Jump to content



Game of Thrones - Spoilers μέχρι τρέχον επεισόδιο


Recommended Posts

  • Replies 1,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Νταξ μπορει να μην πεθανε εναν αργο και βασανιστικο θανατο οπως του αξιζε ,

αλλα τουλαχιστον πεθανε τη μερα του γαμου του και δε προλαβε να γλυψει την μαρτζερι.

Kαι γενικα , επιτελους ψοφισε.

Δε τον χαλασε :p

Σου φαινόταν για άνθρωπος που να την έβρισκε με κορίτσια; Πιο πολύ την έβρισκε με το να βασανίζει από το να γλύφει

Link to comment
Share on other sites

Αιωνία του η μνήμη...NOT Στα διάλα να πάει. Εγώ στην αρχή είχα φανταστεί πως θα τον κόψει η arya μαζί με το λύκο του bran σε χίλια κομμάτια αλλά στο got απο αλλού τα περιμένεις και απο αλλού έρχονται.

Όταν ο bran άγγιξε το δέντρο και είδε το όραμα. Είδε τον πατέρα του να ακονίζει το Ice. Αλλά αν δείτε προσεχτικά υπάρχει μια αύρα στο σπαθί. Το πρόσεξε κανείς άλλος. Σημαίνει κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Η σκηνη ηταν απλα απαραδεκτη (το υπολοιπο επεισοδιο για υπνο κλασικα,ειχα ανοιξει διπλα mozilla και serfara)

Καταφεραν η ο μαρτιν η ο σκηνοθετης δεν ξερω ποιος,μαλλον και οι 2, να μας στερησουν την χαρα σε μια σκηνη που περιμεναμε πως και πως.

Αντι να τον αρχισουν στις φαπες βρωμοξυλο και μετα να του χωσουν το βαλιριαν απο πισω και να αρχισουν να τον κανουν βολτες στο κινκγς λαντινγκ ,λιγο δηλητήριο στο κρασι ζορίστηκε λιγο σαν να εχει παει τουαλετα για χοντρο και μετα βλεπουμε την μανα του να κανει σαν υστερική και να την πληρωνει παλι ο κοντος.Ποιο gay πεθαινεις.

Μου βαζεις στην αρχη 2 κοπροσκυλα να κατασπαραξουν ενα κοριτσακι που δεν εφταιγε σε τπτ και εκει που πρεπει προσφερεις λιγο ανακουφιση στον θεατη τα κανεις χειροτερα τα πραγματα.Καταφεραν σε ενα επεισοδιο που ΠΕΘΑΝΕ Ο ΤΖΟΦΡΕΙ να τελειωσει και να ειμαι ξενερωμενος αντι ορθιος και να χορευω καρσιλαμά.

Ποσο ξυλο ειχε φαει και ποσο bulling ειχε υποστει ο τυπας μικρος.

Το got ειναι για σφαλιαρες και ο μαρτιν για κρεμασμα.

Μια παρατηρηση:

Στην προηγουμενη σεζον βλεπουμε τον χοντρο στο τοιχος να σφαζει εναν white walker το οποιο ειναι fail απο μονο του σαν γεγονος.Το αστειο της υποθεσης ειναι οτι γυριζει στο τοιχος και αρχιζει να σουλατσαρει σαν να μην εγινε τπτ.Ασε που δεν ειπε τπτ σε κανεναν.

Ακομα στην σκηνη που παλι ο χοντρος συναντησε πορδες ολοκληρες απο white walkers και Unded ,πρωτο fail δεν του εκαναν τπτ και δευτερο φαιλ αν το σκεφτειτε ηταν τραγικα κοντα στο τοιχος,ο snow ειχε παει ποιο μακρια και γυρισε πισω μπαμ μπαμ.

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΟΙ ΤΥΠΟΙ?Τους γυρισε την πινακιδα μηπως ο χοντρος που εγραφε "προς τοιχος" και τους εστειλε παλι προς τα πισω?

ΟΙ μηπως ειναι χιπηδες και το ριξαν στις συναυλιες και τα τσιγαρα και ξεχαστηκαν?να φωναξουμε τον καρτμαν

Η σκηνη διαδραματιζεται λιγες μερες δρομο απο το τοιχος λεμεεε.

Θελουμε τερα νοβα πισω,τουλαχιστον αυτο δεν επαιρνε σοβαρα τον εαυτο του:p

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το κωλόπαιδο έφυγε αδιάβαστο :jump1::jump1::jump1:

spoilers spoilers spoilers παρακάτω...

Βλέποντας το πρώτο επεισόδιο την προηγούμενη εβδομάδα μου έκανε εντύπωση μια σκηνή με τον σερ Ντόντος και την Σάνσα(χμμμ), δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία αλλά μου μπήκε στο μυαλό πως κάτι σημαίνει αυτή η συνάντηση.

