Jump to content



Game of Thrones - Spoilers μέχρι τρέχον επεισόδιο


Recommended Posts

Ρε φίλε αυτό με το περιδέραιο δεν παίζει, δεν ισχύουν αυτά που λες, μόλις το είδα σε HD, έχει και στο Youtube video περίπου 6-7 λεπτά που λέει Wedding ceremony και έχει όλο το σκηνικό που λες.

Το μόνο που παρατηρώ είναι ότι τούρτα τρώει μόνο ο Τζόφρι, η Μάρτζορι κάνει το παγώνι.

Φαίνεται να ισχύει αυτό που λέει ο [MENTION=2371]vkostas[/MENTION], απλά αν δεν είσαι υποψιασμένος (διαβασμένος) δεν παίζει να το σκεφτείς μόνο σου κάτι τέτοιο. Οπότε θα προτιμούσα ο [MENTION=2371]vkostas[/MENTION] και ο κάθε [MENTION=2371]vkostas[/MENTION] να μην χρησιμοποιούσε spoilers σε ένα spoiler thread με το πάτημα του "α κοίτα τι σκέφτηκα"...

edit: όπως επίσης οι άλλοι "διαβασμένοι" να μην επιβεβαιώνουν τέτοια spoilers...

Έγινε επεξεργασία από tragikos
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Το φαντάστηκα...Αφού λες για Spartacus μάλλον το game of thrones δεν είναι για εσένα.

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

No shit:P

Ποιο πολυ το βλεπω με την ελπιδα οτι σε καποια φαση θα γινει epic.

Συμφωνα και με αυτα που με εχουν πει φιλοι μου που εχουν διαβασει βιβλια.

Επειδη δεν με ενδιαφερει ιδιαιτερα η σειρα μου εχουν περιγραψει ολα σχεδον τα βιβλια:p

Αλλα με το **** στο χερι θα μεινω μου φαινεται.

Πιο πολυ διασκεδαζεις με to funny games του haneke παρα με got

Link to comment
Share on other sites

Αν γκρινιάζεις τόσο διάβασε τα βιβλία.

Αν γκρινιάξεις και τότε τα λέμε.

Σπάρτακος δεν είναι ποτέ και δεν θα γίνει η σειρά στο λεω απο τώρα να σου γλιτώσω άλλα 3 χρόνια QQ-Train.

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται να ισχύει αυτό που λέει ο @vkostas, απλά αν δεν είσαι υποψιασμένος (διαβασμένος) δεν παίζει να το σκεφτείς μόνο σου κάτι τέτοιο. Οπότε θα προτιμούσα ο @vkostas και ο κάθε @vkostas να μην χρησιμοποιούσε spoilers σε ένα spoiler thread με το πάτημα του "α κοίτα τι σκέφτηκα"...

edit: όπως επίσης οι άλλοι "διαβασμένοι" να μην επιβεβαιώνουν τέτοια spoilers...

Ρε φίλε αυτό με το περιδέραιο δεν παίζει, δεν ισχύουν αυτά που λες, μόλις το είδα σε HD, έχει και στο Youtube video περίπου 6-7 λεπτά που λέει Wedding ceremony και έχει όλο το σκηνικό που λες.

Το μόνο που παρατηρώ είναι ότι τούρτα τρώει μόνο ο Τζόφρι, η Μάρτζορι κάνει το παγώνι.

Τα βιβλία δεν τα έχω διαβάσει και δεν ξέρω αν γίνεται έτσι και στο βιβλίο.

Αν δεν είχε εμφανιστεί ο σερ Ντόντος στο τέλος για να πάρει την Σάνσα δεν θα είχα πάρει χαμπάρι τίποτα, συνδύασα τις δύο αυτές σκηνές με τον ντόντο και μετά άρχισα και έβλεπα στο ξανά και ξανά την σκηνή με το τραπέζι για να δω αν υπάρχει κάποιο clue για τον δολοφόνο. Πάντως πρέπει να δεις τις σκηνές κάμποσες φορές για να καταλάβεις τι έγινε και πως έγινε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερει να γραφει ο χοντρος και απλα προσπαθει να προκαλεσει

:o

Συμφωνα και με αυτα που με εχουν πει φιλοι μου που εχουν διαβασει βιβλια.

Την μεταφορά ενός βιβλίου σε σειρά δεν την κάνει ποτέ (σχεδόν) ο συγγραφέας. Υπάρχουν σεναριογράφοι που "κόβουν και ράβουν", για αυτό και πάντα λένε ότι βασίζετε σε βιβλίο η τάδε σειρά.

Ο χοντρός ξέρει και γράφει, είναι ο εμπορικότερος σύγχρονος συγγραφέας λογοτεχνίας φαντασίας και αυτό πριν ακόμα γίνει η σειρά.

Η μεταφορά είναι μία αρκετά καλή διασκευή και περίληψη των εξαιρετικών βιβλίων. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν έχει γίνει καλή δουλεία από την παραγωγή όμως. Κανένα βιβλίο δεν μπορεί να μεταφερθεί άψογα σε σειρά, τα βιβλία έχουν άπλετο "χρόνο" και τα ειδικά εφέ τους τα σκέφτεσαι όσο ρεαλιστικά θέλεις στο κεφάλι σου χωρίς να φοβάσαι μην ξεπεράσεις κάποιο budget.

