Jump to content



Prolimatech MK-26


Thanos1972

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια.

Κατα πασα πιθανοτητα,αυριο περιμενω αυτην Prolimatech MK-26

Θα μπει επανω στην flashαρισμενη κολογρια 6950->6970

Επειδη ειναι και τερας ψυχτρα,ειναι και η Noctua μεσα στο κουτι,ερωτηση...

Υπαρχει κινδυνος για την μητρικη?γιατι το βαρος σαν να αυξανεται επικινδυνα και η μητρικη μου εαν googlaρετε ειναι πετσοκομμενη σε μεγεθος.

Θα γινει και μια αναδιαταξη σε παστες και ανεμιστηρες μεσα στο κουτι οποτε απο παστες εχουμε και λεμε,Prolimatech Pk-3 που ερχεται μαζι με την ψυχτρα για cpu και gpu η να βαλω την παστα της Noctua παλι NT-H1?εχουμε καμια δοκιμη για το ποια ειναι καλυτερη?καλα,για ceramique και arctic silver 5 δεν νομιζω οτι θα χρειαστουν πλεον.

Τελος,την εχει φορεσει κανεις αυτη την ψυχτρα για να μου πει τι πρεπει να προσεξω κατα την διαδικασια του moddαρισματος?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Θα κανω σαν τα 5χρονα και εγω σαν βιαστικος που ειμαι και θα ρωτησω...κανεις???????

εστω για το ποια παστα να βαλω.δεν την εχει χρησιμοποιησει κανεις την PK-3?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. Είναι πιο ελαφριά απο το μέσο full cover waterblock. Το βάρος των 2 δεν αθροίζεται στην μητρική εξάλλου, δεν πάει ακριβώς έτσι...

Μην ασχολείσαι πολύ με την πάστα, οι διαφορές είναι ελάχιστες και συνήθως στα όρια του λάθους. Η Noctua που αναφέρεις είναι απο τις κορυφαίες. Πολύ καλή και η ceramique (διαχρονική αξία). Ασχολείσου με το πόσο θα βάλεις καλύτερα και ακόμα και με αυτό όχι πολύ. Μεγειά!

Link to comment
Share on other sites

Thanks φιλαρακι για την απαντηση.με προβληματιζει το γεγονος οτι βαζοντας 2 ανεμιστηρες επανω,το βαρος θα παει πανω απο μισο κιλο.βαλεκαι την NH-D14 στο παιχνιδι και καταλαβαινεις οτι πλεον αριχζουν τα ζορια.αλλα θα δω τι θα κανω.

Οσον αφορα την παστα λες να βαλω την Noctua παλι και σε cpu και σε gpu ε.μαλιστα.οκ

Thanks.Θα ενημερωσω για τα αποτελεσματα vs της stock ψυχτρας.

Link to comment
Share on other sites

Κακό δε θα πάθει. Εδώ έχει αντέξει εσένα και τις τρελές σου, μια παραπάνω ψύκτρα δε θα τη νιώσει καν.

Προχωρά άφοβα. Εγγυώμαι εγώ για τη μητρικη :p

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα η θα την πουλουσα την καρτα η θα τις αλλαζα της ψυχτρα.αλλα θυμηθηκα ολη εκεινη την ιστορια τοτε με τα ξεκλειδωματα κtlp και την λυπηθηκα.

Που να δεις τι ανεμιστηρες θα τις βαλω επανω....εαν χωρεσουν βεβαια....

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα την ψυχτρα και τα πραγματα.ποσταρω τωρα γιατι μου εκανε εντυπωση και εμεινα με ενα πλατυ χαμογελο στο στομα.Πρωτη φορα που ψωνισα απο το eworld,λες και ψωνιζα απο περιπτερο ηταν,τοσο ευκολα και οταν ανοιξα το κουτι,μεχρι και haribo μου ειχαν στειλει :) πραγματικα εμεινα μ@λ@κ@ς.