Βλέποντας χθές και τα δύο επεισόδια μαζί και φτάνοντας στο σημείο που πνίγεται το τσογλάνι!!! τότε εμφανίζεται πάλι ο σερ Ντόντος στην Σάνσα και με αυτά που της λέει φαίνεται πλέον ξεκάθαρα πως συμμετέχει στην συνομωσία εναντίον του τσόγλανου(sorry για το λεξιλόγιο αλλά δεν μπορώ). Εκεί λοιπόν μου χτυπάνε καμπανάκια και αρχίζω να ξαναβλέπω προσεχτικά την σκηνή της γιορτής του γάμου........:woot::woot::woot::woot::woot: Λαίδη Ολένα!!!!!

Ας τα πάρουμε όμως απο την αρχή, στο πρώτο επεισόδιο ο σερ Ντόντος πλησιάζει την Σάνσα και με τα κουραφέξαλα που της αραδιάζει της δίνει ένα περιδέραιο. Η Σάνσα για να τιμήσει τον σερ Ντόντος φοράει το περιδέραιο στο επόμενο επεισόδιο την ημέρα του γάμου και ενώ κάθεται στο τραπέζι της γιορτής ξαφνικά την πλησιάζει η λαίδη Ολένα και αρχίζει να της μιλάει και να της χαϊδεύει τα μαλλιά και να πιάνει το περιδέραιο(εδω είναι όλο το ζουμί). Αμέσως στην επόμενη σκηνή φαίνεται το περιδέραιο στον λαιμό της Σάνσας και κάτι να λείπει... Εκεί λοιπόν ήταν το δηλητήριο για το παλικάρι μας.

Ζήτω στους Ταϊρέλ!!!

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το κωλόπαιδο έφυγε αδιάβαστο :jump1::jump1::jump1:

spoilers spoilers spoilers παρακάτω...

Βλέποντας το πρώτο επεισόδιο την προηγούμενη εβδομάδα μου έκανε εντύπωση μια σκηνή με τον σερ Ντόντος και την Σάνσα(χμμμ), δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία αλλά μου μπήκε στο μυαλό πως κάτι σημαίνει αυτή η συνάντηση.

Βλέποντας χθές και τα δύο επεισόδια μαζί και φτάνοντας στο σημείο που πνίγεται το τσογλάνι!!! τότε εμφανίζεται πάλι ο σερ Ντόντος στην Σάνσα και με αυτά που της λέει φαίνεται πλέον ξεκάθαρα πως συμμετέχει στην συνομωσία εναντίον του τσόγλανου(sorry για το λεξιλόγιο αλλά δεν μπορώ). Εκεί λοιπόν μου χτυπάνε καμπανάκια και αρχίζω να ξαναβλέπω προσεχτικά την σκηνή της γιορτής του γάμου........:woot::woot::woot::woot::woot: Λαίδη Ολένα!!!!!

Ας τα πάρουμε όμως απο την αρχή, στο πρώτο επεισόδιο ο σερ Ντόντος πλησιάζει την Σάνσα και με τα κουραφέξαλα που της αραδιάζει της δίνει ένα περιδέραιο. Η Σάνσα για να τιμήσει τον σερ Ντόντος φοράει το περιδέραιο στο επόμενο επεισόδιο την ημέρα του γάμου και ενώ κάθεται στο τραπέζι της γιορτής ξαφνικά την πλησιάζει η λαίδη Ολένα και αρχίζει να της μιλάει και να της χαϊδεύει τα μαλλιά και να πιάνει το περιδέραιο(εδω είναι όλο το ζουμί). Αμέσως στην επόμενη σκηνή φαίνεται το περιδέραιο στον λαιμό της Σάνσας και κάτι να λείπει... Εκεί λοιπόν ήταν το δηλητήριο για το παλικάρι μας.

Ζήτω στους Ταϊρέλ!!!

:clap::clap::clap:

Link to comment
Share on other sites

Α έγινε επιτέλους και στην σειρά ε? :D

Άντε να τον θυμόμαστε!

Θέλω να τρολάρω πολλούς απο εδώ μέσα αλλά μετά θα φάω απο τον Αντώνη κάρτα που δεν θα ξαναγράψω ποτέ στο ιντερνετ :p

Link to comment
Share on other sites

Στα παπακια μας ποιος τον δολοφονησε.

Το θεμα ειναι πως εγινε πως ηταν γραμμενο πως ηταν σκηνοθετημένο.Και απετυχε σε ΟΛΑ.

Έλα ρε συ πολυ ωραιο το επεισόδιο...

Είδες τον Μπραν με το όραμα στο δέντρο και έναν γάμο όλα τα λεφτά(το κωλοπαιδο, την κοντά του Ομπερυν με τους Λανιστερ..)

Το έχεις πάρει στραβά μου φαίνεται...;)

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το κωλόπαιδο έφυγε αδιάβαστο :jump1::jump1::jump1:

spoilers spoilers spoilers παρακάτω...

