Jump to content



Game of Thrones - Spoilers μέχρι τρέχον επεισόδιο


Recommended Posts

Γιατί έχεις καμιά original idea σε σειρά; Και διαφορετικό; Ολα έχουν ξαναγίνει με τον ένα ή τον άλλο τρόπο Get used to it.

Σιγά τα ωά... Μέχρι και οι τίτλοι ευγενείας είναι της Αγγλίας... ΈλεοC. Ο JRT έφτιαξε έναν δικό του κόσμο, εδώ τίποτα. Δεν είπαμε να κάνει κάτι μοναδικό, αλλά να κάνει κάτι. Εδώ δεν έχει τίποτα. Για αυτό άλλωστε κι έχει τόσο μεγάλη απήχηση, επειδή όπως είπα είναι σαπουνόπερα και τη βλέπουν οι γυναίκες.

Σε λάθος thread γράφεις τότε
BTW όντως σε λάθος thread είσαι

Λέει πουθενά ότι είναι μόνο για όσους τους αρέσει η σειρά...; :hmm:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Άσε το που γράφεις.

Εγώ ρωτάω κάτι άλλο, είμαι 33, απο τα 14-15 που έχω διαβάσει JRRT πες μου ΤΙ είδα, διάβασα,άκουσα που ΔΕΝ είναι πάνω κάτω κατά 95% βασισμένο σε αυτό απο σειρές φαντασίας?

Και μην μου πεις star wars γιατί ήταν πτυχιακή του Lucas βασισμένη στο LOTR adapeted για το διάστημα πχ.

Εννοώ, δεν βλέπουμε τίποτα νεο όπως το εννοείς, το θέμα είναι να είναι ωραίο και έστω όπως το θες, εκτός της πεπατημένης.

Σε αυτό τον τομέα ατμ, είναι #1.

Link to comment
Share on other sites

Λέει πουθενά ότι είναι μόνο για όσους τους αρέσει η σειρά...; :hmm:

Όχι, για αυτό δεν σου έχω ρίξει thread ban :hehe:

Ωστόσο, είναι τουλάχιστον ανούσιο να μπαίνεις σε ένα thread που συζητάμε για τις εξελίξεις τις σειράς (δλδ όσοι γραφουν εδώ μέσα την παρακολουθούμε επειδη μας αρέσει), και να αρχίζεις flame για τη σειρά του στυλ "πολύ μέτρια", "πολύ αναμενόμενη", "καθόλου πρωτότυπη" κλπ

Σειρές βγαίνουν με τρελούς ρυθμούς, οπότε λογικό είναι να υπάρχουν επικαλύψεις. Αν δεν σου αρέσει κάποια, απλά πας παρακάτω. Και εμένα δεν μου αρέσει το 99% των αμερικάνικων σειρών. Απλά παρακολουθω τις 2-3 που μου αρέσουν και τέλος. Τώρα αν εσύ την βλέπεις λόγω παντόφλας :hehe: και θες να πεις τον πόνο σου, πάω πάσο.

Link to comment
Share on other sites

Ωστόσο, είναι τουλάχιστον ανούσιο να μπαίνεις σε ένα thread που συζητάμε για τις εξελίξεις τις σειράς (δλδ όσοι γραφουν εδώ μέσα την παρακολουθούμε επειδη μας αρέσει), και να αρχίζεις flame για τη σειρά του στυλ "πολύ μέτρια", "πολύ αναμενόμενη", "καθόλου πρωτότυπη" κλπ

Ok, δεκτό. Είχα σκοπό να απαντήσω σε διάφορα, αλλά όπως λες είναι ανούσιο. Θα μπορούσε να θεωρήσω, τη στιγμή που τη βλέπω αλλά δεν με ενθουσιάζει (και όχι λόγω παντόφλας :p), ότι αυτά που γράφω είναι γιατί περιμένω ή θα ήθελα κάτι παραπάνω, γιατί ακριβώς δεν υπάρχει καμία αξιόλογη σειρά εποχής. Δεν κατάλαβα ότι δεν επιτρέπονται αρνητικά σχόλια.

