί που μπορεί να πάρει τα πάντα η γνώμη μου είναι η εξής

Βάλε το χοντρό τετραπλό κάτω

Βάλε χοντρό τριπλό πάνω σε push pull (θα το πάρει)

Και βάλε και ένα μονό πίσω άμα θες και είσαι υπερκομπλε.

Αν βέβαια θες να το γεμίσεις παίρνει και διπλό μπροστά (με τετραπλό κάτω) και άλλο ένα διπλό κάτω. Αλλά τα θεωρώ too much.

Υπομονή να βρω χρόνο να το δω λίγο και θα σου πω αναλυτικά τι και που χωράει. Αλλά μη μπεις στο τρυπάκι να το φουλάρεις γιατί δε μας βλέπω καλά οικονομικά. :no:

κοιτα επειδει θα ψυξω μονο cpu θα βαλω ενα ψυγιο γιαυτο θελω την γνωμη σου για να φενετε ομορφα εκει που θα μπει επειδει ξερω οτι φτοιαχνεις πολυ ωραια συνολα:p:P:P:P:P:P

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν είχα δει το σύστημά σου στην υπογραφή.

Εχεις το cosmos 2 και πας σε 900D για μόνο cpu?

Θες να μιλήσουμε σοβαρά τώρα? :happy2:

ρε συ οι εποχές είναι κάπως κάντε οικονομία σε μερικά πράματα :)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν είχα δει το σύστημά σου στην υπογραφή.

Εχεις το cosmos 2 και πας σε 900D για μόνο cpu?

Θες να μιλήσουμε σοβαρά τώρα? :happy2:

ρε συ οι εποχές είναι κάπως κάντε οικονομία σε μερικά πράματα :)

το cosmos ii εφηγε και τωρα ερχετε το 900D το οποιο θα μεινει στην κατοχη μου αρκετα παραπανω γιατι εχει υποδομη για πολλα πραγματα αργοτερα:T:

Link to comment
Share on other sites

Δε διαφωνώ για τη σύγκριση ανάμεσα στα δύο κουτιά σε θέμα εργονομίας.

Λεπόν αφού θες ΜΟΝΟ cpu και με διπλό κάνεις δουλεια΄.

Αν αργότερα θες να βάλεις και GPU πήγαινε απο τώρα σε ένα τριπλό να είσαι και πιο ωραίος στο μάτι αλλά και πιο κάτω σε temps αργότερα.

Φυσικά αυτά με μία αντλία που θα αντέξει την αναβάθμιση σε θέμα GPU block. Αρα μιλάμε για καμιά D5

Link to comment
Share on other sites

Δε διαφωνώ για τη σύγκριση ανάμεσα στα δύο κουτιά σε θέμα εργονομίας.

Λεπόν αφού θες ΜΟΝΟ cpu και με διπλό κάνεις δουλεια΄.

Αν αργότερα θες να βάλεις και GPU πήγαινε απο τώρα σε ένα τριπλό να είσαι και πιο ωραίος στο μάτι αλλά και πιο κάτω σε temps αργότερα.

Φυσικά αυτά με μία αντλία που θα αντέξει την αναβάθμιση σε θέμα GPU block. Αρα μιλάμε για καμιά D5

D5 εχω τωρα και ενα διπλο black ice το οποιο θα το δωσω και θα παρω τριπλο για να μπει επανω μαλον οπως λες απλα επειδει εχω την 690 και μου αρεσει το GEFORCE GTX που αναβει δεν θελω να το καταργεισω,οσο για το ψυγιο μου αρεσει το ut60 εσυ τι γνωμη εχεις για το συνολο που θελω να στεισω:p:P:P

Link to comment
Share on other sites

Άμα βάλεις μόνο cpu στο κύκλωμα τότε βάλε μόνο το ut60 και είσαι κομπλέ.

Άμα βάλεις και κάρτες(690) τότε μπορείς να βάεις όπως σου είπε το τριπλό πάνω και στην τελική για το απόλυτο καλύτερο υπερβολικό(που εμένα πάντα μου άρεσε και το ήθελα και κάνω:upside:), βάζεις όπως σου είπε και τα άλλα η Κάρμεν τα διπλά κάτω, μπροστά κ.τ.λ.!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.