Βλέποντας το πρώτο επεισόδιο την προηγούμενη εβδομάδα μου έκανε εντύπωση μια σκηνή με τον σερ Ντόντος και την Σάνσα(χμμμ), δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία αλλά μου μπήκε στο μυαλό πως κάτι σημαίνει αυτή η συνάντηση.

Βλέποντας χθές και τα δύο επεισόδια μαζί και φτάνοντας στο σημείο που πνίγεται το τσογλάνι!!! τότε εμφανίζεται πάλι ο σερ Ντόντος στην Σάνσα και με αυτά που της λέει φαίνεται πλέον ξεκάθαρα πως συμμετέχει στην συνομωσία εναντίον του τσόγλανου(sorry για το λεξιλόγιο αλλά δεν μπορώ). Εκεί λοιπόν μου χτυπάνε καμπανάκια και αρχίζω να ξαναβλέπω προσεχτικά την σκηνή της γιορτής του γάμου........:woot::woot::woot::woot::woot: Λαίδη Ολένα!!!!!

Ας τα πάρουμε όμως απο την αρχή, στο πρώτο επεισόδιο ο σερ Ντόντος πλησιάζει την Σάνσα και με τα κουραφέξαλα που της αραδιάζει της δίνει ένα περιδέραιο. Η Σάνσα για να τιμήσει τον σερ Ντόντος φοράει το περιδέραιο στο επόμενο επεισόδιο την ημέρα του γάμου και ενώ κάθεται στο τραπέζι της γιορτής ξαφνικά την πλησιάζει η λαίδη Ολένα και αρχίζει να της μιλάει και να της χαϊδεύει τα μαλλιά και να πιάνει το περιδέραιο(εδω είναι όλο το ζουμί). Αμέσως στην επόμενη σκηνή φαίνεται το περιδέραιο στον λαιμό της Σάνσας και κάτι να λείπει... Εκεί λοιπόν ήταν το δηλητήριο για το παλικάρι μας.

Ζήτω στους Ταϊρέλ!!!

Ρε φίλε αυτό με το περιδέραιο δεν παίζει, δεν ισχύουν αυτά που λες, μόλις το είδα σε HD, έχει και στο Youtube video περίπου 6-7 λεπτά που λέει Wedding ceremony και έχει όλο το σκηνικό που λες.

Το μόνο που παρατηρώ είναι ότι τούρτα τρώει μόνο ο Τζόφρι, η Μάρτζορι κάνει το παγώνι.

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε συ πολυ ωραιο το επεισόδιο...

Είδες τον Μπραν με το όραμα στο δέντρο και έναν γάμο όλα τα λεφτά(το κωλοπαιδο, την κοντά του Ομπερυν με τους Λανιστερ..)

Το έχεις πάρει στραβά μου φαίνεται...;)

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

Δεν το εχω παρει στραβα ρε μαν απλα ο martin μοιραζει τζαμπα οιστρογονα και εχουν χαζεψει ολοι..

τι με ενδιαφερει το οραμα ειδικα απο την στιγμη που ουτε καταλαβα τπτ,και θα εξηγησει με απο ν επεισοδια τι σημαινει.

ο γαμος τραγικος.τα πα απο πανω γιατι

η κοντρα αδιαφορη.ασε που πεταξε και το dorne μεσα που ελαχιστα εχει αναφερει για αυτο και αυτο το κανει αδιαφορο

Ταλαιπωρια ειναι η σειρα.(Γιατι συνεχιζω και την βλεπω?εχω δει και χειροτερα να μου πεις:p)

Ξαναλεω 0 διασκεδαση.

Δεν ξερει να γραφει ο χοντρος και απλα προσπαθει να προκαλεσει

Τελειωσε kai tο spartacus και δεν εχω κατι να χαμογελαει λιγο το χειλακι μου μετα απο gay of thrones

τουσ λατρευω

οι tayler το εκαναν για να μεινει μονη της στον θρονο η bitch.

Aπλα μπορουσαν να το κανουν να τον σκοτωσει στο πρωτο βραδυ στο κρεβατι μαζι ξερω γω αφου του κοψει το penis πρωτα να πεθανουμε στο γελιο

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Το φαντάστηκα...Αφού λες για Spartacus μάλλον το game of thrones δεν είναι για εσένα.

Όσον αφορά το θέμα με τους gay απλά η σειρά εστιάζει παραπάνω για το gay friendly κοινό τους δεν γίνεται αυτό στα βιβλία.

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε αυτό με το περιδέραιο δεν παίζει, δεν ισχύουν αυτά που λες, μόλις το είδα σε HD, έχει και στο Youtube video περίπου 6-7 λεπτά που λέει Wedding ceremony και έχει όλο το σκηνικό που λες.

Το μόνο που παρατηρώ είναι ότι τούρτα τρώει μόνο ο Τζόφρι, η Μάρτζορι κάνει το παγώνι.

H εν λόγω σκηνή.

1-11565.jpg

ενώ το παρέλαβε ολόκληρο από τον Ντόντο.

21321-11566.jpg

Έγινε επεξεργασία από Volrath
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.