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ γιατί και εγώ έχω διαβάσει πάνω κάτω τα πάντα και τα κοάλα και το βάθος και τα "ΦΑΚ ΜΙ" που έχει αυτή η σειρά δύσκολα θα τα βρεις αλλού.

Και η σειρά όπως έχω πει 1000 φορές χάνει ΠΟΛΥ σε σχέση με το βιβλίο και με το να τρώει πολύτιμο χρόνο απο τα 55 λεπτά του κάθε επεισοδίου για να γίνει αρεστή στους γκει.

Ναι ο Ομπεριν ΔΕΝ είναι γκει ή μπαι στο βιβλίο.

Από τότε μπορεί να άλλαξε γούστα : P

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που βλεπει την σειρα απλα δεν μπορει να κρινει τα βιβλια.

Τα βιβλια ειναι πολυυυ καλυτερα και εμβαθυνουν σε πολλους χαρακτηρες και στις αλλαγες που υφιστανται σε ολη την σειρα. :book:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως να πω την αλήθεια ψιλοχέστηκα εκεί που ξάπλωσαν τον Σκύλο κάτω στην μάχη μέσα στη ταβέρνα οτι θα τον φάνε, αλλά τελικά την γλύτωσε. Είναι ο μόνος "κακός" που συμπαθώ.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως να πω την αλήθεια ψιλοχέστηκα εκεί που ξάπλωσαν τον Σκύλο κάτω στην μάχη μέσα στη ταβέρνα οτι θα τον φάνε, αλλά τελικά την γλύτωσε. Είναι ο μόνος "κακός" που συμπαθώ.

Όποιος μισεί τον γκόφρι είναι συμπαθητικός. Τελοc... :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι καθολου πρωτοτυπο. Τα ιδια γινοταν και στην μεσαιωνικη Αγγλια. Τα ιδια (και χειροτερα) δεν κανουν και στο Borgias?

Δεν ειναι νομιζω δυσκολο να βρεις απειρες φασεις της ιστοριας του """"""πολιτισμου""""" μας για να εμπνευστεις δολοπλοκιες/"ανωμαλιες" κλπ κλπ Μονο οι δρακοι λειπουνε και οι whitewalkers :p

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, απ'όταν άρχισε η κόντρα με το νάνο από το βιβλίο που κατέστρεψε, έβγαζα αφρούς από το στόμα και όσο προχώραγε το επεισόδιο κ έκανε αυτά που έκανε, έλεγα άντε να έρθει το επόμενο μπας και πάθει κάτι. Και τσοοοοοοουυυυυυυυυπππππππ γίνονται όλα στο φινάλε... ΤΙ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΗ ΚΑΙ ΑΓΑΛΛΙΑΣΗ!! ΨΥΧΙΚΗ ΑΝΑΤΑΣΗ!!! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αβασάνιστα πήγε ρε γμτο

Sent from my Migato GT-N7105

Κι εγω να πω την αληθεια ξενερωσα, αλλα μετα σκεφτηκα οτι η αληθεια ειναι οτι μαλλον στο βιβλιο το ειχε παρακανει λιγο ο αλλος.

Ειναι λιγο "του ματς" να πνιγεσαι και να σκιζεις με τα νυχια σου το λαρυγγι σου ή ο,τι τελος παντων εκανε το πιτσιρικι στο βιβλιο.

Link to comment
Share on other sites

Νταξ μπορει να μην πεθανε εναν αργο και βασανιστικο θανατο οπως του αξιζε ,

αλλα τουλαχιστον πεθανε τη μερα του γαμου του και δε προλαβε να γλυψει την μαρτζερι.

Kαι γενικα , επιτελους ψοφισε.

Δε τον χαλασε :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.