Jump to content



Game of Thrones - Spoilers μέχρι τρέχον επεισόδιο


Recommended Posts

  • Replies 1,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Γιαυτό και δε μου αρέσει να βλέπω trailers για ταινίες-σειρές που έτσι κι αλλιώς θα δω...

Αν και offtopic , τα χειρότερα spoilers τα έχω δει σε openings από anime . Μακρυά

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που το συζητάτε:

1. Υπάρχει ξεκάθαρο σπόιλερ στα trailer

2. H πλευρά του Βασιλιά θα διαλέξει πρώτη (όπως έγινε και την προηγούμενη φορά με το νάνο) και όπως καταλαβαίνεται, ο Βασιλιάς δεν θα διαλέψει τον μπαρμπα-Μήτσο.

3. Σιγά μην κινδυνέψει ο Τύριον τη ζωή του αδερφού του έτσι. (δεδομένου ότι πχ ακόμα και ο Bronn τον έχει στο σπαθί)

Συζήτηση να γίνεται.. Έχει πλάκα να λέμε εικασίες. Βέβαια η σωστή ερώτηση είναι, θα γίνουν στο επόμενο επεισόδιο όλα αυτά?

Link to comment
Share on other sites

anigif_original-grid-image-29586-1370648986-6.gif

2547328bcaba91cf0ae6fe7b94f78310245244ffe36fb2e27d617d1dcf229bca.jpg

945956_608902999153942_742038706_n.jpg

:fie: επιβεβαιωθήκατε.. μου π@δηξε ο άλλος το καλισάκι μου :cry:

:tongue:

εθνική αργία κ ημέρα μνήμης για μένα.. φέρτε μου να παλέψω με 1000 άσπιλους να μη πάω άδικα..

Μόνο εμένα με αηδιάζει αυτός ο γλοιώδης ο ex-pimp ο μπέιλις :sick:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όποιος πει (από αυτούς που δεν έχουν διαβάσει βιβλιά κτλ κτλ) ότι ήξερε ποιος θα πεθάνει από τους 3, την στιγμή που μπάινει ο Μπέιλις στη σκηνή, είναι ψευταράς. :tongue:

Από 33% έδιναν στον καθέναν οι bookies να τους φάει η τρούπα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όποιος πει (από αυτούς που δεν έχουν διαβάσει βιβλιά κτλ κτλ) ότι ήξερε ποιος θα πεθάνει από τους 3, την στιγμή που μπάινει ο Μπέιλις στη σκηνή, είναι ψευταράς. :tongue:

Από 33% έδιναν στον καθέναν οι bookies να τους φάει η τρούπα.

Έχες τον Baelish, άνθρωπο που έχει φάει 2 βασιλιάδες, χωμένος μέχρι τα μπούνια στη συνωμοσία - δε πρόκειται να φύγει έτσι εύκολα. Βέβαια το φιλί του προηγούμενου επεισοδίου ήταν εκτός χαρακτήρα (δε θυμάμαι άμα υπάρχει στο βιβλίο) αλλά λέμε. Οπότε όχι αυτός.

Έχεις τη Sansa. Ξέρεις ότι ο Baelish έχει σχέδια για αυτήν. Όπως επίσης κρέμεται και άλλο ένα subplot πάνω σε αυτή (η τύπισσα/knight δε θυμάμαι το όνομα της). Αν αφήσεις το meta-thinking εκτός, η Lysa βέβαια είναι κούκου. Οπότε πες ότι μπορεί να τη στείλει να "πετάξει". Όμως μη ξεχνάς ότι ο Baelish έχει πει στη Lysa πόσο σημαντική είναι για αυτόν η Sansa - και η Lysa σκότωσε τον άντρα της για τον Baelish, δε πιστεύω να του χαλάγε το χατήρι παρ'ολο που ζηλεύει τη Sansa.

Τέλος έχεις τη Lysa. Που ξέρεις ότι κατά 90% ο Baelish θα τη στείλει κάποια στιγμή, να τα βρει με τη Sansa.

Άμα είμουν booker θα έδινα Baelish / Sansa / Lysa απόδοση: 90 / 1,5 / 0,95

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.