Jump to content



Coolermaster cosmos II η Obsidian 900d?


chek2fire

Recommended Posts

Θεωρητικά γίνεται, πρακτικά δύσκολο πολύ. Πρέπει να έχει πολύ μικρο μήκος το τροφοδοτικό και τα καλώδια θα τρώνε σίγουρα ζόρι, οτι και να γίνει.

Σκέψου και το άλλο όμως. Ενα τριπλό και ένα τετραπλό κάτω υποθετικά χοντρά (χωράνε), με καλή ροή, 1 λίτρο νερό και ανεμιστήρες στα 600rpm διώχνουν πάνω απο 500W σε delta 10. Το οποίο σημαίνει οτι έχεις το hardware για να παράξει αυτό το heatload που σημαίνει οτι δεν μπορείς να έχεις κοντό τροφοδοτικό.

Πρακτικά πιστεύω οτι οι περισσότεροι θα παίξουν max ενα τετραπλό κάτω, ενα διπλό κάτω, ένα τετραπλό πάνω. Τι άλλο να ζητήσει κάποιος δηλαδή?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply
Ε τότε τί χαίρεσαι από τώρα ? :wassat: Μην πάθεις τίποτα αν τα μεταφορικά είναι 3ψήφιο νούμερο :T:

χερομαι γιατι ξερω ποσο χρεωνει μεταφορηκα η aquatuning π.χ το 800d το χρεωνει περηπου 20ε και κανει 7 με 10 μερες να ερθει. τωρα αν το θες μεσα σε δυο μερες σιγουρα πληρωνεις παραπανω αλλα 3ψηφιο νουμερο που λες δεν ησχει:TD:

Link to comment
Share on other sites

χερομαι γιατι ξερω ποσο χρεωνει μεταφορηκα η aquatuning π.χ το 800d το χρεωνει περηπου 20ε και κανει 7 με 10 μερες να ερθει. τωρα αν το θες μεσα σε δυο μερες σιγουρα πληρωνεις παραπανω αλλα 3ψηφιο νουμερο που λες δεν ησχει:TD:

Eνδιαφέρον το κατάστημα. Έχει το 800αρι 2 ευρώ φτηνότερο από το you.gr, ετοιμοπαράδοτο και με τα sata 3 - usb 3). Αν το στέλνουν με κανα 20αρικο το χτύπησα από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Eνδιαφέρον το κατάστημα. Έχει το 800αρι 2 ευρώ φτηνότερο από το you.gr, ετοιμοπαράδοτο και με τα sata 3 - usb 3). Αν το στέλνουν με κανα 20αρικο το χτύπησα από εκεί.

επειδει κουτι δεν αγοραζουμε συνεχεια και ειναι κατι το οποιο κραταμε καιρο θα σου προτεινα να πας στο 900αρι πιο κενουργιο κουτι και πιο εξεληγμενο;););)

Link to comment
Share on other sites

επειδει κουτι δεν αγοραζουμε συνεχεια και ειναι κατι το οποιο κραταμε καιρο θα σου προτεινα να πας στο 900αρι πιο κενουργιο κουτι και πιο εξεληγμενο;););)

Για δες ποιός μιλάει :p Το Cosmos II πόσο το κράτησες ?:p

Κοίτα, εκτός του ότι είναι υπερβολικό σε μέγεθος για τις ανάγκες μου, τα hot swap βρίσκονται σε σημείο που δεν με διευκολύνουν ενώ στο 800 είναι μπροστά. Αλλά το σημαντικότερο για εμένα είναι ότι μπροστά αν του βάλεις dvd, ή panel κτλ εμφανισιακά χαλάει γιατι εμφανίζονται τα άσχημα πλαστικά που κρύβουν τα καπάκια των 3.5 .Για εμένα μεγάλη αστοχία αυτό:TD:.

Link to comment
Share on other sites

Για δες ποιός μιλάει :p Το Cosmos II πόσο το κράτησες ?:p

Κοίτα, εκτός του ότι είναι υπερβολικό σε μέγεθος για τις ανάγκες μου, τα hot swap βρίσκονται σε σημείο που δεν με διευκολύνουν ενώ στο 800 είναι μπροστά. Αλλά το σημαντικότερο για εμένα είναι ότι μπροστά αν του βάλεις dvd, ή panel κτλ εμφανισιακά χαλάει γιατι εμφανίζονται τα άσχημα πλαστικά που κρύβουν τα καπάκια των 3.5 .Για εμένα μεγάλη αστοχία αυτό:TD:.

ενταξει αυτο ειναι θεμα γουστου για το μπροστηνο του:dirol: οσο για το cosmos II ακομα ποναω που το εχω δωσει:p:p:p αλλα στο 900αρι μπορω να κανω πιο ανετα αυτα θελω:baby::baby::baby:

Link to comment
Share on other sites

900D is my choice. Η CM κάτι δεν υπολόγισε σωστά με τον γίγαντα της και έχει χαμένους χώρους.

Παίξε amazon.co.uk χωρίς μεταφορικά αλλά έτσι που ανεβοκατεβαίνει η στερλίνα δε ξέρεις τί θα πληρώσεις στο τέλος.

Αυτό το Carbide Air 540 τι σόι ψυγείο είναι; Μια στιγμή να σηκώσω τον προβολέα στη ταράτσα για να κάνει επέμβαση η Αγάπη με super Review.

Link to comment
Share on other sites

οποιος θελει να παρει το 900αρι και θελει να το μοντάρει ας δει το βιντεο μπορει να του χρειαστεί.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=ynJZ-6XmxlI]Corsair 900D Full Tower Case, 1st Breakdown & Dismantle - YouTube[/ame]

το motherboard tray μπορούσαν να το κάνουν ποιο λεπτό και πιο τρύπιο ακόμα να διπλώνει πιο άνετα :hehe:

βιδες βιδες βιδες και παλι βιδες αμαν ποια 500 μικρα κομματάκια .

το οτι δεν μαρεσει ειναι προφανές :hehe:

Link to comment
Share on other sites

900D is my choice. Η CM κάτι δεν υπολόγισε σωστά με τον γίγαντα της και έχει χαμένους χώρους.

Παίξε amazon.co.uk χωρίς μεταφορικά αλλά έτσι που ανεβοκατεβαίνει η στερλίνα δε ξέρεις τί θα πληρώσεις στο τέλος.

Απο σήμερα τέλος η δωρεάν αποστολή από amazon.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.