Jump to content



Coolermaster cosmos II η Obsidian 900d?


chek2fire

Recommended Posts

τελικά με κέρδισε το cosmos 2 και έγινε ήδη παραγγελια :). Να δω τώρα πως θα μοντάρω και την h110 πάνω του.

Αν είναι να του ανοίξω τρύπες φαντάζομαι μέ σιδεροτρύπανο ε?

Ρε φιλε,γιατι να ανοιξεις ανοιξεις τρυπες σε ενα τοσο ομορφο-ακριβο κουτι?Οι ανεμιστηρες εαν εχουν υψος μπαινουν απο πανω του ΚΟΥΤΙΟΥ!Τι σε επιασε να το σφαξεις αυτο το αριστουργημα.Καλυτερα να επαιρνες ενα με 150 ευρω,και αλλαξε του τα φωτα.

Πιστεψε με μεχρι τωρα δεν εχω πιασει την λογικη σου...:p

Εκτος σαν τους nvidia "τρελαμενους',εχεις λεφτα για πεταμα...τι να σου πω...

Προτιμοτερο ειναι να αλλαξεις υδροψυξη που να χωραει(ακομη να καταλαβω τι θελεις να κανεις),παρα κατι για σιδεροπριονα που διαβαζω!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply
δεν είναι και κανα σφάξιμο να ανοίξεις με ένα τριπανάκι τέσσερεις τρύπες... :p

E,φανταζομαι εχεις λεφτα για πεταμα...:pΕιχε 1 εκ κουτια να τα τρυπας απο το πρωι μεχρι το βραδυ,και διαλεξες ντελικατο.Ο κοσμος πρωτα βλεπει τι εχει,και τι επιδιωκει,και μετα επιλεγει.Εν παση...δικαιωμα σου...

Τι να σου πω.Καλο σφαξιμο...

Εχουμε και πασχα!:hehe:

http://www.coolerguys.com/slipstream12.html

Eαν θελεις fans,απο την κατω πλευρα,διαλεξε με χαμηλο προφιλ.Εχουν αρκετες δυνατοτητες...

Αμα θεωρεις οτι απο την πανω πλευρα επηρεαζει την αποδοση.(κατι που ποτε δεν ευσταθισε).Αρκετοι με custom βαζουν τα fans,απο πανω.

Αυτα...

Link to comment
Share on other sites

ρε παλικάρι που κόλας διλαδι στο οτι θα ανοίξει μερικές τρύπες στο κουτί σε σημείο που δεν φαίνονται . και τι τρύπες ισα ισα για μια βιδα δεν ειπε να οτι θα ανοίξει τρύπες 12cm

αμάν ποια το κάναμε θεμα τώρα για 4 τρυπες

ειχες δεν ειχες το γυρισες παλι σε αυτους που ξοδεύουν λεφτα .

ΠΡΟΒΛΗΜΑ τους και εγω αν ειχα θα ξόδευα τοσα και πιο πολλά ας το κανει και ροζ και καρδουλες αμαν ποια

το οτι εσενα σου φενετε δυσκολο να κανεις 4 τρυπες και το θεωρεις σφαξημο του κουτιου για καποιν αλο ειναι παιχνιδακι

Link to comment
Share on other sites

ρε παλικάρι που κόλας διλαδι στο οτι θα ανοίξει μερικές τρύπες στο κουτί σε σημείο που δεν φαίνονται . και τι τρύπες ισα ισα για μια βιδα δεν ειπε να οτι θα ανοίξει τρύπες 12cm

αμάν ποια το κάναμε θεμα τώρα για 4 τρυπες

ειχες δεν ειχες το γυρισες παλι σε αυτους που ξοδεύουν λεφτα .

ΠΡΟΒΛΗΜΑ τους και εγω αν ειχα θα ξόδευα τοσα και πιο πολλά ας το κανει και ροζ και καρδουλες αμαν ποια

το οτι εσενα σου φενετε δυσκολο να κανεις 4 τρυπες και το θεωρεις σφαξημο του κουτιου για καποιν αλο ειναι παιχνιδακι

Πολλοι ευαισθητοι γινεστε μερικοι...εγω δεν ανεφερα ονοματα,χωρις να μου απαγορευει καποιος να λεω την γνωμη μου.

Αμα δεν σου αρεσουν αυτα που λεω,απλα τα προσπερνας.Ολοι την γνωμη μας λεμε,οπως καποιοι που λενε(αφου ανεφερες για τις καρτες),οτι η Amd ειναι επισης πεταμενα λεφτα.Ο καθενας κρινει,και εκφραζεται.

Και φωτια να το βαλει δικο του ειναι.:p

Εσυ ποτε δεν διαφωνησες με καποιον?Εαν ειχαμε ολοι τις ιδιες αποψεις ΔΕΝ θα συζητουσαμε.Σωστος?

Link to comment
Share on other sites

μα εσύ δεν συμφωνείς με κανέναν :D ναι οκ πες οτι διαφονω με το να ανοιξει τρυπες η με το να το βαψει ροζ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΟΣΤΑΡΩ ? δικα του λεφτα ειναι οτι θελει να τα κανει για μενα πεταμενα λεφτα ειναι και οι 4 καρτες σε sli να βγω και να το ποσταρω ?