Έχοντας διαβάσει αρκετά βιβλία, καθώς είναι το πάθος μου, έχω δει πολλά από αυτά να γίνονται σειρές και ταινίες με απογοητευτικό αποτέλεσμα. Χαρακτηριστικό παράδειγμα είναι το Legend of the Seeker, το Game of Thrones είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Έλα μην αρχίζουμε πάλι, δεν είναι δικαιολογία αυτή κάθε φορά, νταξ.

φυσικά και σε τέτοια σχόλια ρε Γιάννη θα γυρνάμε στα βιβλία.

Όταν είναι τραγικά καλύτερο και μιλάμε συγκεκριμένα, είναι αναπόφευκτη η μεταφορά της συζήτησης, στο "αν θες καλυτερο και αλλιώτικο, RTFB" απο το γνωστό RTFM.

Και για νιοστή φορά, 1200 σελίδες+ σε 50 λεπτά τηλεοπτικού χρόνου για 10 επεισόδια και αναλώνοντας χρόνο για να γίνει πιο gay friendly δεν μεταφέρονται.

Εμένα η σειρά μου αρέσει αρκετά μέχρι τώρα αλλά έχω το υπόβαθρο και δεν πρέπει να μαντεύω τα hints απο εδώ και εκεί (πχ περιδέραιο της Σανσα).

Αν και έχουμε πει, πως η σειρά βασίζεται στο βιβλίο, και δεν είναι copy paste. Οπότε αν θελετε να κλάψετε μην την δείτε.

Link to comment
Share on other sites

Γραφει στα βιβλια για το περιδεραιο ρε παιδια?

Τι διαολο? Το... short version κατεβασα με δωκανε?

Όχι ακριβώς spoiler, δεν αναφέρω τίποτα που δεν έχει ξαναειπωθεί εδώ, αλλά σε περίπτωση που κάποιος δεν έχει διαβάσει τις προηγούμενες 1-2 σελίδες αλλά ούτε και το βιβλίο.

Δεν είναι περιδέραιο. Hair net είναι στο βιβλίο. Δε το θυμόμουν ούτε εγώ - τώρα το ξαναδιάβασα. Βέβαια ακολουθάει το ίδιο σκεπτικό, donto=>sansa=>Ollena αλλά λέμε.

Link to comment
Share on other sites

Ένας Μ@ΛΑΚΟΥΡΙΑΣ συνάδελφος (σημ. αυτός δεν παρακολουθεί τη σειρά και εγώ δεν είχα προλάβει να δω το επεισόδιο) στη δουλειά το πρωί και ενώ έλιωνε στο 9gag με ρωτάει "Ρε πέθανε ο Τζόφρει;"

Εμένα να μου γυρίζουν τα άντερα με την μια για το μέγα spoiler :rant:

Εγώ: Τι λες ρε; Θα σε σκοτώσω.

Αυτός (να έχει καταλάβει εν τω μεταξύ τι μαλκια έκανε): Όχι ρε δεν ξέρω απλά ρωτάω.

Ε τώρα που το έβλεπα απλά περίμενα τη στιγμή. Το μ@#$%$^%, :rant::rant:

fuuuuuuuuuuuuuuuuuuu_by_fuuu_plz-d4fkmw9.gif

Link to comment
Share on other sites

:o

Την μεταφορά ενός βιβλίου σε σειρά δεν την κάνει ποτέ (σχεδόν) ο συγγραφέας. Υπάρχουν σεναριογράφοι που "κόβουν και ράβουν", για αυτό και πάντα λένε ότι βασίζετε σε βιβλίο η τάδε σειρά.

Ο χοντρός ξέρει και γράφει, είναι ο εμπορικότερος σύγχρονος συγγραφέας λογοτεχνίας φαντασίας και αυτό πριν ακόμα γίνει η σειρά.

Η μεταφορά είναι μία αρκετά καλή διασκευή και περίληψη των εξαιρετικών βιβλίων. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν έχει γίνει καλή δουλεία από την παραγωγή όμως. Κανένα βιβλίο δεν μπορεί να μεταφερθεί άψογα σε σειρά, τα βιβλία έχουν άπλετο "χρόνο" και τα ειδικά εφέ τους τα σκέφτεσαι όσο ρεαλιστικά θέλεις στο κεφάλι σου χωρίς να φοβάσαι μην ξεπεράσεις κάποιο budget.

Έχοντας διαβάσει αρκετά βιβλία, καθώς είναι το πάθος μου, έχω δει πολλά από αυτά να γίνονται σειρές και ταινίες με απογοητευτικό αποτέλεσμα. Χαρακτηριστικό παράδειγμα είναι το Legend of the Seeker, το Game of Thrones είναι μια χαρά.

Ναι οκ μεταφορα ειναι.