Ερωτηση.πως σκ@τ@ κολλαω επανω στα vrms της μητρικης ψυχτρακια με το kit της phobya?ολο πεφτουν.......

post-23021-1416077369,156_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

καθαρισε καλα πρωτα με το no1 τις arctic μετα με καθαρη βενζινη (για τα ρουχα) και μετα με το no2 τις arctic τα pad τον μνημων αφηνουν κατι σαν λιπαροτητα πανω στις μνημες ,τωρα αν τα ψυχτρακια τον μνημων δεν κολανε μετα ενα περασμα με βαμβακι με καθαρο ασετον και το κολλας οσο ειναι ακομα υγρο:jester:

Link to comment
Share on other sites

Thanks για την απαντηση αλλα λεω για την thermal glue απο την Phobya.θελω να βαλω ψυχτρακια (κομμενη ψυχτρα απο Pentium 3 ) στα vrms της μητρικης.αλλα δεν κολλανε με τιποτα.δεν ξερω τι κανω λαθος.Για την ψυχτρα στην καρτα γραφικων,θα την κανω την εγχειρηση αυριο γιατι ειναι τεραστια και επρεπε να μετακινηθει και το hdd cage και και και....μεγαλο βασανο σημερα ηταν.

Τα Haribo που μου εστειλαν μαζι με την παραγγελια δεν βλεπω να σχολιαζει κανεις :p ...

Link to comment
Share on other sites

καλυτερος τροπος για να κολλησεις βαζεις λιγο θερμοαγωγιμη και στις ακρες κολλα στιγμης καλυτερα gel οταν θελεις να τα βγαλεις τα ζεσταινεις πανω απο τους 80 βαθμους που λιωνει η κολλα και εισαι οκ:jester:

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα κανει ετσι αλλα δεν κρατησαν.οποτε λεω τωρα που εχω αυτο το κιτ,να το χρησιμοποιησω....παλι ασχολιαστα τα αρκουδια της haribo.

Προς στιγμήν νόμισα ότι είχες παραγγελία από το highflow.nl ... αυτοί το συνήθιζαν..μπράβο στο eworld πάντως, κι εγώ έχω καλές εντυπώσεις από τις παραγγελίες μου...

Link to comment
Share on other sites

Θάνο έβαλες μισή μισή ποσότητα απο κάθε σωληνάριο και ανακάτεψες να υποθέσω και μετά πέρασες τα coolerakia ναι;

Αν ναι μετά καμάρι μου πόση ώρα τα άφησες πριν τα γυρίσεις τούμπα; :p

Link to comment
Share on other sites

Χαχα τα αρκουδακια ολα τα λεφτα ειλικρινα....τι κινηση ματ ηταν αυτη...

Αγαπη,οχι οι αναλογιες στο μιγμα ειναι 4 μαυρο προς ενα κιτρινο (τελος παντων,αυτα ειναι τα χρωμματα απο τις συριγγες).ετσι το εκανα,οπως λες.ωρα?τι ωρα?κατευθειαν τα εβαλα στην μητρικη :p.απο τα 6 τα 3 ηθελαν ξανα κολλημα.ε,τωρα που ηρθα στην δουλεια,το αφησα ξαπλωμενο και πιστευω να κολλησαν υστερα απο 9 ωρες.

(αστα γιατι ξαναεκαψα τον fan controller απο το κουτι και τρεχω παλι).

Πολυ μεταλλο μεσα στο κουτι με τις 2 ψυχτρες παντως.

Link to comment
Share on other sites

Πόσταρε καμιά photo όταν τελειώσεις. Μου κίνησες το ενδιαφέρον. Θα πρέπει να είναι πολύ heavy metal το όλο σκηνικό :p

Αυριο σιγουρα θα μπει και η φωτο εαν ολα πανε καλα.

Link to comment
Share on other sites

Θάνο θέλουν ώρα για να κολλήσουν. Δε γίνεται δουλειά αμέσως.

Οταν γυρίσεις θα είναι οκ.

Οσο για τα haribo και εγώ περιμένω αύριο :D

Και εγω υποτιθεται οτι περιμενω κατι απο εσενα....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.