Link to comment
Share on other sites

μα εσύ δεν συμφωνείς με κανέναν :D ναι οκ πες οτι διαφονω με το να ανοιξει τρυπες η με το να το βαψει ροζ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΟΣΤΑΡΩ ? δικα του λεφτα ειναι οτι θελει να τα κανει για μενα πεταμενα λεφτα ειναι και οι 4 καρτες σε sli να βγω και να το ποσταρω ?

Ε.εσυ τοτε με αυτη την λογικη γιατι συμφωνεις με καποιον?Εαν ειναι δικα του τα λεφτα,αφησε να ποσταρει,και μην λες τιποτε...

μα εσύ δεν συμφωνείς με κανέναν

Γιατι διαβασες ολα τα σχολια μου?Εχω κρυφο θαυμαστη και δεν το ξερω?:p:hehe:

Εδω μεσα,ξερεις ποσοι βγαλανε τις δημιουργιες τους?Ειδες πουθενα να συμφωνουνε ολοι?

Ακομη να καταλαβω τον "πονο" σου,αλλα δημοκρατια εχουμε,πες τον...:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Και σε λίγο σε αυτή την χώρα θα νιώθουμε ένοχοι όσοι

-δεν βάλαμε παλούκι στον πρώκτό δλδ δεν δανειστήκαμε λεφτά πέρα από τις υποχρεώσεις μας και μπορούμε ακόμα να ζούμε άνετα

-όσοι δουλεύαμε ολα αυτά τα χρόνια τεχνικες δουλειές που μας εξασφαλίζουν ένα αξιοπρεπές εισόδημα σε αυτά τα χρόνια της κρίσης

και γενικά όσοι είδαμε το τυρί αλλά είδαμε και ότι υπήρχε και φάκα...

Link to comment
Share on other sites

Και σε λίγο σε αυτή την χώρα θα νιώθουμε ένοχοι όσοι

-δεν βάλαμε παλούκι στον πρώκτό δλδ δεν δανειστήκαμε λεφτά πέρα από τις υποχρεώσεις μας και μπορούμε ακόμα να ζούμε άνετα

-όσοι δουλεύαμε ολα αυτά τα χρόνια τεχνικες δουλειές που μας εξασφαλίζουν ένα αξιοπρεπές εισόδημα σε αυτά τα χρόνια της κρίσης

και γενικά όσοι είδαμε το τυρί αλλά είδαμε και ότι υπήρχε και φάκα...

Να ενας δημοκρατικος πονος...:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Παραπάνω απο πέντε χρόνια θα το κρατήσεις φίλος, το κουτι δεν υπάρχει, αν δεν έχεις θέμα με μετακινήσεις για να νιώθεις το βάρος του δεν υπάρχει λόγος αλλαγής. Ειδικά ο χώρος που έχει για τα καλώδια δεν παίζεται.

Link to comment
Share on other sites

βλέποντας το 900d δίπλα στο 800d μου φαίνεται υπερβολικο. ήδη το 800d με δυσκολεύει να το μεταφέρω όποτε θέλω να αλλάξω θέση ή να μοντάρω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία μόλις παρέλαβα το κουτί και μπορώ να πω ότι απλά είναι αρκετά επιβλητικό :p. Ιδίως μπροστά του το thermaltake armor που είχα πριν φαίνετε μικροσκοπικό σαν φτωχός συγγενής.

Δεν ξέρω πως έχει κυκλοφορήσει αυτή η μλκ ότι η ψυκτρα της corsair 110 δεν μπαίνει στο κουτί γιατί μπαίνει μια χαρά και από πάνω αν την βάλεις στο καπάκι και από κάτω καθώς μπαίνουν και μια χαρά και οι δύο ανεμιστήρες που έρχονται με την ψύκτρα.

Θα ήθελα μια συμβουλή πως είναι καλύτερη η τοποθέτηση της αν είναι καλύτερα να βάλω πάνω το ψυγείο και από κάτω τους ανεμιστήρες η το ανάποδο.

Να πω ότι χάθηκα και από τα καλώδια που έχει μέσα το case και πρέπει επιγόντος να ψάξω κάποιο manual στο internet να δω που πάει το κάθετι.

Αν έχει κανείς κανα εύκαιρο link η tutorial θα του ήμουν ευγνόμων. Αυτά από μένα σε καμια 15αρια μέρες όταν πάρω και τον επεξεργαστή αρχίζω το στήσιμο και νομίζω θα ανοιξω νέα νήμα μήπως χρειαστώ κάποια καθοδήγηση :)

Link to comment
Share on other sites

να παίρνει το ζεστό αέρα του ψυγείου και να τον ρίχνει μέσα (στην ψύκτρα η οπουδήποτε αλλού) δεν νομίζω πως είναι σωστό εκτός και αν αυτό που είχες δει ήταν χωρίς ψυγείο...

Link to comment
Share on other sites

οκ thanks.. Σε δύο βδομάδες παίρνω και τον επεξεργαστή και ξεκινάω το στήσιμο. Θα ανοίξω νήμα για να με βοηθήσετε σε ότι χρειαστώ και αν κολήσω κάπου.

Λίγο θα πρέπει να παλέψω με το τέρας τα καλώδια που έχει το κουτί και να βρω που παέι το καθένα αλλά πιστεύω θα τα καταφέρω :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.