Σιγουρα υπαρχουν διαφορες αλλα μην τρελαθουμε κιολας τα βασικα ιδια ειναι:yes4:

Δεν μαρεσουν βασικα πραγματα που εχει γραψει ο μαρτιν.

Οπως πχ περσυ μου εσφαξε μεσα σε 5 λεπτα μανα σταρκ γιο σταρκ νυφη.

Μου θυμιζει ελληνικη τραγωδια αυτο το πραγμα και δεν γουσταρω καθολου.

Τα ιδια εγιναν και στον φετινο γαμο..αντι να ειναι γλεντι η δολοφονια του σκατου εγινε τραγωδια.

Επισης ξαναλεω ΠΟΛΥ ΧΑΖΗ ειναι και η ιστορια με τους white walkers-undead και μην μου πειτε το αντιθετο.

Δεν μου αρεσουν βασικα πραγματα που δεν εχουν να κανουν με την μεταφορα και στα βιβλια το ιδιο πραγμα ειναι.

Την σειρα την βλεπω επειδη θελω να δω τι θα γινει,επειδη θελω να μπορω να κουβεντιαζω μιας και ειναι σειρα που μονοπωλεί το ενδιαφερον σε συζητήσεις και εννοειτε επειδη υπαρχουν στιγμες που μου αρεσει.

Link to comment
Share on other sites

Οπως πχ περσυ μου εσφαξε μεσα σε 5 λεπτα μανα σταρκ γιο σταρκ νυφη.

Μου θυμιζει ελληνικη τραγωδια αυτο το πραγμα και δεν γουσταρω καθολου.

Ζηλεύει ο Σοφοκλής λέμε.

Τα ιδια εγιναν και στον φετινο γαμο..αντι να ειναι γλεντι η δολοφονια του σκατου εγινε τραγωδια.

Το λογικό θα ήταν λες δηλαδή να πεταγόταν καμιά εκατοστή γελοτοποιοί ακόμα στη συνέχεια, να αφήνανε λευκά περιστέρια, και να είχανε και λαχειοφόρο αγορά ε;

Ωρε...ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΕΓΙΝΕ Η ΗΤΤΑ. Η ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΗ ΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΟΠΑΔΟΥΣ ΕΚΕΙ. Μόνο κάτι επισήμους (ίσως και όλους :hehe: ) που δεν μπορούν να εκφραστούν ελεύθερα.

Επισης ξαναλεω ΠΟΛΥ ΧΑΖΗ ειναι και η ιστορια με τους white walkers-undead και μην μου πειτε το αντιθετο.

Φυσικά και δεν θα στο πούμε. Απεναντίας, συνηγορούμε. Δεν μένουμε όμως εκεί αλλά περνάμε και στην πρόταση μας:

desperate-housewives-tv-guide-cover-01.jpg

Δεν έχει white-walkers. Έχει boobs. Kαι έχει και DeMaio guest star σε κανα δυο επεισόδια. Ποιο EPIC δεν γίνεται μωρέ!

Την σειρα την βλεπω επειδη θελω να δω τι θα γινει,επειδη θελω να μπορω να κουβεντιαζω μιας και ειναι σειρα που μονοπωλεί το ενδιαφερον σε συζητήσεις και εννοειτε επειδη υπαρχουν στιγμες που μου αρεσει.

Α. Δεν σ' αρέσει αλλά θες να δεις τι θα γίνει;

Β. Μονοπωλεί το ενδιαφέρον στις συζητήσεις?!?!?!? Πως το πε ο L2phile? "First World Problems".

Γ. Τελικά σ' αρέσει η δεν σ΄ αρέσει?

Α ναι.

:p

Η περιλιπτική απάντηση βέβαια είναι η εξής:

Άσε μας ρε φίλε στην κ#βλ# μας. Έχουμε άλλες καθημερινές μαϊμούδες να ξεψυρίσουμε.

Και όπως είπε και ο HONDA22.

ΦΩΤΙΑ ΣΤΑ PCIA ΟΛΩΝ ΤΩΝ @!$^&!@$& ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ

:rant::rant::rant::rant:

Είμαι σε online game: Kάποιος φούστης αποφασίζει να πει στο global channel το τι θα γινει

...Έτσι γιατι μπορεί...

:rant::rant::rant::rant:

Always%20Freshness%20Ultra%20Long%20Plus%2010%CE%A4%CE%B5%CE%BC%20%CE%A3%CE%B5%CF%81%CE%B2%CE%B9%CE%AD%CF%84%CE%B1-500x500.png

Έγινε επεξεργασία από Snips
Link to comment
Share on other sites

Επισης ξαναλεω ΠΟΛΥ ΧΑΖΗ ειναι και η ιστορια με τους white walkers-undead και μην μου πειτε το αντιθετο.

Και πως το ξέρεις αυτό; Αφού είναι κάτι που ούτε οι φίλοι σου που έχουν διαβάσει τα βιβλία δεν μπορούν να έχουν άποψη καθώς είναι από τα θέματα που δεν έχει ολοκληρώσει. Δεν ξέρουμε καν τι είναι, από που προήλθαν, που ήταν τόσο καιρό κ.λπ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.